שירות לאומי - הבחירה השפויה והנכונה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שירות לאומי - הבחירה השפויה והנכונה 

מאת   12/07/2009 |  נצפה 2098 פעמים
זה כבר ידוע שנשים רבות מתגייסות לצה"ל כ"מורעלות" לכל דבר ועניין שרוצות לשרת בתפקיד טוב ומשמעותי, ובסופו של דבר מוצאות את עצמן כפקידות זוטרות שכל היום יושבות מול הפייסבוק ועושות פרנץ' מניקור. למה כל-כך הרבה בחורות מעדיפות להיות ג'ובניקיות בזמן שבמקומות אחרים הן יכולות לתרום הרבה יותר למדינה, לחברה ואפילו לעצמן?

שירות לאומי זהו הפיתרון השפוי לבנות שרוצות להרגיש שהן עושות משהו משמעותי ותורמות למדינה. נכון, יש תפקידים רבים בצה"ל שמתאימים לבנות והם כן בעלי משמעות, אך הסתכלו לדוגמה על משקיות ת"ש - הן משמשות אוזן קשבת לחיילים שצריכים הקלות ומנסים להוציא גימלים. בשירות לאומי, הן היו יכולות לשמש אוזן קשבת לילדים ממשפחות מצוקה או לניצולי שואה שאין להם איש בעולם.

בימינו בחורות יכולות לבחור בין שירות צבאי "כהלכתו" לבין השירות הלאומי, ויותר ויותר בחורות מעדיפות את השירות הלאומי ורובן טוענות כי הן אכן מרגישות שהן תורמות הרבה יותר מאשר היו תורמות בצה"ל. כמו כן, אל לשכוח שצה"ל זהו גוף חשוב ביותר והוא עומד בראש סדר העדיפויות של המדינה במיוחד בימים קשים וטעונים שכאלו מהבחינה הבטחונית.

שמו של שירות לאומי ישונה בקרוב לשירות אזרחי - מכיוון והשירות הלאומי כביכול, הוא כבר מזמן לא לאומי - לא על בסיס לאום, כי אם כיום יכולים להצטרף לשורותיו גם ערבים, חילוניים, גברים ונשים, בדואים, דרוזים ועוד. כל אחד יכול - רק צריך לרצות.

השירות הלאומי זו האלטרנטיבה הטובה ביותר לכל מי שלא מצא את מקומו בצבא הגנה לישראל, ויש רבים כאלה. קיבלתם פטור מצה"ל? אל תהיו שאננים, תנו את השנים האלו למדינה כי זה חשוב, זה יבנה אתכם מבחינה אישית ויוציא אתכן ידי חובה כאזרחים שאכפת להם.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה