מיסוי באיי הבתולה הבריטיים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מיסוי באיי הבתולה הבריטיים 

מאת   05/07/2009 |  נצפה 2066 פעמים
מערכת המס באיי הבתולה הבריטיים ( BVI )

כללי
מערכת המיסוי ב BVI פשוטה ביותר ביחס למערכות מיסוי אחרות בעולם. מערכת המס הנ"ל מתייחדת בעיקר באי הטלת מס.

ב BVI לא מוטלים המסים הבאים: מס רווחי הון , מס על מתנות , מס מחזור או מע"מ מס רווח , מס חברות , מס ירושה או מס עיזבון .

ב BVI מוטל מס על ההכנסה אולם שיעור המס הוא 0% (החל משנת 2005 , אז הוטל מס על שכר).

כתוצאה מאי הטלת מרבית המסים המוכרים בעולם , הפכה ה BVI לאחד ממקלטי מס הפופולריים בעולם וזאת למרות שהשלטון מעדיף לראות עצמו במרכז פיננסי מתקדם.

ישנם מספר סוגי מיסוי ב BVI אולם מרבית הכנסות הממשלה ב BVI מתקבלות מאגרות רישוי עבור חברות זרות הרשומות ב BVI.

להלן התייחסות מקוצרת לגבי המסים החלים ב BVI.

מס שכר ( PAYROLL TAX )
בשנת 2005 הוטל מס השכר מתייחס להכנסות משכר אולם הוא מתייחס גם להכנסות שותפים בשותפות , לשכר דיקרטורים , ולשכר בעלי מניות אשר הינם פעילים בניהול התאגידים (לא בעלי מניות פסיביים) .

במקביל להטלת המס על השכר , ירד שיעור המס על ההכנסה ל - 0% .

מס השכר מוטל באופן פרוגרסיבי בהתאם לגודלו של המעסיק. שיעור המס על מעסיקים קטנים (כאילו אשר סך המשכורות המשולמות על ידם נע בין 150 ל 300 אלפי דולר ארה"ב בשנה ואינם מעסיקים מעל 7 עובדים) הוא 10%.
שיעור המס על השכר המשולם ע"י מעסיק אחר (שאינו מעסיק קטן) עומד על 14%.
מתוך המס על השכר 8% מנוכה משכר העובד ואילו היתרה מנוכה מן המעביד. יש לציין כי על סך משכורות שנתי עד 10 אלפי דולר אין מוטל מס כלל.

מס בולים ( STAMP DUTY )
עסקאות מסוימות ב BVI חייבות במס בולים .

עיקר מס הבולים מוטל על עסקאות מקרקעין וכן על עסקאות במניות של חברות מקרקעין.

שיעור המס בולים בעסקאות משתנה בהתאם לגורם המקבל את הנכס. אם מקבל הנכס הוא הבעלים (לא שוכר) של הנכס אזי שיעור המס הוא בגובה 4% על מחיר העסקה , היה ומקבל הנכס אינו בעליו , אזי שיעור המס הוא 12%.

החקיקה ב BVI מתייחסת לשורת מסים נוספים אשר הוטלו לפני מס שנים רבות ועדיין מוטלים בעיקר כתוצאה מחוסר התייחסות. מסים אילו הם בשיעורים וסכומים נמוכים ביותר ועל כן אינם נאכפים כגון מס על השכרת סירות וכדו'.

בנוסף מוטל מס בולים על נכסים וכלים יחודיים בשיעורים שונים לדוגמא מוטל מס בסך 10 סנט על המחאת נוסעים המוצגת ב BVI , הקמת נאמנות חייבת בתשלום 100 דולר דמי היטל (אלא אם כן הקרן נאמנות היא למטרת צדקה).
הסיבה לכך שלא מתייחסים אל מסים אילו כאל מס בולים היא מאחר ועל פי חוק החברות הישן של ה BVI חברות היו פטורות ממס בולים ועל כן ההתייחסות להיטלים אילו לא הייתה במסגרת מס הבולים.
מסים על קרקע ומבנים (מס רכוש) (LAND TAX AND HOUSE TAX)
על נכסי מקרקעין מוטל מס נומינלי שנתי. מאחר וסכומי המס השנתיים המוטלים על נכסים אילו הם בסכומים נמוכים מאוד הרי שמקובל הוא שלא לשלם את המסים הנ"ל אולם בעת מכירת אותם נכי מקרקעין , משולמים המסים הנ"ל באופן רטרואקטיבי .
סך מס הרכוש המוטל בשנה על נכס למגורים אינו עולה על 100 דולר.מכסים ( CUSTOMS DUTIES )
ממשלת ה BVI מטילה מכסים על סחורות המיובאות אל ה BVI . שיעורי המכס הם נמוכים אולם אילו מוטלים בעיקר על סחורות המיובאות מאיי הבתולה האמריקאיים הקרובים לאיי הבתולה הבריטיים וזאת בעיקר על מנת להגן על המסחר והייצור המקומי.ניכוי מס במקור ( EU WITHHOLDING TAX )
באופן דומה לכל הטריטוריות הבריטיות , מוטל ניכוי מס במקור על הכנסות מרבית על פיקדונות המשולמת לתושבי אירופה (יחידם בלבד).

ניכוי המס במקור אינו חובה . בעלי הפיקדון רשאים לבחור באחת משתי אפשרויות . האחת לא לשלם את הניכוי במקור בכפוף לויתור על סודיות ומתן הוראת גילוי מלא על פרטי חשבונם לשלטונות המס בארצות תושבותם , והאחרת היא ביצוע הניכוי במקור בBVI בשיעור של 15%.

סכומי הניכוי במקור בפועל אינם גבוהים שכן מערכת הבנקאות המקומית אינה מפותחת דייה וכן מאחר והניכוי במקור מתייחס ליחידים בלבד ולא לתאגידים וזאת כאשר מרבית הפעילות מתבצעת באמצעות תאגידים.


מסים אחרים ( MISCELLANEUS OTHER TAXES
מערכת המיסוי ב BVI כוללת מסים והיטלים אחרים ולא מהותיים נוספים ביניהם :
מס על רכבים - מעיקר מושכרים
מס מלונות - מוטל על שהות בבית המלון
מס על נפט
מס נוסעים


יוסי שבו - רו"ח
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה