רפי פסחזון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רפי פסחזון 

מאת   20/07/2006 |  נצפה 4137 פעמים
רפי פסחזון (1937 - 1991). מוסיקאי מנחה זמר עברי ומנצח על חבורות זמר, מהדמויות הבולטות והאהובות על שוחרי הזמר העברי בארץ,היה חבר קיבוץ גבעת השלושה. את דרכו בניצוח החל כעוזרו של יצחק גרציאני כמנצח מקהלת צדיקוב.


פסחזון היה הממונה על המדור המוזיקאלי בהסתדרות ובמסגרת תפקידו פעל להפצת הזמר העברי בציבור הרחב. הוא עשה זאת במסגרת שירונים וספרי זמר שהוציא המדור וכן בעריכת מפגשי חבורות זמר במקומות שונים בארץ. במפגשים אלה אותם הינחה, היה גם שר עם הקהל. באופן מסורתי היה נוהג לסיים את התוכנית בשירה של נעמי שמר "החגיגה נגמרת", כשהוא משלב בעת הנחיית השירה גם תנועות המתאימות למלים. כמו לדוגמא בעת הזכרת הקטע "החצוצורה אומרת שלום לכנורות" בשיר, היה עושה תנועה של "שלום" ופריטה על כינור, בתמונה זו נזכרים בערגה ובגעגועים כל מוקירי זכרו של רפי פסחזון.

פסחזון היה דמות בולטת בחגיגות הזמר העברי בערד, לשם היה מגיע עם מקהלותיו. שמח לפגוש את כל המי ומי בזמר העברי, ותמיד היה מוקף באנשים שאהבו לראותו בערד.

לפסחזון היו הרבה חבורות זמר עליהן ניצח ובמיוחד הוא זכור כמנצחה של חבורת הזמר "האירוסים".

פסחזון ערך יחד עם תלמה אליגון את הקובץ "אלף זמר ועוד זמר", ששה ספרים המקיפים חלק גדול של שירים עבריים מהמוכרים ביותר.

פסחזון שסבל ממחלת לב הסתלק באמצע פעילותו המוסיקאלית ,אך ניצח עד הרגע האחרון והותיר קהילת שוחרי זמר גדולה שמעלה את זכרו באופן מסורתי, בחגיגות הזמר שעורכת עיריית חולון בחול המועד פסח בתוכנית "זוכרים את רפי", וכן במסגרת ארועי הוקרה בחגיגות הזמר העברי בערד.

מוסיקאי חובב מדע ואסטרונומיה עוסק בחידונאות בעל שני אתרי טריויה http://www.trivia-liraz.co.il
http://www.mar-trivia.co.il
ושני אתרים נוספים: http://www.cosmopedia.co.il . ערך את ספר השיאים של ישראל.( http://www.syim.co.il ) כתב כאלף ערכים ל"ויקיפדיה" בכינויים שונים.

כתב שני ספרוני מדע,"מסר מכוכב הלכת ארץ" עם מבוא מאת פרופ. דרור שדה ו"המפץ הגדול" גילגולה של תיאוריה מדעית".
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה