חשוב לצחוק- הידעתם למה?-הצחוק מפעיל מס' רב של שרירים- הצחוק ואריכות הימים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חשוב לצחוק- הידעתם למה?-הצחוק מפעיל מס' רב של שרירים- הצחוק ואריכות הימים 

מאת   15/06/2009 |  נצפה 2484 פעמים

המתח הוא אחד הדוגמאות האחראי על מספר רב של מחלות.

מתחים נפשיים גורמים ליצירה מוגברת של הורמונים, העלולים לגרום לכיב בקיבה או להתקף לב. הטיפולים הרפואיים אמנם מצליחים לרפא את המחלה , אך אינם מסוגלים להשפיע על גורמיה.

מבין השיטות הרבות המומלצות,כדי לצאת "ממעגל הקסמים" זה- הוא הצחוק. בצחוק מפעיל מס' רב של שרירים- החל מהשרירים הקטנים של הםנים,דרך שרירי בטן והגפיים. דופק הלב מואץ באופן הדרגתי ומתמשך.

השרירים החלקים של כלי הדם,נרפים ומגדילים את קוטר כלי הדם, דבר הגורם לירידה בלחץ הדם. הצחוק משחרר אנדונורפין מהמוח, המאיץ יצירת הקטכולומנים, שהם הורמוני העירנות של האורגניזם, המאפשרים לגוף להיות מוכן לכל תוקפנות אפשרית.

הצחוק מקטין את מתח השרירים גם ובעקבות כך, חולפים מספר כאבים כגון: כאבי ראש הנגרמים מכיווצם של שרירי העורף

 וכך חולפת התכווצות שרירי הגב, הגורמת לכאבים באזור זה.

הצחוק ואריכות ימים קיים קשר הדוק, בין הצחוק ואריכות הימים.

גם בתקופות הקדומות צחוק נחשב לסימן טוב וגם לרע..אמונות תפלות מספרות כי מי שצוחק או שר לפני ארוחת בוקר-יבכה לפני רדת החשיכה..או אם נערה צוחקת ושרה בבוקר- תתחתן עם שיכור מועד,בטלן ויהיה לה רעב בבית, לריבוי צחוק היתה השפעה של דיבוק..כך האמינו..

רוצים לשמוע עוד על אמונות תפלות- לחצו כאן

אחד הגורמים להזדקנות הוא גודש של התאים,שאינם מסוגלים לשחרר רעלים המצטברים ברקמות. הצחוק משקם עמדות ומאפשר לאדם לקבל, את הדברים על הצד הטוב ביותר- ועל כן לרכוש עקרונות של מחשבה חיובית.

הצחוק עוזר גם ללמוד את דרך מיתון המתח, אשר בדר"כ מגביר ומזרז את תהליך ההזדקנותוהזדקנות העור  הצורך לצחוק הצורך לצחוק טמון בנו. אנו לומדים לחייך החל מהחודש הראשדון לחיינו. הצחוק הקולני יופיע בחודש הרביעי. הצחוק טמון גם ביחסים החברתיים שלנו ונחשב כדרך הטובה ביותר לתקשורת בין בני אדם. הצחוק הוא סימבול הנצחון- אם היה  מרשם או תרופה לצחוק -  הוא  היה משמש כתרופה הטובה ביותר הזולה ביותר- ורצוי לאמצה

 הצחוק מצוין לעור פנים זוהר, חייכני, כל מרקם העור מקבל מעין "הארה" אז תצחקו...

 

לחצו כאן וקבלו בחינם טיפים נוספים בנושאי אסתטיקה,טפוח ויופי ותרופות סבתא

 

כי הידע והמומחיות שלי-התועלת שלך!

טליה –מאור פז -לשעבר,  קוסמטיקאית, דרמה תרפיסטית, מורה ומדריכה לקוסמטיקה בעלת 36 שנות וותק וניסיון -כיום,  משווקת מוצרי טבע לי-.סופרת  - ספרי מידע על נושאי בריאות טבעית וטיפולים קוסמטיים (אמזון) ומרצה-הרצאות על אמונות טפלות והשפעתן על ההיסטוריה ובחיי היום-יום-ידע-הרצאות. לחצו כאן:  לקבלת מאמרים חינם- על בריאות וטיפוח העור  מוצרי טבע-לי 100% טבעיים לבריאות העור והגוף.   

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה