מהן מעטפות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהן מעטפות? 

מאת   24/06/2009 |  נצפה 2397 פעמים
ישנם צורות רבות למעטפות, חלקן מאורכות וארוכות, וחלקן של המעטפות מרובעות, בדר"כ כולן סגורות ואטומות משלושת צדדיהן ורק בצד אחד הן מאפשרות פתיחה (מעין כיס) וזאת ע"מ לאפשר הכנסה והוצאה של המסמך מתוכן. ברוב המעטפות ישנו פס דביק על הצלע הנפתחת ע"מ לאפשר את סגירתן ושמירה על תכולת המעטפות. בעבר הרחוק נהוג היה לאטום מעטפות באמצעות חותם שהוטבע על גב המעטפה. חותם זה לאחר שבירתו ציין את פתיחת המעטפות.
מרבית השימוש במעטפות הינו חד פעמי. חלקן משמש לדיוור ישיר בתוך הארגון או החברה, וחלקן של המעטפות נשלח לגורמים חיצוניים.

היות ומעטפות מיוצרות מנייר, הן מאפשרות לשולח כתיבת פרטי הנמען על גבי צידן החיצוני, או לחילופין הדבקת מדבקה עם פרטי הנמען. ישנן סוגי מעטפות המיועדות למשלוח חפצים קטנים, יקרי ערך כמו תכשיטים, או דיסקים של מחשבים, במקרים אלו ישנן מעטפות מיוחדות בעלות ציפוי הגנה פנימי המאפשר הגנה טובה יותר לאורך מסלול השליחה עד ליעדן.

המילה מעטפות הינה אחת מן המילים שחודשו על ידי אליעזר בן-יהודה, אך השימוש במעטפות הינו עתיק יומין. למרבה ההפתעה, ישנן עדויות ארכיאולוגיות המעידות שהשימוש במעטפות קדם אפילו להמצאת הנייר. בתקופת בבל היה נהוג להשתמש במעטפות חימר, כאשר סוג התכתובת היה באמצעות כתב היתדות.

עד לימנו אנו, השימוש במעטפות עבור דיוור ישיר הינו נפוץ מאוד, ולמעשה רוב רובו של כל הדיוור הישיר כיום מתבצע עדיין באמצעות מעטפות. ייצור מעטפות נחשב לזול יחסית למרות מורכבותו. כל המעטפות המיוצרות מנייר עוברות מספר תהליכים כמו, חיתוך ?%
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה