מהו עקרון הנוודות וכיצד הוא משפיע ישירות עליכם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו עקרון הנוודות וכיצד הוא משפיע ישירות עליכם? 

מאת   27/07/2009 |  נצפה 3242 פעמים


מהו עקרון הנוודות וכיצד הוא משפיע ישירות עליכם? / מאת יואב ברנזוןעקרון הנוודות המודרני

העידן המודרני הוא עידן של מהפכה באורח החיים האנושי. זה העידן הדינאמי ביותר בהיסטוריה האנושית, עידן שנשלט על ידי עיקרון בסיסי אחד של נוודות גבוהה.

עקרון הנוודות אומר שבתקופה המודרנית שום דבר אינו קבוע, הכל משתנה וזז כל הזמן, השינויים הם מהירים בכל תחומי החיים והתחלופה והתנועה הם הבסיס למציאות האמיתית.


חיים של נוודות, תחלופה ותנועה
החיים המודרניים הם חיים של נדידה בהיקפים של ראינו מעולם. בעבר, אדם היה חי בכפר אחד כל חייו, לובש מכנס או נעל אחת מרבית חייו, חי באותו הבית, עם בן או בת זוג אחת, עובד בעבודה אחת כל חייו ולמעשה מנהל חיים איטיים, שגרתיים וקבועים מאוד.

בעידן המודרני הכל השתנה מן היסוד. בממוצע, במהלך מחזור חיים שלם אדם חי ב-7 דירות ב-3 אזורי מחייה שונים. הוא רוכש בממוצע 10 מכוניות. הוא רוכש מאות נעליים ומאות מכנסיים במהלך חייו. בממוצע הוא מקיים יחסי מין עם 8 פרטנרים שונים והוא מנהל מערכות יחסים עם לפחות 4 פרטנרים שונים. אשים רבים מתחתנים במהלך חייהם פעמיים ואף מביאים ילדים מפרטנרים שונים. מרבית האנשים ממלאים בממוצע לפחות 6 תפקידים שונים במסגרת הקריירה שלהם ועובדים בממוצע אצל 4 מעסיקים שונים. והמספרים הללו רק עולים כל הזמן.יותר פרטנרים, יותר רכבים, יותר דירות, יותר עבודות


עקרון הנוודות אומר שהקבוע אינו קיים והשינוי הוא תמידי, בין אם אתם אוהבים זאת או לא. בעולם של שינויים תכופים ועמוקים בהרגלי החיים, בטכנולוגיה, בסגנון החיים, בכלכלה ובמבנה החברתי - האדם המודרני נאלץ להתאים את עצמו למציאות של נוודות יומיומית.

כך יוצא, שהאדם המודרני, בניגוד לאדם השבטי, הוא אדם שצורך יותר, זז יותר, מחליף יותר, משנה יותר, דינאמי יותר וסתגלתן יותר כי עליו להתאים את עצמו לשינויים בצורה תכופה.


עקרון הנוודות חל על כולנו

עקרון הנוודות משפיע על חיינו בצורה ישירה ומיידית. הוא זה שגורם לכך שאנשים מתגרשים ומתחתנים בשנית, נפרדים מבני זוג בצורה תכופה, מחפשים פרטנרים חדשים, מחליפים עבודות בקצב גבוה, מבצעים מספר הסבות מקצועיות במהלך חייהם, מתקשים לשמר חברויות כמו פעם לכל החיים ומחליפים את "החבר הכי טוב" שלהם מספר פעמים במהלך חייהם.

בגלל עקרון הנוודות הנאמנות היא ערך שעבר שינוי עמוק. אנשים פחות נאמנים למולדת ולמדינה, למשפחה ולחברים, למקום העבודה ולבוס, לבן או בת הזוג ואפילו לילדים שלהם. בעידן שמשתנה, ובמציאות שבה הכל פתוח והכל זז הנאמנות האמיתית היחידה היא לשינויים התכופים שמתחוללים סביבנו.וטיפ לסיום: כאשר הכל סביבך משתנה ללא הרף הדבר היחיד הקבוע הוא השינוי ואינך יכול להסתמך כמעט על שום דבר לאורך זמן. הנווד המודרני הוא אדם שצריך לקחת בחשבון את כל האפשרויות ואת כל המצבים כי בסופו של דבר שום דבר בחייו אינו קבוע ויציב אלא הכל צפוי להשתנות והיא אינו יכול להסתמך כמעט על שום דבר בעיניים עצומות.יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות.

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה