לגלות עולם באוסטרליה וניו זילנד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לגלות עולם באוסטרליה וניו זילנד 

מאת   01/07/2009 |  נצפה 3892 פעמים
טיול לניו זילנד, בלי להגזים, הוא ה-כרטיס לגן עדן. המדינה השלווה בעלת הנופים הקסומים והפראיים, מספקת עבור תיירים רבים מפלט מושלם מתלאות היום יום.
יש מי שמשלב טיול לניו זילנד עם טיול לאוסטרליה, ויש שבוחרים ללכת על טיול מאורגן לניו זילנד בלבד. כך או כך, רבים מהתיירים ששבים משני אתרי התיירות הללו לא ישכחו את הטיול הזה למשך זמן רב.

טיול לניו זילנד, כמו גם לאוסטרליה, שוזר בתוכו שילוב ייחודי בין אדם, תרבות, טבע ונוף. שתי המדינות מציעות מגוון רחב מאוד של חוויות לכל גיל ולכל כיס.

ניו זילנד בנויה משלושה איים עיקריים בדרום האוקיינוס השקט, בהם חיים כארבעה מיליון תושבים, נוצרים ברובם ודוברי אנגלית. עונות השנה במדינה הפוכות מאלו שבישראל, ולכן מומלץ לבקר בה בחודשי החורף דצמבר עד מארס. בתקופה זו נוסקים המחירים והצפיפות רבה יותר במלונות ובטרקים, שכן זאת חופשת הקיץ שלהם.

 טיול לניו זילנד  - עסק לא זול, אבל שווה כל שקל

טיול לניו זילנד אינו מצריך ויזה לשוהים עד שלושה חודשים. מעבר לכך, ניתן להאריך את הוויזה במשרדי ההגירה, כנגד תשלום. ביציאה ממנה יגבו מכם מס נמל בסך 24 דולר מקומי.

ואם בכסף עסקינן, טיול לניו זילנד הוא עסק לא זול, בעיקר בגלל ריבוי האטרקציות. כדי לחסוך, שקלו טיול עם רכב, שיוזיל משמעותית את עלויות הטיול ויאפשר לכם, בין היתר, לאכול בבישול עצמי במקום לקנות "בחוץ".

טיולים מאורגנים לניו זילנד הופכים את השהות במדינה לנוחה יותר, ומספקים את האטרקציות החשובות ביותר מבלי לבזבז זמן וכסף על חיפושים, נסיעות ובתי מלון שמחיריהם - בטיול המאורגן - קבועים מראש.

בין שלל אתרי התיירות והטבע, מציע טיול לניו זילנד אתרי נוף (אפשר לומר שכמעט כל המדינה היא אתר נוף אחד גדול); אזורים תרמיים הכוללים גייזרים, בריכות בוץ מבעבע, ובריכות מינרלים צבעוניים; קרחונים; וטרקים.

אבל גולת הכותרת של טיול לניו זילנד, מיועדת לחובבי הספורט האתגרי וגם למי שקצת מפחד. ניו זילנד נחשבת בעיני מטיילים רבים לבירת הספורט האתגרי, שפירושו להעמיד במבחן את כוח המשיכה והכבידה או סתם להתגרות בגורל. מי שצפה בעונה הראשונה של המרוץ למיליון, למשל, שהסתיימה לא מכבר, יבין לבד על מה מדובר. באנג'י הוא רק אחד מאלה.

טיול לניו זילנד מצריך היערכות רבה, הכנה ותכנון ממושך מראש. זה לא יהיה מופרך לומר שגם טיול בן כמה חודשים לא יצליח "לכסות" את כל האטרקציות במדינה. מכאן נגזרת חשיבותו של התכנון המוקדם, ואפשר להתייעץ עם מי שכבר נסע לשם או עם מדריכי טיולים אנושיים או כתובים. נסו להתרכז במה שהכי מעניין אתכם מכל מה שיש למדינה להציע, ולבקר שם. עם זאת, אם אין לכם בעיה של תקציב או של זמן, הרשו לעצמכם לחרוג, בהתאם לנסיבות, מהתכנון המקורי. כי בכל זאת, טיול לניו זילנד הוא חוויה של פעם בחיים.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה