מהי הסיבה שאנשים מרגישים תסכול וחווים את עצמם ככישלון?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי הסיבה שאנשים מרגישים תסכול וחווים את עצמם ככישלון?  

מאת   27/07/2009 |  נצפה 2717 פעמים

מהי הסיבה שאנשים מרגישים תסכול וחווים את עצמם ככישלון? / מאת יואב ברנזוןהשבלונה

השבלונה היא סוג של מודל או פיתרון מקובל לחיים. למשל, כל אדם חייב לקום בבוקר לעבודה. או למשל, כל האנשים מוצאים בן זוג ומתחתנים ומביאים שני ילדים. או למשל, כל האנשים צריכים להיות רזים וחטובים. או למשל, כל האנשים צריכים ללמוד באוניברסיטה ולהיות בעלי תואר אקדמאי.

השבלונה היא מה שהחברה מצפה מכם - לא מה שבהכרח מתאים לכם או משהו שאתם מסוגלים לחיות לפיו. אין קשר בין השבלונה לביניכם, ולכן אנשים רבים "חורגים" מהשבלונה ואינם מסוגלים להתאים את עצמם אליה.


מה קורה כשהשבלונה לא מתאימה לכם?
כאשר השבלונה לא מתאימה לכם - אתם חווים סוג של תחושת כישלון אישי. מרבית האנשים מגיבים קשה למצב בו הם מגלים שהם אינם מתאימים לשבלונה והם אינם מצליחים לגרום לעצמם לחיות לפי השבלונה.

רוב האנשים מאשימים את עצמם במצב שבו הם לא מתאימים לשבלונה. הם בטוחים שאם הם היו קצת מתאמצים יותר, קצת משתדלים יותר - הם היו מצליחים לחיות לפי השבלונה ואז החברה הייתה מרוצה מהם ומאשרת אותם.כיצד קורה שאתם פועלים הכי נכון וחיים הכי נכון - ועדיין מרגישים גרוע?


מצד שני, ישנם אנשים רבים שהצליחו לחיות לפי השבלונה והם עדיין מרגישים גרוע עם עצמם. במשך שנים הם כופים על עצמם חיים בהתאם לשבלונה ולמרות זאת הם אינם חווים אושר ותחצות שלמות. להיפך, הם מרגישים ריקנות, חוסר תוחלת, דיכאון או סבל יומיומי והם אינם מבינים מדוע זה קורה להם, כאשר הם בעצם חיים הכי נכון ופועלים הכי נכון, הכל בהתאם לשבלונה.

חשוב להבין שהשבלונה דומה לסוג של "המלצה" בלבד. היא אינה מתכון בטוח לחיים טובים והיא אינה באמת מתאימה לכל האנשים אלא רק לחלק קטן מהאוכלוסיה. לכן, ישנם אנשים רבים שהשבלונה פשוט אינה מתאימה להם ואת האושר שלהם הם חייבים לחפש "מחוץ לשבלונה".


במקום להתאים את עצמכם לשבלונה - צרו את השבלונה המתאימה אישית לכם

פיליפ סטארק, המעצב הנודע, אמר פעם: "אל תשאלו מה יפה? - תשאלו מה יפה עבורכם?". אל תחיו לפי שבלונה הנחשבת כדבר טוב עבור כל האנשים, אלא צרו את החיים שנכונים ומתאימים לכם באופן אישי.

במקום להילחם בעצמכם ולכפות על עצמכם חיים מלאי תסכול וסבל רק כדי שתתאימו לסוג של שבלונה חברתית "נחשבת" עדיף לכם למצוא את האושר והטבעיות שלכם בסגנון חיים ובצורת התנהלות שבאמת תואמת את מי שאתם באופן אישי.וטיפ לסיום: אדם יכול להיות רק משהוא. הוא אינו יכול להתחזות למישהו אחר ועדיין להרגיש מאושר. חיים אוטנטיים פירושם להניח למירוץ אחר הגשמת השבלונה ולהתחיל ליצור באופן אינטואיטיבי את החיים האמיתיים שלכם, חיים שמתאימים רק לכם ונוחים לכם. אל תאמרו "אני חייב להיות כמו כולם". אמרו "אני עושה רק מה שטוב לי".יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות.

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה