עיצוב וילונות - שמור על הרווח, והרווח יהיה שלכם
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

עיצוב וילונות - שמור על הרווח, והרווח יהיה שלכם 

מאת   19/07/2009 |  נצפה 2359 פעמים
עיצוב וילונות זו אומנות, אך וילונות בבסיסים הם משהו פשוט. לכל חדר אליו אנחנו נכנסים, נראה כאילו הוילונות נמצאים שם באופן טבעי. וכך זה צריך להיות. וילונות הם חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים של החדר. יש להם גם תפקיד פרקטי (בידוד מחום ומקור, הסתרה, מניעת חדירת שמש, אבק ועוד), וכמבן גם תפקיד אסתטי - וכאן מעצב הוילונות נכנס לתמונה.

לאחר שמעצב הוילונות בחר עבורכם את הוילון המתאים לחדר, מגיע שלב ההתקנה. אם מדובר בוילון בעל מידות גדולות ובד כבד - מומלץ מאוד להיעזר באיש מקצוע (שיפוצניק), שיתקין עבורכם את הוילון.
אולם התקנה של וילון אינה צריכה להיות פעולה מסובכת, במיוחד כשמדובר בווילונות פשוטים וקטנים. אך כדי שלא להפוך פעולה פשוטה למוסבכת, חשוב מאוד לשמור על כמה כללים בעיצוב הפנים של הבית - על מנת שהרווח (תרתי משמע) מהוילונות יהיה כולו שלכם.

1. חלון בלגי - החלונות הבלגיים הפכו לפופולאריים ביותר בתקופה האחרונה. הייחוד שלהם הוא בגימור עבודת היד ובעובדה שניתן לבנות עליו כל סוג של פתח:עגול, קשתי, חלקים קטנים מאד, חלקים גדולים מאד, פתח בתוך פתח, פתיחה פנימה, החוצה, למעלה, למטה וכל אשר יעלה על דמיונכם. כשמתקינים חלון בלגי צריך להשאיר מקום לוילון כך שדלת החלון תיפתח בצורה חופשית.
2. תקרה מונמכת - רבים מלקוחותיי אוהבים לשפץ בדירתם חלק של תקרה מונמכת שמטרתה היא להסתיר את מסילת הוילון. זה טוב ויפה, אך לעיתים הם שוכחים כי על מנת להתקין את המסילה ואת הוילון עליה יש צורך להכניס לרווח יד ולקדוח חור בתוכו. על כן חשוב מאוד להשאיר רווח של לפחות 15 ס?מ בין הקיר לתקרה המונמכת.
3. בד נאסף - גם כאן צריך לזכור להשאיר רווח. כשבד הוילון נאסף הוא תופס נפח משמעותי (במיוחד אם מדובר בבד עבה). בהרבה מקרים אני מגלה שבעלי הבית שכחו להשאיר מרווח בין החלון לקיר הצדדי בצורה כזאת שתאפשר לאסוף את בד הוילון. חשוב להשאיר מרווח בין הדלת לקיר כדי שיהיה מקום לבד הנאסף
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה