הצלחה בדיאטה - עניין של אנרגיות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הצלחה בדיאטה - עניין של אנרגיות 

מאת   15/07/2009 |  נצפה 1899 פעמים
כמעט כל תהליך חדש בחיים מתחיל בהתלהבות, קשר חדש, דיאטה חדשה, לימודים חדשים, מקום עבודה חדש, הורות חדשה. כמעט כל דבר חדש בחיים מביא איתו אנרגיות חדשות, סדרי עדיפויות חדשים והתארגנות חדשה. עם הזמן זה הופך לחלק מהשגרה שלנו ואחרי זמן מה ההתלהבות יורדת, האנרגיות המושקעות יורדות והדרך היחידה לשמור על ההתלהבות של ההתחלה תהיה רמת האנרגיה והחשיבות שתתנו לאותו הדבר. תחשבו על זה, זוגיות, אם לא תשמרו ולא תחדשו אותה לאורך זמן, לא תהיה טובה, לימודים שלא תשקיעו בהם, תלמדו ותשננו את החומר, לא יביאו אתכם להצלחה וכו'. כך גם בדיאטה, אם לא תשמרו על ההתלהבות שהייתה לכם בהתחלה, אם לא תשקיעו לאורך זמן, אם לא תתחילו כל יום עם אנרגיות של עשייה ותיקחו אחריות על ההחלטה שלכם ועל מה שאתם אוכלים, לא תצליחו לשמור על זה לאורך זמן... הרבה אנשים מתחילים דיאטה עם המון אנרגיה ורצון לעשות שינוי אמיתי בחיים שלהם ועם הזמן האנרגיות הולכות ויורדות וההשקעה שלהם בתהליך פוחתת. מה בעצם קורה להם? מה גורם לכך שהאנרגיות ירדו? מה שקורה זה שנסיבות החיים נכנסו להם לתהליך.... הילדים לוקחים אנרגיות, אירועים משפחתיים שמחים כמו גם עצובים, חופשות, לחץ בעבודה, הריון, לידה או כל דבר אחר שנכנס באמצע תהליך ותשומת הלב הולכת אליו. לצערנו או לשמחתנו אלו דברים שתמיד יהיו, תמיד יקרו דברים ותמיד יהיו סיבות ותירוצים לכך שעכשיו זה זמן לא מתאים לשמירה על משקל.
וכשזה קורה אתם צריכים לשאול את עצמכם כמה שאלות חשובות: האם הרצון לרדת במשקל נעלם? האם כבר לא מפריע לכם שאתם לא מרגישים נוח עם הגוף שלכם? האם מבחינה בריאותית אתם כבר לא צריכים לעשות את השינוי בתזונה ובאורח החיים שלכם? האם המטרה הראשונית שבגללה התחלתם את תהליך ההרזיה והשמירה על המשקל השתנתה או לא קיימת עוד? קחו לעצמכם זמן לחשוב על זה ותבררו עם עצמכם שוב את המטרות שלכם, אם תשיבו לעצמכם שזה עדיין חשוב לכן והמטרות שלכם לא השתנו, תנסו לראות איך אתם מביאים חזרה את האנרגיה לתהליך ואיך אתם ממשיכים לעשות את זה לאורך זמן. זה הזמן שלכם לקחת אחריות על החיים שלכם לבחור להשקיע בעצמכם, אף אחד לא יעשה את זה עבורכם. אם כל פעם שתתחילו תהליך הרזיה, תמצאו לעצמכם תירוצים וסיבות ללמה עכשיו זה בסדר לאכול מה שרוצים ולא לשמור על תזונה נכונה, אתם תמיד תישארו במעגל שבו אתם תמיד חוזרים לנקודת ההתחלה ולא מבינים למה אתם לא יכולים להתמיד ולהישאר בתהליך.
תחשבו על המטרות שלכם ותשאלו את עצמכם מה אתם יכולים לעשות כל יום כדי לקרב את עצמכם אל עבר המטרה, כל יום שתצליחו להתמיד בתהליך, יקרב אתכם אל המטרה שלכם ויעזור לכם להצליח.
לסיכום, הכלי הכי חשוב שאני יכולה לתת לכם הוא ההבנה שדיאטה זה תהליך שמצריך אנרגיה ותשומת לב ממש כמו כל דבר אחר בחיים. תמיד יהיו דברים ותמיד נסיבות החיים שלנו יכנסו לנו בתוך הרצון שלנו להיות יפים, בריאים, מושכים ולאהוב את עצמנו.... ואם כל פעם נדע לבחור בעצמנו ולא לתת לחיים שלנו לרמוס את הרצון הזה, נוכל לשמר את זה לטווח הארוך.
ענת לובלינסקי - אימון דיאטה אישי
 • דיאטה - אימון דיאטה אישי
 • מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

  מאמרים במדיה:
  פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

   פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

  עבור לגירסה המלאה

  הרשם | התחבר  | גרסא מלאה