שיעורי גמלת סיעוד (חוק סיעוד) של ביטוח לאומי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שיעורי גמלת סיעוד (חוק סיעוד) של ביטוח לאומי 

מאת   08/07/2009 |  נצפה 3796 פעמים
לגמלת סיעוד מהביטוח הלאומי ("חוק סיעוד") זכאי אדם שהגיע לגיל פרישה (עולה בהדרגה לגיל 64 לנשים ו-67 לגברים) הנזקק לעזרה בביצוע פעולות יומיומיות או להשגחה.

להלן תנאי הזכאות לגמלת סיעוד:

1) מגורים בקהילה (בבית או בדיור מוגן).

2) עמידה במבחן ההכנסות של המוסד לביטוח לאומי. אם ההכנסות של המבקש הן מעל התיקרה שנקבעה, יקבל רק מחצית מהגמלה או שכלל לא יהיה זכאי לגמלה(תלוי בגובה ההכנסה). בקביעת גובה הגמלה לוקחים בחשבון גם את ההכנסות של בני הזוג.

3) הוא אינו מקבל קצבה לשירותים (הניתנת לנכים) מהביטוח הלאומי, ואינו מקבל גמלה לטיפול אישי או להשגחה מאוצר המדינה (המקבל גמלה שכזאת יבחר בינה ובין גמלת הסיעוד).


4) הזדקקות לעזרה רבה בביצוע פעולות יומיומיות או צורך בהשגחה עקב סיכון (למשל בחולי אלצהיימר) אם הזקן סובל ממגבלה זמנית בתפקוד, הוא זכאי לגמלת שיעור של ביטוח לאומי לתקופת זמן מוגבלת. בתום תקופה זו יעבור הזקן מבחן תלות, על מנת לבחון את מידת הזדקקותו להמשך קבלת העזרה .שיעורי גמלת סיעוד
שיעור הגמלה מותנה בניקוד שנצבר במבחן התלות של ביטוח לאומי.
הגמלה נקבעת על פי ניקוד שנקבע במבחן התלות של ביטוח לאומי.

100% גמלה - 9.75 שעות שבועיות למי שנמצא תלוי בזולת ברוב פעולות היום יום וכן למי שנמצא זקוק להשגחה.

150% גמלה - 16 שעות שבועיות למי שנמצא תלוי לחלוטין בעזרת הזולת בכל פעולות היום יום וכן למי שנמצא זקוק להשגחה מתמדת.

168% גמלה-18 שעות שבועיות למי שתלוי לחלוטין בזולת באופן מקסימלי.תוספת שעות של המוסד לביטוח לאומי לזכאים לגמלה

הזכאים לגמלת סיעוד בדרגות התלות הגבוהות אשר מעסיקים מטפל ישראלי, זכאים החל מ-1 באפריל 2009 לתוספת שעות טיפול מהמוסד לביטוח לאומי. הקריטריונים לקבלת תוספת השעות הם:

מי שתלויים במידה רבה מאוד בעזרת הזולת ברוב פעולות היום יום ברוב שעות היממה, ומקבלים כיום 16 שעות טיפול בשבוע או 8 שעות טיפול בשבוע (בגלל הכנסות גבוהות) - יקבלו תוספת של 3 שעות טיפול בשבוע.
מי שתלויים לחלוטין בעזרת הזולת בכל פעולות היום יום בכל שעות היממה או הזקוקים להשגחה מתמדת, ומקבלים כיום 18 שעות טיפול בשבוע או 9 שעות טיפול בשבוע (בגלל הכנסות גבוהות) - יקבלו תוספת של 4 שעות טיפול בשבוע.

אין צורך להגיש בקשה למוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את תוספת השעות להעסקת מטפל ישראלי. ביטוח לאומי דואג להעביר את כל האינפורמציה בנושא לגופים שמעניקים את שירותי הסיעוד.
משפחה מטפלת - מרכז מידע ויעוץ לבני משפחה ולמטפלים בזקן. המידע במגוון נושאים ביניהם ביטוח לאומי, חוק סיעוד, דיור מוגן, בתי אבות, עובדים זרים,
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה