הסבת קריירה - רעיונות למימוש עצמי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הסבת קריירה - רעיונות למימוש עצמי 

מאת   26/07/2009 |  נצפה 3485 פעמים

 

רבים שוקלים בשלב זה או אחר של חייהם הסבת קריירה, אם בעקבות פיטורין ואם בעקבות שינויים אישיים או תחושה של חוסר שביעות רצון מהתחום המקצועי בו בחרו. יותר ויותר אנשים מחליטים על הסבת קריירה כחלק מההכרה בכך שאנו חיים בעולם משתנה, והתחום המקצועי שבו בחרנו לעסוק בנערותנו או בצעירותנו לא חייב להתאים לכל שלב בחיים שלנו. תחומים מקצועיים חדשים צצים מדי יום ומגוון אפשרויות הקריירה כיום רחב הרבה יותר מבעבר. ישנם אנשים המחליטים, ואף מתכננים, באופן מודע הסבת קריירה מדי כמה שנים, בכדי לשמר את העניין המקצועי ולגוון - ואין בכך כל רע. הסבת קריירה יכולה לעזור, לכל אחד בכל מצב ובכל תקופה בחיים, לממש את עצמו ולהביא לידי ביטוי את משאלותיו הנסתרות ואת כישוריו החבויים. חושבים על הסבת קריירה? לפניכם כמה רעיונות יצירתיים להסבת קריירה בהכשרה קצרה ובעלות נמוכה -

1.      אינטרנט - תחום האינטרנט הוא תחום חדש יחסית והוא טומן בחובו אפשרויות רבות ביותר לבצע הסבת קריירה - לימודי בניית אתרים, עיצוב אתרים, קופירייטינג לאתרי אינטרנט, קידום אתרים, שיווק ברשת ועוד מקצועות רבים הקשורים לענף מרתק זה ומאפשרים עבודה מהבית כפרילנסר, תוך הבאה לידי ביטוי של כישרונותיכם האומנותיים והיצירתיים.

2.      מטפלים אלטרנטיביים - רבים נמשכים לתחום של טיפולים אלטרנטיביים וכיום ישנה קליינטורה הולכת וגדלה לטיפולים אלו - רכשו הכשרה כמטפלים בשיטה החביבה עליכם, התנסו בכך ופיתחו קליניקה עצמאית. השכר אינו נמוך כלל וכלל וזוהי עבודה המביאה לעוסקים בה סיפוק רב והגשמה עצמית.

3.      עיצוב ואומנות - רבים מחפשים הסבת קריירה על מנת ללכת אחרי נטיות ליבם. תמיד חלמתם לעסוק באומנות? אולי זה הזמן לכך. מעיצוב תכשיטים ועד לעיצוב בתים - מגוון התחומים בעיצוב ואומנות רחב ביותר ואפשרויות הפרנסה כיום בתחום זה גדולות מבעבר.

4.      קוסמטיקה ויופי - תמיד חלמתם לעסוק באופנה? אוהבים איפור וקוסמטיקה? זהו תחום בו הניסיון והכישרון חשובים לא פחות מההכשרה וגם כאן תוכלו בזמן קצר יחסית לרכוש מיומנויות ושם ולעבוד באופן עצמאי.

5.      מחשבים - מחשבים זה לא רק אינטרנט - ישנו מגוון רחב של תחומים במחשבים אשר יאפשר לכל אחד למצוא את הנישה האהובה עליו ולהשתלב בעולם המחשבים המתפתח בקצב מטאורי.

6.      חקלאות - תמיד חלמתם על עבודת כפיים? על חיים נטולי דאגות בכפר? אולי זוהי ההזדמנות שלכם לבצע הסבת קריירה. רבים נוטשים את תחום הקריירה שלהם לטובת אורח חיים מרתק זה ובתחום החקלאות תמיד תהיה דרישה לעוד ידיים עובדות.

 

גוד רייטינג- עושים את הפרסום בשבילך- לוחות, פרסום עסקים, חדשות, תוכן, הסבת קריירה


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה