הפקת אירועים בזמן משבר כלכלי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הפקת אירועים בזמן משבר כלכלי 

מאת   15/06/2009 |  נצפה 2788 פעמים

המשבר הכלכלי המתרגש עלינו, לא פסח גם על ענף הפקות אירועים. אולם בעוד שאפשר בהחלט לדחות קניות אימפולסיביות כגון יאכטה, חתונה זה לא משהו שניתן לדחות כמו גם יום גיבוש לעובדי החברה שעוזרים כל כך הרבה בזמנים קשים אלו. כל אלו הם מסוג האירועים שכדאי מאוד להשקיע בהם, לא רק כסף כי אם גם מחשבה.

כעת נשאת השאלה כיצד הפקות אירועים ייתכנו בימים של משבר כלכלי כמו זה שפוקד אותנו בימים אלו.

הפקות אירועים - השקעה קטנה תוצאה גדולה

כאמור, הפקות אירועים כגון: אירועים עסקיים, חתונות, יום גיבוש, בריתות, השקות מוצר או  יום כיף לעובדים הם מסוג האירועים שלא מוותרים עליהם ואין זה משנה כמה המצב הכלכלי קשה. הפתרון במצבים אלו הוא לדאוג לכך שיהיו פחות הוצאות אך מבלי להתפשר על  אלמנטים משמעותיים בחגיגה.

כך למשל, אם עד כה עבדתם עם חברת  הפקת אירועים ונראה לכם שהתקציב שהקצתם לה עד כה איננו הולם את המצב הכלכלי הנוכחי תוכלו לבחור באחת מבין שני האופציות: או לבחור בחברות הפקות אירועים אחרות או לתכנן ביחד עם חברת ההפקות שלכם אירועים בתקציב נמוך יותר מזה שהתרגלתם אליו. מאחר וחברות הפקות אירועים חיות באותו עולם שאנחנו חיים - אז הן בוודאי יבינו שבגלל המצב הכלכלי יש לערוך שינויים. אם הן לא מבינות את העניין - מוטב לחפש חברת הפקת אירועים אחרת.

דרך נוספת לחסוך בימי משבר כלכלי היא לוותר כליל על שירותיהם של חברות הפקות אירועים, ותחת זאת להטיל את הפקת האירוע על אחד מאנשי החברה או הארגון. פתרון זה יכול לתרום לחסכון אך אין עירבון לתוצאות. שכן אי אפשר להשוות את התוצאות המקצועיות של חברות הפקות אירועים לתוצאות של חובבים. וחשוב להבין שרתימה של אחד מסגל העובדים תדרוש ממנו לפנות זמן להפקת האירוע ותפוקת העובד - באופן טבעי תרד. אך ייתכן מאוד וזהו הפתרון האידיאלי.

פתרון זה יכול להיות גם יפה לזוג אשר עומד בפני ערב החתונה הגדול. זוג העומד לפני חתונתו, רצוי שיבחר חברת הפקות אירועים אחת שתרכז את כל הפעילות ולא מומלץ להתפזר על פניי מספר אנשי מקצוע. פתרון נוסף למי שאיננו יכול להרשות לעצמו חברת הפקות אירועים הוא לרתום את החברים והמשפחה לטובת הערב הגדול - כך שההוצאות ירדו משמעותית. הנגיעה האישית והעבודה המשותפת עם היקרים מכול יכולה להיות חוויה בפני עצמה.

כמו כן, ברור לכול שחתונה באולם אירועים תהיה זולה בהרבה יותר מחתונה בגן אירועים.

אפשרות נוספת שניתן לבחור בה היא לתכנן את האירוע לעונות שאינן עונות השיא. בין אם מדובר ביום החתונה הגדול ובין אם מדובר באירועים עסקיים או ימי גיבוש  לסגל העובדים - המחירים תמיד יורדים בימות החורף. בעונה זו הן מחיריהם של חברות הפקות אירועים והן מחיריהם של אומני אורח, אטרקציות ומקומות בהן ניתן לערוך אירועים - גם הם יורדים משמעותית.

מידע נוסף בנושא הפקות אירועים ניתן למצוא במאמרים הבאים: אירועים עסקיים, אירוע השקה, הפקת אירועים.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה