כיצד לפעול מעמדת כוח
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד לפעול מעמדת כוח 

מאת   23/06/2009 |  נצפה 2208 פעמים
כיצד אפעל מעמדת כוח

האם אני פועל בדרך -כלל מעמדה של כוח או מעמדה של חולשה?
הקו המנחה החשוב ביותר שלי הוא: לעולם לא לפעול מעמדה של חולשה.

העשייה מעמדה של כוח היא ניהול חיים נכון, ואין פירושו להיות חזק או להיות שתלטן, או אפילו בעל השפעה.
להתחיל מעמדה של כוח, היא לחשוב ולדעת שאני אדם חשוב ובעל ערך, אני אהיה כזה תמיד, ואין שום סיבה, שאנהל את חיי, או אניח לאחרים לנהל אותי ואת חיי בכיוון זה או אחר, שבו זכותי הבסיסית לחיות כבן אדם מוטלת בספק, זאת ועוד בכל מצב שהוא אני יכול לבחור בין שתי דרכים: להיות יעיל ולהשיג את מטרותי, להיות בלתי יעיל ובסופו של דבר להיות מוגבל בעשיית הדברים, שאני רוצה לעשותם,
ברוב המקרים אוכל להיות יעיל - לא בכולם אלא ברובם - ובכל המקרים אוכל לפעול מעמדה של הכרה פנימית בערכי כאדם.
כשאני בוחן את הערך העצמי שלי, אזכיר לעצמי, כי על-פי ההגדרה ערך זה צריך לנבוע ממני, אני אדם בעל ערך לא משום שזוהי דעתם של אחרים עלי, ולא בגלל ההישגים שלי או המעשים שאני עושה. אני אדם ערכי, כיוון שאני מעיד על עצמי שאני כזה. והדבר החשוב ביותר הוא: כיוון שאני פועל כאדם, שהוא בעל ערך, עלי להתחיל לומר לעצמי, שאני בעל ערך, ולהאמין בכך, הדבר יתחיל להיראות ולחלחל בתודעה שלי רק כשאתחיל להתנהג בהתאם לכך, שזהו היסוד לכוח, איני יכול לפעול רק מתוך הצורך להיות בעל עוצמה: אינני יכול להיות מישהו שהכול יראים מפניו: עליי לפעול מתוך כוח, וזוהי הערובה לכך שהאחרים יתייחסו אלי כאל אדם בעל ערך, ואם אאמין בכל ליבי, שאני אכן כזה, רק אז יתייחסו אלי האנשים כפי שאני רוצה .


היעילות כמו הערך שלי היא לא פחות חשובה במקרה של עמדת כוח, והיא גם ההערכה העצמית שלי בעצמי, פעמים אחדות איני משיג את מטרותי, לפעמים אני נתקל באנשים בניגוד לדיעותי, איני מסוגל להסתדר איתם לפעמים אני נקלע למצב שאין לי ברירה אלא להתעלם או להסתלק משם או להתפשר כדי להימנע מהלמשיך ולהיות קורבן, מכל מקום -אני יכול לצמצם את ה"נזקים" הללו עד למינימום: וחשוב יותר-אני יכול לחסוך מעצמי את עוגמת הנפש הנגרם לי בזמן של תיסכול זה או אחר.

להיות יעיל פירושו לנצל את כל הכישורים האישיים שלי ולהשתמש בכל השיטות האפשריות, שהם גם הכלים שלי לפעול מעמדת כוח, אך חשוב גם לא לרמוס אחרים להשגת המטרות שלי. הערך העצמי שלי והיעילות האישית שלי הם אבני הפינה של הפעילות מעמדה של כוח.

אם אני חי את חיי במצב של חולשה נפשית, בעצם אני מטיל מום באישיותי שלי, אני שואל את עצמי מה הסיבה שאני עושה דבר כזה לעצמי?
רוב הסיבות שאני ממציא לעצמי, לפעולה שלא מעמדה של כוח, היא פחד כמו מה יקרה אם... אני אכשל או אני עלול לאכזב או לאבד את המשרה שלי או איראה טיפש , אני עלול להיהפך לקורבן של עצמי בגלל המחשבה שמישהו לא יחבב אותי או שאני עלול לאכזב מישהו אחר או בגלל אלפי סיבות אחרות , הפחד הוא פנימי, והוא נתמך על-ידי המחשבות שלי בלבד, שאני משתמש בהם בצורה מחוכמת כדי להימנע להתמודד עימן באופן ישיר שאני עצמי מביא עלי, על ידי המחשבות המפחידות ועל ידי ציפיות מפחידות , אני צריך לדעת ששום איש בעולם הזה אינו יכול לפגוע בי, אלא אם כן אני עצמי מניח לו לעשות זאת: ואם אכן קורה כדבר הזה - אני הוא הפוגע בעצמי.
מחשבות אלו מעידות על קיום של מערכת תמיכה פנימית, והן מגינות על אישיות מפוחדת מיסודה, המונעת בעדי מלפעול מעמדה של כוח, כל זמן שאני בא במגע עם העולם הפנימי שלי, ומעלה בראשי אחד מאותם משפטי פחד, אני מושפע, מן הסתם, מהלכי החשיבה שלי, שמקורם בחולשה, ועד מהרה עתידה להתנוסס על מצחי התווית של "הלא יוצלח".
אם איני מסוגל לקחת על עצמי סיכון זה או אחר ואיני מסוגל לפעול אלא אם כן אני בטוח, שהכל יהיה בסדר, אני עתיד להיכשל כבר בצעד הראשון שאעשה, כיוןו שהעתיד אינו מבטיח דבר לאיש, אין בחיים ערובות , ועל כן אם ארצה להפיק משהו מחיי , עלי להתנער מכל מחשבות הפחד שלי, ולפתח לי דרכי התנהגות להתמודדות עם פחדים.
העמידה בפני אתגרים ומול הפחד היא שנותנת לי את הכוח לשפר ולהאמין בעצמי וביכולות שלי לשנות את עמדתי לגבי עצמי, ובכך לפעול מעמדת כוח ולהצליח בכל דבר שאעשה מבלי לפחד מכישלון או כל דבר אחר .

למאמר: אל תעריך אחרים יותר מאשר את עצמך:
http://www.il-money.com/75388/אל-תעריך-אחרים-יותר-מאשר-את-עצמך

למאמר: שיטות ועצות איך לפעול מעמדה של כוח:
http://www.il-money.com/75388/שיטות-לפעול-מעמדה-של-כוח

למאמרים נוספים באתר: www.il-money.com

--------------------------------------------------------------------------------


הזירה הפיננסית לעסקים בישראל
כוכבה אברהם
מייל koha51@walla.co.il
אתר http://www.il-money.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה