טיעונים לעונש
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיעונים לעונש 

מאת   23/06/2009 |  נצפה 2202 פעמים

 אברהם הירשזון,  ברוב סעיפי האישום נגדו כשנמצא אשם בגניבת מיליוני שקלים מקופת הסתדרות העובדים הלאומית בשעה שכיהן בתפקיד יושב הראש של הארגון.

מעבר לעבירות בהן הואשם, בית המשפט גם מצא לנכון להעיר על שהירשזון נתן גרסאות שונות במהלך תקופת המשפט, ואפילו הודה בבית המשפט שבחקירתו במשטרה שיקר. עכשיו כשיש לנו כבר הרשעה, עוברים לשלב ההליך המשפטי שלפני גזר הדין.

עדי אופי ? ה"אוצר" של הירשזון

בפעם הבאה שהירשזון יופיע בבית המשפט יהיה זה בשלב ההליך המשפטי של הטיעונים לעונש. הירשזון עצמו יעלה לדוכן ויצטרך לשתף אותנו בנסיבות האישיות.

אך גזר הדין של הירשזון לא תלוי רק במה שהוא יאמר, אלא גם באותם עדי אופי שיבואו לדבר בזכותו. סנגוריו של הירשזון גיבשו רשימת עדי אופי, שיבואו להעיד לטובתו בבית המשפט בשלב הטיעונים לעונש. ככל הנראה, עדי אופי אלה יהיו בעיקר חבריו לאורך השנים, כגון חברי מרכז הליכוד, בכירים בחברת החשמל ובמשרד האוצר.

אני מניחה שהם יתארו אותו כאדם שתרם רבות למדינה, אדם טוב המזוהה עם עשייה ותרומה למדינה ולאזרחיה.

התביעה - עונש כבד! המשפחה ? רחמים!

ההליך המשפטי שלפני גזר הדין הוא אם כן שלב הטיעונים לעונש. כל צד ינסה לעשות את המקסימום כדי להשיג את מירב המטרות שהציב לפניו.

התביעה במשפט זה מבקשת לגזור על הירשזון עונש של שבע?שמונה שנות מאסר במטרה להרתיע נבחרי ציבור אחרים למען יראו וייראו.

מנגד, משפחתו של הירשזון עושה ככל שביכולתה כדי להקל על רוע הגזירה, כשהיא מבקשת את רחמי בית המשפט שלא להחמיר בעונשו של אבי המשפחה. בנו של הירשזון התחנן בפני בית המשפט שלא לשלוח את אביו לכלא בטענה שזה יהיה גזר דין מוות עבורו. במהלך כל המשפט משתדלים בסנגוריה ובמשפחתו של הנאשם להבליט את העובדה כי הירשזון התאלמן מאשתו לפני מספר שנים, והמשפחה עברה משבר כבד. יש ניסיון לפרוט על נושא הילדים שעלולים לחוש סוג של יתמות אם אביהם ילך לכלא. הם בעצמם יישארו ללא אם ובמובנים מסוימים גם ללא אב.

אני מניחה שבית המשפט ישקול כל דבר לגופו, ויכלול במערכת השיקולים שלו גם את המצב המשפחתי של הירשזון.

נגה ויזל עורכת דין פלילי . נייד : 052-3295296 אתר המשרד : http://nogawiesel.com/ רחוב : ברקוביץ 4 קומה 5 תל אביב *********** המידע הכלול בהודעה זו נשלח על ידי עורך דין, ונועד להיות חסוי ולשימושם הבלעדי של הנמענים הנזכרים לעיל. ככל שהנמען הוא לקוח,תשדורת זו עשויה להיות למטרת מתן ייעוץ משפטי ועל כן הנה פרטית. תשדורת זו עשויה אף להכיל את תוצר עבודתו של עורך הדין. אם אינך הנמען אליו כוונה התשדורת, דע כי כל החזקה או הפצה של תשדורת זו אסורות בהחלט. אם קיבלת את התשדורת בשוגג, אנא מחק את כל עותקיה ו/או צרופותיה, השמד כל העתק אחר בכל אמצעי אחסנה או הצגה שיצרת מתשדורת זו או מצרופותיה והודע לשולח מיד. הסתמכות על המידע והעצות הניתנים בו, היא על אחריות המשתמשים בלבד ואין לראות במידע כתחליף לסיוע משפטי מקצועי, אלא כהמלצה בלבד. ***********

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה