ירושלים של אור אמיתי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ירושלים של אור אמיתי 

מאת   15/07/2009 |  נצפה 3109 פעמים
תגובה למאמרו של ארנון גל עורך ועיתונאי במעריב

האור בפיסיקה - דומה בכל מקום,עוצמתו משתנה בהתאם למקור האור ואיכותו אך פעולתו ברורה,למשל-התהליך החשוב ביותר בעולם הסובב אותנו הוא הפוטוסינתיזה,תהליך שבזכותו יש לנו מזון ואנרגיה ,הפעולה מופעלת באמצעות האור.
האור בחיים הרוחניים הוא שונה,מגוון,ומרתק.לכל אדם יש נקודות אור משלו,לכל אחד אור אחר משמח את ליבו , במסכת ברכות נב ,ע"ב כתוב כי"הרבה מאורות יש באור".שפע של מקורות חז"ל, אף משוררים ופוליטיקאים דהיום המשילו את ירושלים כאורה של תורה,כמקור היהדות הבסיסי ,כבירת הנצח של העם היהודי לדורותיו.
נדהמתי לקרוא בעיתון מעריב מאמר של ארנון גל עורך ועיתונאי בעיתון זה.המסיים כתיבתו בשורה:"הגיע הזמן שלעיר הזהב והנחושת יגיע קצת אור"שורה נפלאה ,מרתקת,אך מהו האור של עיתונאי עורך זה?מה הרעיון הפוקח את עיניו ,המרנין את ליבו,המטפח בו אור?מצעד הגאווה בירושלים.
שומו שמים-האם מצעד של אנשים עם סטיות בחוצות העיר ירושלים תביא להדלקת האבוקה?היא היא האור הנחוץ כל כך לירושלים? אנוכי חשבתי שהגברת האור בירושלים עיר בירתנו ,עיר הנצח היהודית הנחשבת גם כקדושה לשאר הדתות(שגם הם מתנגדים למצעד איוולת זה) ישא אופי אינטלקטואלי,אקדמי,אולי תוספת של מוזיאון על השפע הקיים בירושלים,שמא מסלולים נוספים באוניברסיטה בעלת הרמה הגבוהה בירושלים,אולי להעלות את התזמורת הפילהרמונית לירושלים?זו נקודת אור אומנותית,שמא תוספת של ישיבה גבוהה בעיר הקודש על שפע לומדי התורה שבה.

אינני בטוח שארנון גל מכיר את ירושלים,אשמח לערוך עימו סיור בירושלים של מעלה ואף של מטה.יווכח הוא איזה עיר נהדרת נפלאה יפה וגדושת אור היא ירושלים.נסייר באקדמיה,במוזיאונים ובהיכלי הקודש שם לומדים תורה-תבין אולי יותר טוב הפסוק במשלי "כי נר מצוה ותורה אור" .תבין מהתה של תורה-אור המלהיבה נפשות יהודים ,הגורמת ללהט בקרב הלומדים ולמסירות נפש.

תשכיל ללמוד דבריו של א"ד גורדון כי במקום להילחם בחושך יש להגביר את האור.את האור החכם והנכון.הסיור בירושלים יבהיר לך הכתוב במסכת ברכות כי "מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך".מצעד הגאווה מגביר את החושך ולא ידחה אותו.
במאמרו מדגיש ארנון גל כי ניהול אורח חיים אחר אינו צריך לפגוע ברגשות הזולת ,כן זה נכון הצדק עימו,רשאי כל אחד לנהוג כדרכו אך- בביתו שלו,לא בפרהסיה.הדמוקרטיה אינה הפקרות ,במסגרת חוקית זו יכול כל אחד לנהוג כרצונו אך במסגרת ההוראות והחוקים שהיא קבעה לעצמה.
הרש"ר הירש בספר שמות מבהיר כי יציאתם של בני ישראל ממצרים מעבדות לחרות,אומנם שיחררה אותם מעול קשה מנשוא של מאות שנות עבדות והטילה עליהם בשמחה ובעונג - חרות,אך חירות אינה הפקרות,החרות בתוך גבולות,אוטונומיה מלאה בתוך מסגרת,על כן ניבנה ארון הקודש מעץ בתוכו ומסביבו מתכת.העץ יכול להתפתח,לגדול,להתחדש,לאפשר יוזמה ויצירה,אך הכל בתוך מסגרת מתכת,כך ירושלים של נעמי שמר-עיר של זהב ונחושת-זו המעטפת-בתוכה עץ מלבלב,אור נוגהות שאנו במעשינו הנפלאים מפרים ומרבים אותו.כפי שכתוב בספר תהילים "אור זרוע לצדיק ולישרי לב שמחה".האור צריך שידלק ויזכה את הרבים.באורו זה הוא מגביר אהבה וזקיפות קומה לסובבים אותו,כפי שכתוב בספרי לפרשת בהעלותך כי"נר-דולקין ממנו נרות הרבה ולא חסר אורו כלום".

מצעד הגאווה לא ישפיע על הזולת,אין זו דוגמא הולמת שתגביר כבוד לסובבים אותך - אולי רחמים.התנהלותך האגרסיבית על מאמרו של חרמוני מוכיח כי אין בך אהבה לזולת,אינך מקשיב לאחר וללא התחשבות בדעות המנוגדות לשלך.

האם בשם "החופש" מותר הכל? אם יש חולי נפש נודיסטיים המבקשים בכל מאודם לקיים מצעד בירושלים בערום? האת תסכים? האין גבולות?
אנו רואים במצעד הגאווה את החלק החשוך והאפל, את ההשפעה השלילית ,זה "מצעד השפיפות"
- תואר ראשון ושני במדעי הטבע-ביולוגיה

- תואר שלישי בחינוך במנהיגות

משרות במשרד החינוך:
- 3 שנים מפקח על מדעי הטבע
- 12 שנים מפקח כולל
- 10 שנים מפקח מחוזי

בכל תחום פיתח מנהלים כמנהיגים, אשר הגיעו להישגים הטובים בארץ באזורם

ב6 שנים האחרונות מרכז את הקורס המכשיר מנהלים בבר אילן, וכמובן מלמד חינוך ומנהיגות באוניברסיטה ובעוד 3 מכללות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה