דיור מוגן לגיל הזהב - פרק חדש בחיים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דיור מוגן לגיל הזהב - פרק חדש בחיים 

מאת   27/07/2009 |  נצפה 2254 פעמים
מגיע שלב בחייו של אדם בו עליו להפסיק לעבוד קשה ולתת לאחרים לעזור לו. דיור מוגן הוא בדיוק המקום לעשות זאת. אך מהו בעצם דיור מוגן? ומה ההבדל בינו לבין בית אבות ?
דיור מוגן הינם מוסדות אשר הוקמו מתוך התחשבות בצרכיהם של בני גיל הזהב אשר הגיעו למסקנה כי הם מעוניינים לפתוח פרק חדש בחייהם, אך בו זמנית מעוניינים לשמור על איכויות אורח חיים עצמאי.
מעבר לדיור מוגן מאפשר לאחרים לעזור לדיירים המבוגרים בחיי היום יום ופותח בפניהם אפשרויות ותחומי עניין חדשים.
הדיירים זוכים לשירותים שונים אשר מסייעים להם בחיי היום יום מצד צוות המוסד, נהנים מחיי חברה עשירים לצד עמיתיהם הדיירים, אולם עדיין שומרים על עצמאותם תודות למגורים ביחידת דיור עצמאית אשר עוצבה במיוחד בהתאם לצורכי דייר "מתבגר".
יש לציין כי מוסדות דיור מוגן קיימים ברחבי הארץ, כך שבכל מקום בארץ ניתן למצוא דיור מוגן הממוקם סמוך למשפחתו של הקשיש.
דיור מוגן - כל צורך או בקשה יתמלאו במהרה!
דיור מוגן הינו למעשה מוסד אשר דואג לכל צרכיו של הקשיש, כך שלא יצטרך להטריח את עצמו בנסיעות למקומות שונים. צוות רופאים ואחיות מנוסה עומד תמיד לשירותו ונמצא בכוננות מתמדת 24 שעות ביממה. כמו כן, מרפאים בעיסוק ופיזיותרפיסטים אף הם פוקדים את המוסד באופן קבוע, ומעבירים טיפולים ושיעורים לדיירי המקום.
כמו כן, דיור מוגן מספק לדייריו שירותי הסעדה קבועים. המזון אשר מוגש במוסד דיור מוגן הינו מהאיכות הגבוהה ביותר, הנעשה על ידי צוות מטבח מנוסה אשר מתמחה בבישול והכנת מזון בריאות בהתאם לתפריט דיאטתי ומאוזן אשר הורכב על ידי דיאטנים ומומחי מזון מקצועיים. יש לציין כי במוסדות דיור מוגן מסויימים ניתן אף לקבוע תפריט אישי לכל דייר בנפרד, כך שכל הצרכים הקולינריים והדיאטתיים של כלל הדיירים ימולאו באופן המיטבי ביותר.
יש לציין כי מוסדות דיור מוגן רבים כוללים בתוכם מחלקה סיעודית אשר מיועדת לקשישים אשר אינם יכולים לתפקד עצמאית באופן מלא, וגם מחלקת סיעודי מורכב, המיועדת לקשישים אשר זקוקים לליווי צמוד בתפקוד היום-יומי. כמובן שכל חברי הצוות במחלקות אלו, בדומה לשאר חברי הצוות במוסדות דיור מוגן, הינם מנוסים, מקצועיים ונחשבים לטובים ביותר בתחומם בארץ.
דיור מוגן - בית, מרפאה וגם מתנ"ס
דיור מוגן הוא הרבה יותר מבית או מרכז רפואי - הוא גם מרכז חברתי ולימודי המאפשר לדייריו להנות, להתעניין, להמשיך לעסוק בתחביביהם ותחומי עיסוקם ובמקביל להציג בפניהם תחביבים ועיסוקים חדשים אשר יתכן ויעניינו אותם. בכל מוסד דיור מוגן קיימים מרחבים ציבוריים בהם יכולים הדיירים להפגש, להכיר חברים חדשים ולהתרועע עמם. באופן זה יכולים הדיירים להמשיך לקיים אורח חיים חברתי ופעיל, להנות האחד מחברת השני ואף למצוא קשרים זוגיים חדשים. בנוסף, מדי יום מתקיימות פעילויות שונות אשר יעשירו את חייהם של הדיירים - החל מחוגי ספורט, דרך הרצאות בנושאים שונים אשר מועברות על ידי מרצים אורחים, וכלה בטיולים מודרכים בכל רחבי הארץ. לאור כל אלו, אין פלא כי תושבי דיור מוגן רבים לא מתייחסים אליו רק בתור בית, הוא גם כמרכז חברתי בו כולם נפגשים.
למידע נוסף על דיור מוגן, מחלקה סיעודית או על סיעודי מורכב ניתן לגלוש לאתר בית בלב.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה