הובלות - ממזערים את הסיכונים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הובלות - ממזערים את הסיכונים 

מאת   21/07/2009 |  נצפה 2107 פעמים

הובלות הן משהו שכל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד איתו לפחות פעם אחת בחייו. בעולם התזזיתי של ימינו מעבר דירה הוא כמעט דבר שבשגרה ולמרות זאת לא מדובר בתענוג כל כך גדול.

מעברי דירה כרוכים באין סוף פרוצדורות, לוגיסטיקה ובירוקרטיה. ראשית צריכים למצוא דירה חדשה שזו משימה קשה בפני עצמה, אחר כך לחתום על חוזים שונים, לבדוק, להירשם, לשפץ, לנקות, לארוז, וכל אלו הם רק תוספת לכאב הראש האמיתי - שכירת שירותי הובלה על ידי אחת מעשרות חברות ההובלה הפועלות בארץ.

הובלות הן החלק הרגיש ביותר במעבר בין דירות. הרכוש שצברנו במהלך חיינו צריך להגיע בשלמותו מנקודה אחת לנקודה אחרת כשבדרך הוא חשוף להמון תקלות העלולות להתרחש. אנשים נוטים להיות רגישים ואף רגשניים בכל הנוגע לציוד האישי שלהם מה שמגביר את החשיבות בבחירת מובילים אמינים, מקצועיים ובעלי ניסיון שיבצעו את משימתם באפס תקלות.

לא מעט הובלות מסתיימות במפח נפש גדול כאשר חברות הובלה לא עומדות בהצעת המחיר שהגישו בתחילת העבודה, כאשר חפצים יקרי ערך נפגעים או נעלמים או כאשר חברת ההובלה לא עומדת בלוח הזמנים שנקבע מראש. במקרים רבים מתועדים ליקויים אלו בתלונות שונות שהוגשו נגד חברות הובלה ובמידה וגיליתם תלונות כאלו על חברה מסוימת עדיף להתרחק ממנה אפילו אם הצעת המחיר שלה נמוכה מאחרות.

איך בוחרים חברת הובלות בצורה נכונה?

בכדי להגיע לבחירה נכונה של חברת הובלות יש לבצע מספר בדיקות ראשוניות של בעלי מקצוע בתחום, שיצמצמו בצורה ניכרת את הסיכוי למפחי נפש עתידיים. ראשית עליכם לבקש הצעות מחיר ממספר רב ככל הניתן של חברות הובלה. עליכם לוודא כי הצעות מחיר אלו מתבססות על כמות החפצים הנוכחית שלכם. בתכולה של דירה גדולה מומלץ לבקש מהחברה לשלוח אדם לדירתכם על מנת שיוכל להעריך את העלות בעצמו על בסיס משתנים שונים כמו גודל הרהיטים, מספר הרהיטים המצריכים פירוק והרכבה, מספר הארגזים וכו'.

הצעד הבא לכיוון בחירת חברת הובלות הוא לוודא כי חברת ההובלות אליה פניתם מחזיקה ברשותה את הרישיונות הרלוונטיים. בדקו כי רישיונות אלו בתוקף ובנוסף וודאו כי ברשות החברה הביטוחים המתאימים. מחירן של הובלות דירה מושפע בצורה משמעותית מגובה הביטוח ולכן עליכם לשאול מה בדיוק מכסה הביטוח של החברה והאם יש צורך ברכישת ביטוח נוסף להשלמת הפערים.

הובלות - ממזערים את הסיכונים

כדי למזער עוד יותר את הסיכונים בבחירת חברת הובלות עליכם לדרוש מהחברה שתראה לכם המלצות שונות. חברות אמינות ישמחו למלא את בקשתכם ויראו לכם המלצות מלקוחות פרטיים או עסקיים שנהנו משירותי החברה בעבר. תוכלו ליצור קשר עם הממליצים ולשאול אותם את השאלות הרלוונטיות עבורכם.

כמו כן אין להתבייש לשאול שאלות על צוות המובילים ולוודא כי מדובר באנשים אמינים ומקצועיים אשר מבוטחים על ידי חברת ההובלות.

כעת כל שנותר הוא לחתום על חוזה הובלות, וגם כאן יש להקפיד על כל הפרטים הקטנים. אל תתעצלו לקרוא את כל האותיות הקטנות ולהבין על מה כל חיוב מתבסס. חשוב מאוד לחתום רק על הצעה סופית שלא ניתנת לשינוי בסיום תהליך ההובלה.

למי מכם שיקפיד על כל הבדיקות הנ"ל מצפה יום הובלות שקט, מוצלח ובטוח.

מחפש בעלי מקצוע בתחום הובלות? No Problem בחרה עבורכם את בעלי המקצוע והמובילים הטובים והאמינים ביותר בתחום
הובלות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה