ביטוח לאומי - נכות כללית - מאמר 3 - שירותים מיוחדים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח לאומי - נכות כללית - מאמר 3 - שירותים מיוחדים 

מאת   18/07/2009 |  נצפה 3874 פעמים

הקדמה -

מאמר זה הינו אחד מסדרה של עשרות מאמרים שכתבתי, שמטרתם לתת מידע מקצועי לחולים ונפגעים, כיצד לממש את המגיע להם, כצעד חשוב בשיקום ובחזרה לחיים. חלק מהמאמרים דן בפרוצדורות השונות, כיצד לגשת לוועדות רפואיות בביטוח הלאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון, קרן הפנסיה, חברת הביטוח. מאמרים אחרים, חשובים אף יותר, מתארים את התהליך האפשרי של חזרה לחיים, מתוך כוחות פנימיים. כיצד להפוך את המצוקה הבריאותית, לנקודת הזדמנות?

הנני רופא ומשפטן. לאחר שחליתי מאד בעצמי; ולאחר שאחד מילדי נפגע קשה בפיגוע התאבדות, כחייל - הבנתי מקרוב את עולמם של החולים והנפגעים. הבנתי עד כמה יש צורך בהקטנת הנזק הכלכלי, שמתלווה תמיד לנזק הבריאותי. עד כמה קשה לחולה להשתקם, כאשר יש לו אי נוחות, או אפילו מצוקה כספית. הבנתי גם עד כמה קשה להתמודד מול הוועדות הרפואיות השונות, המנוכרות ולעיתים אף מזלזלות.  נרתמתי לעניין, שכן כרופא ומשפטן יש לי את כל הכלים הדרושים על מנת להצליח לקבל את מה שמגיע בוועדות הרפואיות. לקבל את מה שמגיע לפי החוק והדין. מה שמגיע כדי לסייע לו להשתקם, או לפחות לא להידרדר. לאחרונה התחלתי לכתוב את הידע שלי ולפרסמו באינטרנט, כשירות עבורך. בנוסף הנני פועל בחברת בר מדיקס - למימוש זכויות רפואיות  http://www.barmedics.co.il , הפועלת מתוך הבנת החולה והנפגע, בצורה מקצועית ובגישה מאד אכפתית.

 קצבה לשירותים מיוחדים

קצבה לשירותים מיוחדים לנכים קשים משולמת למבוטחים; גבר בגיל 18-67, אישה בגיל 18-62 הזקוקים לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות יום יום, או להשגחה למען בטיחותם ובטיחות הסובבים אותם. הקצבה מיועדת לטיפול בנכים אלה ולעזרת בית לשירותם.

תנאי הזכאות לקצבה

  1. הנכה מקבל קצבת נכות (לפי נכות כללית) ויש לו נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות

      או

      אינו זכאי לקצבה ונקבעה לו נכות בשיעור של 75% לפחות ובתנאי שמתקיימים בו התנאים הבאים:

  1. הוא נמצא בישראל (בתנאים מסויימים משולמת קצבה לתקופה מוגבלת גם לנכה השוהה בחו"ל).
  2. אינו מאושפז במוסד.

 

תחילת הזכאות לקצבה לשירותים מיוחדים

הזכאות מתחילה לאחר שעברו 90 יום מהיום בו הפך האדם זכאי לקצבת נכות או מהיום בו נקבעו לו 75% נכות רפואית אם אינו מקבל קצבת נכות.

 

 בדיקה מחדש של החלטות לגבי נכות כללית

בדיקה מחדש לפי החלטת המוסד

גם המוסד לביטוח לאומי רשאי להחליט לבדוק מחדש את דרגת אי הכושר של הנכה או של עקרת הבית הנכה באחד התנאים האלה:

 

עודד שראל - רופא, פיזיולוג ומשפטן.
משמש כמנהל רפואי בחברת
בר מדיקס - החברה הראשונה למימוש זכויות רפואיות
המסייעת לחולים ונפגעים לקבל מה את מה שמגיע להם בוועדות הרפואיות - ביטוח לאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון (קצין התגמולים), קרן הפנסיה, חברת הביטוח.
בר מדיקס מסייעת בהצלחה מרובה בהליכים לקביעת זכאות כספית, כתוצאה מהבעיה הרפואית - כושר עבודה, נכות רפואית, נכות תפקודית, נכות כללית, שירותים מיוחדים, תקנה 15, נכות מעבודה, מחלת מקצוע, נפגעי איבה, ניידות, פנסיית נכות, פנסיה מוקדמת, מחלות קשות, פגיעה בשירות ביטחון, החמרת מצב, נכות נובעת
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה