כיצד להימנע מטעויות בקניית כספת ואיך למנוע פריצת כספות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד להימנע מטעויות בקניית כספת ואיך למנוע פריצת כספות 

מאת   30/06/2009 |  נצפה 8895 פעמים


תחום הכספות הוא תחום חמקמק שניתן לעשות בו טעויות אם לא נזהרים.
בישראל ובעולם קיימים עשרות סוגי כספות במחירים מגוונים, בעוד שלאזרח הרגיל אין מידע רב בתחום. בין החברות לייצור כספות קיימים גם יבואנים שרלטנים הקונים כספות באיכות גרועה ומוכרים אותן במחיר הגבוה ממחיר קנייתן.

לפני שמתחילים בבירורים לקניית כספת משרדית, ישנן מספר טעויות שיש להימנע מהן:

1. קניית כספת בהתבסס על משקלה.
חברות ביטוח נוהגות לקבוע את תקן הכספת לפי משקלה, בהנחה שהמשקל מעיד על רמת ההגנה של הכספת. זוהי הנחה מוטעית, כיוון שכל יצרן יכול בקלות לייצר כספת חלשה, ולהוסיף לה לוחות פלדה מיותרות כדי שמשקלה יהיה גבוה יותר. לכן, לפני שקונים כספת למשרד, יש להסתכל על דברים נוספים מלבד המשקל.


2. קניית הכספת ללא מיגון אלקטרוני יעיל.
הטעות הנפוצה של קונים היא המחשבה שכספת חסינה בפני פריצות. אין כספת החסינה לגמרי מפני פריצות. יעילותה של הכספת היא בהשהיה. ככל שכספת תהיה קשה יותר לפריצה, כך יקח לגנב זמן רב יותר לפרוץ אותה, והזמן הזה יאפשר למערכות ההגנה לפעול. המיגון החיצוני יכול לכלול חיישנים, אזעקה בבית, אזעקה בחדר, דלת פלדה עם מספר בריחים בפתח הבית, ומשטרה.
כספת טובה היא כספת המשהה את הפורץ ל15 דקות.

3. קיבוע הכספת לקיר חלש.
על הקיר להיות עשוי מבטון, בעובי 20 ס"מ לפחות. במקרה והקיר עשוי מבלוקים או שהוא אינו עבה מספיק, ניתן לעגן את הכספת לריצפה על ידי ארבעה ברגים וביטון הרצפה (בחלק שבו יקובע הכספת).

4. מבנה הכספת: קניית כספת "שטוחה", שבה המשקוף שטוח ובנוי באותה זווית של דלת הכספת.
במצב זה, קל לפורץ להחדיר לום בין דלת הכספת למשקוף, ולפרוץ אותה. לכן, על המשקוף לבלוט מעל לדלת הכספת, כדי שהוא יחסום את כיוון הלום. קניית כספת שטוחה מומלצת רק לאנשים הרוצים לקנות כספת קיר ויש להם מקום מחבוא מצויין בשבילה. כספת קיר חייבת להיות כספת שטוחה, על מנת שניתן יהיה לבטן אותה לתוך קיר בטון. ישנם אנשים הקונים שתי כספות, כספת גלויה, וכספת קיר מוחבאת, על מנת להטעות את הפורץ ולמנוע פריצת הכספת החשובה.

בנוסף לכך, קיימות המלצות רבות ותקנים בדרגות חומרה שונות בנוגע לכספת. למידע נוסף אודות קניית כספות ניתן לקרוא מאמרים נוספים שכתבתי על כספות ולהיכנס לאתר הרשמי של JSH, חברה לייצור כספות: www.j-sh.co.il.

יוסף שוחט
JSH- חברה לייצור כספות
רח' פארן 2 א.ת. צפוני יבנה
ת.ד. 676 מיקוד 81106
08-9435056
http://www.j-sh.co.il
info@jsh1.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה