שיטת ליברה לפתרון בעיות גב
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שיטת ליברה לפתרון בעיות גב  

מאת   01/07/2009 |  נצפה 2833 פעמים

טיפול ליברה לבעיות גב בגיל השלישי

ליברה הינה שיטת טיפול אשר מאזנת את תפקוד שרירים ומיקום של חוליות בעמוד השדרה, ע"י גישה אל מקור האנרגיה שלהם. ייחודו של הטיפול הוא בהקשבה והמשוב העדין אשר מתקיימים בין המטופל למטפל והכבוד בו מתייחסים למצב הגוף בכלל ולמצבו בגיל השלישי בפרט.

כאשר נכנסים אל הגיל השלישי (גילאי 65 ומעלה) נוצרים שינויים פיזיולוגיים טבעיים אשר יש להתחשב בהם כאשר המטופל מתלונן על כאב ובא לטיפול.

בהתייחסות לנשים בעיקר ,אך גם לגברים, חייבים להתייחס לנושא הידלדלות מסת העצם היא מחלת ה (osteoporosis). מדובר על תהליך טבעי אשר מתרחש בנשים לאחר גיל המעבר ומגיע לשיאו בגילאי 65 ומעלה, וקיים גם אצל גברים אך לרוב מופיע ומשפיע כ 10 שנים מאוחר יותר.

במהלך חיינו מסת העצם עוברת תהליך גריעה ובניה טבעי בכל יום ויום וזאת על מנת לחדש את רקמת העצם. בגיל מאוחר תהליך הגריעה מואץ כל כך עד שנוצרת ירידה משמעותית של מסת ואיכות העצם. ירידה זו מתבטאת בעצמות רגישות ושבירות. הבעיה היא לא רק הפוטנציאל המיידי לשבור עצמות אלה גם תהליך ההחלמה הארוך בו מדובר. לרוב מופיעים שברים ספונטאניים בגופי חוליות עמוד השדרה. עקב נפילות נוצרים גם שברים במפרק הירך ועצם הירך, ונדיר יותר בעצמות האמה. שברים אלו גורמים לירידת באיכות החיים ואף יכולים לסכן את חיי החולה. קיימים תכשירים ותרופות רבות בשוק המשמשים "לבניית מסת העצם" ויעילותם ניתנת לויכוח בין הרופאים. כמובן שקיימת "התעמלות בונה עצם" אשר גם כן מסיעת למצב ונתון לויכוח אם היא אכן בונה עצם. רוב סוגי ההתעמלות , כבונה עצם, פילאטיס, טאי צי וכו, נועדו לפתח את שיווי המשקל ולמנוע את נפילת האדם ובכך להפחית משמעותית את הסיכונים לשברים ופגיעות, ועל כך הברכה.

הגישה והטיפול בשיטת ליברה לכאבי גב ו osteoporosisבגיל השלישי
ליברה, כשיטת טיפל מעודנת ואנרגטית מתאימה מאוד לטיפול במצב הרגיש של החוליות והמפרקים, כפי שקיים בגיל השלישי. ידוע כי בטיפול עיסוי מסיבי או בכירופרקטיקה למשל קיים סיכון ממשי לגופו של המטופל, ונשים הסובלות מדלדול חמור במסת העצם אף סובלות משברים לאחר טיפול כזה.

הליברה בודקת בעדינות רבה את מצב החוליות ונותנת מענה מדויק בעיות הסתיידות החוליות, spndelitis , פריצות דיסק ועוד וזאת ללא מגע מסיבי פולשני. למעשה המטפל מנחה את המטופל לבצע סידרת תנועות עדינות , לפי יכולתו וברגישות לכאב וטווח התנועה שלו, והמטופל הוא זה במצע את האיזון. צורת טיפול זו פותרת כאבים ממקור שילדי ועצבי וגם "מחנכת" את המטופל לתנועה נכונה.

היופי בשיטה הוא גם בייחוס לכל מערך השרירים המחוברים לשלד ולחוליות. הליברה מאפשרת לבדוק ולטפל בכל מערך שרירי היציבה העמוקים של השלד והחוליות. הבדיקה והטיפול עדינים ודומים לבדיקת קינסיולוגיה, והטיפול אנרגטי בעיקרו. את תוצאת הטיפול מרגישים כמעט מיידית.

כל אשר נכתב ונאמר במאמר זה ובכל המאמרים המפורסמים עי דניאל סמלסון ומרכז החיוך הפנימי מובאים כמידע בלבד, אינם באים כעיצה או תחליף לייעוץ וטיפול רפואי מוסמך אצל רופא קונבנציונאלי.


כתב דניאל סמלסון, מטפל בדיקור סיני ומנהל מרכז הכשרה לטיפולי מגע "החיוך הפנימי" - המרכז לאומנויות הריפוי ומודעות עצמית.
אתר הבית www.inner-smile.co.il דניאל סמלסון 052-5477567

דניאל סמלסון "החיוך הפנימי"
http://www.inner-smile.co.il
innersmile10@gmail.com
0525477567
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה