מצלמת וידאו - המדריך לקונה הממוצע
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מצלמת וידאו - המדריך לקונה הממוצע 

מאת   18/06/2009 |  נצפה 3241 פעמים
היום לא צריך להיות צלם ברמה מקצועית כדי לרכוש מצלמת וידאו ולהשתמש בה כהלכה. חשוב הרבה יותר לבחור את המצלמה המתאימה לך - היא כבר תדע כיצד לשרת אותך. אך בטרם נמליץ מה כדאי, נתחיל ממספר טיפים כלליים, המפרטים את ה-"אל תעשה" של רכישת מצלמת וידאו.

נתחיל מהזום הדיגיטאלי - בניגוד לזום האופטי, המאפשר הגדלה תוך כדי שמירה על איכות התמונה, זום דיגיטאלי מותח את התמונה בלבד. מדובר באחיזת עיניים, שכן במסך הקטן של המצלמה התמונה נראית גדולה ויפה, אך כאשר תרצו לפתחה או להקרינה תתאכזבו בשל איכותה הירודה של התמונה. לכן, אין להתייחס ובוודאי שלא להתרשם מהמספר הרשום על יד זום הדיגיטאלי של מצלמת וידאו.

חוק שני ב"אל תעשה" קשור לשיטת ההקלטה של המצלמה. מוטב לרכוש מצלמת וידאו אשר מקליטה ישירות על DVD / כרטיס זיכרון / קלטות מסוג MINI DV או D8. מצלמת וידאו מסוג זה תהיה לרוב חדישה יותר ותשתמש בשיטות הקלטה המאפשרות איכות סאונד גבוהה וחדה (מצלמות וידאו בעלות שיטות הקלטה שמוטב להימנע מהן הן: מונו 8 מ"מ, סטריאו 8 מ"מ- HI8, VHS מונו, cvhs ).

נספק עתה מספר טיפים לרכישת מצלמת וידאו בעבור הלקוח הממוצע:

*הצלם המשפחתי והצלם החובבן -
לצלם האירועים המשפחתיים ולצלם החובב מתאימה מצלמת וידאו פשוטה לשימוש ועמידה בזעזועים. נמליץ על זום אופטי הנע בין 20 ל-60 מ"מ, מסך בגודל של 2.7 אינטש ומייצב תמונה שיעזור לך לקבל סרט נעים לעין ויפחית את רעידות היד. ניתן לבחון את האופציה לצילום לילה, על אף שהתמונה הירוקה המתקבלת איננה מלבבת לרוב. גימיק ששווה לשקול ברכישה הוא מצלמת וידאו עם פנס מובנה, המקל על צילום בתנאי תאורה ירודים. בנוסף ישנן מצלמות המאפשרות צילום סטילס. במידה ומחליטים לקנות מצלמה כזו, רצוי לבחור מצלמת וידאו בעלת יכולת לזיהוי פנים, המאפשרת פוקוס טוב יותר של התמונה. כמו כן, על מנת לאפשר חיבור של מצלמת וידאו למחשב לשם עריכה יש לשים לב שיש לה לפחות אחת מהיציאות הבאות: Firewire / DV / USB (וכמובן, לוודא שהיציאה תואמת לכניסה במחשבך...) טווח המחירים של מצלמת וידאו בעלת תכונות אלו: 2000-4000 ש"ח.

*הצלם התפרן -
לצלם התפרן נמליץ על מצלמת וידאו פשוטה אך בכל זאת לא נתפשר על האיכות. בבחירת מותג המצלמה ניתן לנהוג בסלחנות גם כלפי חברות פחות מוכרות. כנ"ל לגבי עיצובה. עם זאת, כדאי להקפיד שנתוניה יעמדו לפחות בדרישות הסף הבאות:
הזום האופטי ינוע בין 10-40 מ"מ, המסך יהיה בגודל של 2.5 אינטש לפחות, ורצוי שתכלול מייצב תמונה.
טווח המחירים של מצלמת וידאו בעלת תכונות אלו: 500-1500 ש"ח.

בהצלחה ברכישת המצלמה!

גוד רייטינג- עושים את הפרסום בשבילך- לוחות, פרסום עסקים, חדשות, תוכן, מצלמת וידאו
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה