טבעות אירוסין
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טבעות אירוסין 

מאת   17/06/2009 |  נצפה 2575 פעמים
טבעות אירוסין מראות לזוג העומד להתחתן ולעולם כולו שבקרוב תישבר הכוס ושהשמחה תהיה גדולה. בבחירת טבעת אירוסין יש המון אלמנטים שצריך להתחשב בהם. הראשון והחשוב ביותר הוא כמובן - המיועדת. האם היא תאהב את הטבעת והאם תרצה לענוד אותה לאורך זמן? זה (כמובן) לא עניין של מה בכך. עד כמה טוב אתה מכיר אותה?האם היא מעדיפה טבעות יהלום (חבריה הטובים של...)? או אולי משהו עדין יותר עם תחריט אישי?

טבעות אירוסין - עיצוב

בניגוד לבחירת טבעות נישואין, שבבחירתה יש כללים ברורים, טבעות אירוסין יכולה להיות מעוצבת בכל דרך שאפשר להעלות על הדמיון. הסטנדרט הוא טבעת מזהב (בהיר) עם שיבוץ של אבן (עדיף יהלום, כמובן). אולם, אם היא בקטע, גם טבעת אירוסין בתצורת דרקון מתלפף, או חישוק ירקרק מעודן יכולים לעבוד. העיקר הכוונה (לא?).

טבעות אירוסין - איפה לקנות?

אחרי שכבר עזרת אומץ והחלטת להציע, הדבר הבא הוא למצוא את המקום הנכון לקנות בו את הטבעת. ישנם אין ספור חנויות, רשתות, מעצבים, יבואנים, צורפים וכו' של טבעות אירוסין. כגודל המבחר, כך מבחר המחירים, האיכויות, העיצובים, ובקיצור האפשרויות. סביר להניח שאתה לא מומחה גדול לאיכויותיהם השונות של הזהב והכסף, ולערכו האמיתי של יהלום. על כן, רצוי למצוא מישהו/י בעלי ניסיון בתחום, שיוכל להנחות אותך בבחירת הדבר הטוב ביותר - לדבר הטוב ביותר שקרה לך. אפשר כמובן להתייעץ ולהיעזר במי שאמורה לענוד את הטבעת המיוחלת. אומנם אלמנט ההפתעה יאבד לנצח, אבל לפחות היא לא תיתקע עם טבעת אירוסין שלא ראוי להשוויץ בה בפני החברות והמשפחה. אל תקל ראש בערכן של טבעות אירוסין.

טבעות אירוסין - איכות הטבעת

בכל מקרה, מכיוון שהטבעת האמורה מסמלת דבר חשוב, רצוי שהיא תהיה איכותית. בין אם מדובר בעניין של טבעות אירוסין בעיצוב ייחודי, ובין אם מדובר בטבעת סולידית, איכות החומר והעבודה ייקבעו כמה שנים הטבעת תחזיק, איזה רושם היא תעשה, ומידת נכונותה של בת הזוג להסכים להצעתך (סתם. אם זה באמת זה, גם טבעת בצל אמורה להספיק).

טבעות אירוסין עשויות זהב

סוגי זהב שונים משמשים לעיצובן של טבעות אירוסין. ההבדלים העיקריים בין סוגי הזהב הם צבע הזהב והקראט: הוספת מתכות שונות לזהב תגרום לצבעו להלבין, להצהיב, או להאדים, בהתאם לאופי המתכת המוספת. צבעו של זהב טהור (24 קראט) תמיד יהיה כצבעו הקלאסי של זהב. הקראט הוא אומדן לטהרתו של הזהב. ככל שהקראט גבוה יותר (עד 24) כך הזהב טהור יותר.

טבעות אירוסין משובצות יהלומים

אם החלטת ללכת על הסטנדרט, טבעות אירוסין משובצת יהלום, אז כדאי שתדע מספר דברים גם על בחירתה של אבן טובה. גם יהלומים נמדדים בקראט רק שכאן מדובר במשקל. קראט אחד של יהלום שוקל 1/5 גרם. יהלומים נבחנים גם במידת הצלילות שלהם, צבעם, אופי הליטוש ורמתו וכו'. חשוב שהמרכיבים האלה ישתלבו יפה בחומר שממנו בחרת לעצב את הטבעת עצמה.
והכי חשוב - שתהיו מאושרים עד עצם היום הבא....
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה