גביע העולם 2010
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

גביע העולם 2010 

מאת   22/06/2009 |  נצפה 2833 פעמים

דרום אפריקה 2010


 


מה אנחנו, כאן בדרום אפריקה, עושים על מנת להתכונן לבואכם?


הזמן מתקתק, כבר פחות משנה, עוד מעט יפתחו הדלתות ורבבות האוהדים, מכל רחבי העולם יגיעו לראות את היופי שבמדינה, התרבות העשירה והאומה המשגשגת. 


 


דרום אפריקה גאה להיות המדינה הראשונה באפריקה שתייצג את האירוע החשוב ביותר בתולדות הספורט בכל הזמנים. אוהדים מכל רחבי העולם יבואו לחלוק את הרגעים המרגשים האלה עם דרום אפריקה. ממשחק הפתיחה ב-11 ביוני ועד לשריקת הסיום ב-11 ביולי 2010, תהיה דרום אפריקה מרכז העולם כולו, ברמה שלא נראתה כמותה עד היום. יותר מ-3 מיליון מבקרים ואוהדים יגיעו אלינו לכאן לצפות במשחקים ב-10 האצטדיונים ברמה עולמית, לפחות חצי מיליון מהם יהיו זרים מארה"ב, אירופה ושאר מדינות העולם, 300 שדרנים יכסו את 64 המשחקים אשר ישודרו לכל רחבי העולם ויצפו בהם יותר מ-2.6  מיליארד צופים.


 


הזמן יהיה זמן אפריקה, והמשחקים גם כן. האירוח המוצלח של משחקי 2010 לא מהווה רק אחריות גדולה, אלא כבוד וחובה כלפי שאר מדינות העולם. 10 האצטדיונים ישנו את קו הרקיע של סוף שנת 2009. כל ההכנות יושלמו לקראת סוף השנה. ישנם עוד 4 אצטדיונים שקיימים כבר כמה שנים וארחו משחקים חשובים כמו גביע העולם ברוגבי וקריקט, מוכנים כבר כיום לפתיחת המשחקים, ומארחים בימים אלה את גביע הקונפדרציה שיסתיים ב28 ביוני 2009.


 


תוכניות לתשתיות התחבורה, האבטחה והטכנולוגיה נמצאות בשלבים הסופים על מנת להבטיח לקבוצות ולאוהדים נוחות מקסימאלית בזמן המשחקים ולאחריהם. המאמצים לשיפור התחבורה יבשתית כולל מערכת הרכבות, והתחבורה אווירית, הפכו את מרכזי הערים לאתרי בניה גדולים. המשטרה הגדילה את שורותיה מ55,000 שוטרים ליותר מ 190,000 שוטרים שגויסו ואומנו לאחרונה. כ41 אלף קציני משטרה אומנו במיוחד לשמירת הסדר בתקופת המשחקים. יועצי בטחון מגרמניה וצרפת וארגונים בינלאומיים כמו האינטרפול תומכים ברשויות הדרום אפריקאיות בהכנות המורכבות שישרו בטחון על כל משתתפי אירועי גביע העולם. 


 


האתגר המשמעותי מכולם הוא רתימתם של כל אזרחי המדינה למען המטרה הנעלה של אירוח המשחקים. כל אזרח דרום אפריקאי חייב לשאול את עצמו מה הוא הולך לעשות על מנת להבטיח אירוח מושלם של משחקי גביע העולם בכדורגל שנת 2010?

Dr. Oren Dayan

School of Management Sciences

Nelson Mandela Metropolitan University

PO Box 77 000

PORT ELIZABETH

6031

South Africa

oren@dayan.me
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה