גירושין וחישוב דמי מזונות ילדים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

גירושין וחישוב דמי מזונות ילדים  

מאת   22/06/2009 |  נצפה 3120 פעמים

דמי מזונות ילדים / מזונות קטינים וחישוב דמי מזונות בגירושין

בהערכת חישוב גובה מזונות ילדים/ מזונות קטינים שעל האב לשלם בטרם הגשת תביעה למזונות קטינים יש לבחון את מכלול צורכי הילדים בפועל אל מול הכנסת האב ויכולתו הכלכלית. כמו כן יש לבחון את פוטנציאל השתכרותו אל מול את יכולת השתכרותה של האם והשתכרותה בפועל.

 דמי המזונות המינימליים שבתי המשפט לענייני משפחה נוהגים לפסוק לילד אחד בפוסקם בתביעות מזונות ילדים/ מזונות קטינים הוא כ - 1,150 ש"ח וזאת בתוספת השתתפות בהוצאות המדור. ע"פ ההלכה היהודית והדין העברי האב מחויב לשלם את מזונותיהם של ילדיו אפילו אם הוא עני מרוד או אסיר המרצה מאסר בכלא ואין ביכולתו לעבוד ולהשתכר למחייתו או נכה החי מקצבה ומחוסר כל הכנסה. ע"פ הדין העברי יש לערוך הבחנה בחישוב דמי מזונות ילדים / מזונות קטינים בין הצרכים ההכרחיים בהם חייב לשאת האב לבדו לבין צרכים שהינם מדין צדקה ובהם נושאים ההורים במשותף ע"פ יכולתם ובהתאם לגובה הכנסתם.

יש לשים לב כי רכיב "הצרכים הכרחיים" כולל בחובו הוצאות בגין הלבשה והנעלה, מזון, מדור קרי מגורים ואחזקת המגורים, חינוך, צרכים רפואיים ועוד. בנוסף קיימים לקטינים לרוב צרכים נוספים, כדוגמת תשלומים לחוגים, שיעורי תגבורת והעשרה, שיעורים פרטיים, בילויים, נסיעות בארץ ובחו"ל, מתנות. חישוב מזונות ילדים המקובל פוחת ל 1/3 בתקופת השירות הצבאי ו/או השירותי הלאומי. פסק הדין לעניין גובה מזונות הילדים לעולם אינו סופי ותמיד ניתן לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בתביעה להגדלת מזונות הילדים או להקטנת מזונות הילדים ככל שנפסקו על ידי בית המשפט. בית המשפט ייעתר לתביעות שכאלו באם יוכח כי נוצר שינוי נסיבות מהותי.

 הכותב הנו מומחה לענייני גירושין ומזונות, בעל משרד עורכי הדין זבולון, אבישר ושות' המתמחה בדיני משפחה וירושה

www.zvulunlaw.com

השקד 4 רמת אפעל

טל: 03-7365050

הכותב הנו עו"ד לגירושין ובעליו של המשרד המוביל בתחום דיני המשפחה והירושה : זבולון,אבישר ושות'- משרד עורכי דין www.zvulunlaw.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה