זכויות נכי משרד הביטחון , משטרת ישראל , שירות בתי הסוהר ושירות הביטחון הכללי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

זכויות נכי משרד הביטחון , משטרת ישראל , שירות בתי הסוהר ושירות הביטחון הכללי 

מאת   11/07/2009 |  נצפה 3791 פעמים
זכויות נכי משרד הביטחון , משטרת ישראל , שירות בתי הסוהר ושירות הביטחון הכללי
אנשי קבע, חיילים משוחררים , המשרתים ויוצאי שירות בתי הסוהר ומשטרת ישראל ( לרבות משמר הגבול ) , אנשי שב"כ ואנשי ביטחון אחרים זכאים לסיוע והכרה בגין פציעה או מחלה שנגרמה במהלך ועקב תנאי שירותם.

הסיוע הניתן מתבטא בפיצויי כספי , תגמולים חודשיים והטבות המוקנות מכוח ההכרה בהם כנכים.

על מנת לזכות בהכרה כנכה יש צורך להגיש תביעה על פי חוק הנכים תגמולים ושיקום ולעתור לכך שפציעה או מחלה שנגרמו במהלך ועקב השירות הצבאי תוכר ותוקנה לה דרגת הנכות המתאימה.

עם קבלת התביעה בוחן קצין התגמולים את התביעה ובודק עם ישנו קשר סיבתי בין המחלה או הפציעה לבין תנאי שירותו הצבאי של הנפגע וככל שנמצא קשר סיבתי, קובע קצין התגמולים אם המחלה או הפציעה נגרמו עקב השירות הצבאי ואת מידת תרומתו של השירות הצבאי לנזק הגופני שנגרם לתובע.

על החלטת קצין התגמולים ניתן לערער לועדת הערעורים שיושבת בבית המשפט.

ככל שקצין התגמולים קובע כי אכן ישנו קשר סיבתי בין תנאי שירותו הצבאי של התובע לבין מחלתו / פציעתו של הנפגע מועברת התביעה לועדת רפואית המאוישת ע"י רופא אחד לפחות אשר במסגרתה נקבעת דרגת הנכות של התובע.

בהתאם לדרגת הנכות של התובע נקבע הפיצוי הכספי המגיע לתובע .

נכים שדרגת נכותם הנה בין 10%-19% זכאים לפיצוי חד פעמי בגין דרגת הנכות שנקבעה להם ואילו נכים שדרגת נכותם עולה על 19% זכאים לתגמול חודשי.

כל נכה שהוכר על פי חוק זכאי לתבוע פיצוי על החמרת מחלתו או פציעתו בכל עת וככל שיקבע כי אכן חלה החמרה עשוי הנכה לזכות בפיצויי והטבות נוספות ממשרד הביטחון.

לפיכך, אם במסגרת שירותך הצבאי נחשפת לרעש חזק, חומרים מסוכנים , מתח ולחץ נפשי , עבודה פיזית מאומצת שפגעה בגב, בגפיים ובאיברים שונים בגופך , תאונה וכיו"ב יתכן ותוכר כנכה והדבר יקנה לך זכות לפיצויים והטבות שונות.

** אין לראות במאמר זה תחליף לייעוץ משפטי והוא אינו מהווה הצעה לנקיטה ו/או אי נקיטה בפעולות כאלו ואחרות. לכל מקרה נסיבות מיוחדות משלו ועל מנת לנקוט עמדה ו/או לפעול מומלץ לפנות לעו"ד הבקיא בתחום על מנת שייתן יעוץ פרטני בהתחשב בעובדות ובנתונים הרלוונטיים למקרה.
עו"ד איתן עדשה הנו עו"ד פעיל העוסק בתחום האזרחי ומתמחה בענייני עבודה , נזיקין ומקרקעין.
צהל 6/119 אשקלון 78594
טל': 08-6729606 , פקס': 08-6753735
http://www.ealaw.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה