טיפול בעלוקות עשר שאלות ותשובות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפול בעלוקות עשר שאלות ותשובות 

מאת   16/07/2009 |  נצפה 11496 פעמים
אספתי לשרותכם עשר שאלות ותשובות פופלריות שאני תמיד נשאלת בנושא:

כמה דם מאבד מטופל במהלך טיפול?
העלוקות (מהזן האירופאי, הקרוי: Hirudo Medicinalis) יכולות לצרוך בין 5 ל- 15 מ"ל דם, כלומר: כפול 4 עד 6 ממשקל הגוף שלהן בהאכלה בודדת! לצורך השוואה, זן אמריקאי בשם Macrobdella Decora יכול לצרוך כמות דם הקטנה פי עשר מזו שצורך זן ה- Hirudo Medicinalis. זו הסיבה לכך שרק הזן האירופאי משמש לצרכים רפואיים. לרוב מטפל בעלוקות משתמש בכעשר עלוקות למטופל, כך שהמטופל יכול לאבד עד 150 מ"ל דם במהלך הטיפול.

האם עלוקה שנושכת גורמת לכאב?
נשיכה של עלוקה מרגישה למטופל בערך כמו שתיים או שלוש עקיצות יתוש, כך שהנשיכה של העלוקה היא לא ממש כואבת. בריר של העלוקה ישנו כימיקל המכיל משכך- כאבים, אשר מונע מהמטופל את תחושת הנשיכה. הריר מכיל גם כימיקל אחר, אשר מונע מהדם להתקרש ולכן יש לו תפקיד חשוב בריפוי.

באילו מחלות עלוקות יכולות לטפל?
הודות ליכולת דילול- הדם ויכולת הרחבת כלי הדם של העלוקה, היצור הזה הוא המטפל האידיאלי להפרעות במחזור הדם. לרוב מערכת דם שאינה מתפקדת כראוי קשורה למחלות כמו: Thrombose, כלי דם מכווצים (cramp veins), Haemorrhoiden, אוטם לב, , impact accumulations calcifying the containers וטיניטוס (טינטון).
תוצאות חיוביות יכולות להיות מושגות עם שיגרון, Arthrose, , volume disk problems pulling, חבורות, כאבים או פגיעות בשרירים.

מהם השיטות ההיגייניות לטיפול בעלוקות?
1. שטיפת ידיים
2. שימוש בציוד היגייני אישי להגנה - כדוגמת כפפות מתאימות.
3. ניקוי האיזור בגוף עם גזה סטרילית רגילה, טבולה בתמיסת מלח.
4. כיוון העלוקה עד שהיא מתמלאה בדם (במשך כ- 10-20 דקות). לרוב העלוקה נפרדת מהגוף בעצמה (אם לא השתמשו במלח. עלוקות לא אוהבות מלח והן יתנתקו מייד).


מדוע עלוקה לעתים לא רוצה לנשוך?
בתנאים מסוימים עלוקה תעשה את עבודתה בצורה פחות טובה:
? עם עור קר
? עם מעשנים
? עם עור נקי מבושם (perfume- pure)
? עם אנשים מבוגרים

ניתן לטפל בסירובן של העלוקות באמצעות חימום האזור וניקוי העור. אמצעים אלה עוזרים לעור להתרכך וממריצים את מחזור הדם. אם העלוקה לא רוצה לנשוך כלל, ישנה האפשרות לנקב את העור מעט עם מחט.

האם ישנן תופעות לוואי לטיפול?
עם ביצוע נכון של הטיפול בעלוקות ונתינת תשומת לב לכל התוויות הנגד, תופעות לוואי קשות קורות לעתים מאוד נדירות. תגובות מקומיות ייתכנו בסמוך למקום הנשיכה. תיתכן גם חולשה תקופתית קלה.

באילו מקרים נוספים ניתן להשתמש בעלוקות?
עלוקות יכולות להחיות מאגרי דם סביב שריר או פגיעות וחיכוכים בעור בצורה טובה יותר מתרופות וטיפולים אחרים. בנוסף, העלוקות משמשות בניתוחים לשמירת זרם הדם בשריר, בעור או ברקמת השומן שהוסרו בניתוח כדי להעבירם לחלק גוף אחר. רקמות אלו נקראות גם "flaps".

למה משתמשים בטיפול בעלוקות במקום בטיפולים רפואיים אחרים?
במקרים רבים העלוקות הן טיפול מועיל להפרעות במחזור הדם, יותר מכל טיפול רפואי אחר.

מהם היתרונות של טיפול בעלוקות?
היתרונות של הטיפול בעלוקות אינם מסתכמים רק בכמויות הדם שהעלוקה יונקת: האנזים המצוי בריר שלהם, אשר מונע קרישת דם, מאפשר זרימת דם תקינה מהאזור המטופל, מה שמביא לשיפור משמעותי במצב הרקמה הפגועה.

למה ישנם אנשים שמתנגדים לטיפול?
ישנם אנשים המפחדים מהעלוקות בגלל מראן, אך אין לכך כל ביסוס- העלוקות יכולות לעזור לנו בשמירה על מחזור דם תקין וגוף בריא!
נטלי קרן מטפלת מוסמכת ברפואה משלימה ומטפלת במרפאת הירודותרפיה. השיטה הבטוחה לטפול בבעיות ורידים בולטים, טחורים, מערכת עיכול,דלקות פרקים וכאבי גב -
טיפול בעלוקות
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה