איזה צבא הוא צהל?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איזה צבא הוא צהל? 

מאת   14/06/2009 |  נצפה 2117 פעמים

 


 איזה צבא הוא צה"ל?


דברים רבים נאמרו על צה"ל והדעות של האוכלוסיה העולמית מנוגדות כלפו,מצד אחד צה"ל מוצג כצבא אכזר וכובש שפוגע באנשים תמימים וחפים מפשע בכדי להשג את מטרותו,מצד שני צה"ל מוצג כצבא הומני שמתחשב באזרחים שבצד הנתקף.ברגע שעולות לדיון שתי נקודות כל כך מנוגדות בנוגע לאותו גוף עולה חוסר וודאות באיזה דעה כדאי לרווח.


 


לפני כמספר חודשים צהל יצא למבצא צבעי מורחב שנמשך כחודש וחצי,שם המבצע היה "עופרת יצוקה"ומטרותו היו ברורות והן:


1)צימצום ירי הרקטות לכיוון ישראל.


2)צימצום הברחת הנשק לרצועת עזה דרך מנהרות תת קרקעיות.


3)החזרתו של החייל החטוף גלעד שליט.


המבצע שלווה בהפצצות בלתי פוסקות של חיל האוויר הישראלי ובשלב מאוחר יותר ישראל נעזרה גם בכוח הרגלי והימי שלה.


 


ישראל סובלת שנים רבות מירי הרקטות מרצועת עזה לכיוון שטחי ישראל,ישראל מגיבה בצורה מתונה וממוקדות,אבל ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט ושר הביטחון שלו,אהוד ברק החליטו לא עוד. ולכן במבצע עופרת יצוקה,השליכו מטוסי חיל האוויר הישראלי פצצות ללא כל הבחנה כיוויכול ופגעו באוכלוסיה חפה מפשע אבל בתקשורת השמיטו פרט נורא מהוטי והוא שלפני שישראל השליכה את הפצצות על רצועת עזה, ישראל חילקה אלפי עלונים ברחבי רצועת עזה הזהירה את התושבים המתגוררים באותם אזורים על המתקפה הקרבה ובאה של חיל האוויר. ודרשה מהתושבים לפנות את ביתהם.בתגובה לכך,החמאס לקח את נשותו וילדו והעלה אותם לגגות הבתים בכדי שחיל האוויר הישראלי לא יתקוף באזורים אלו,בו זמנית נורו מאותם אזורים רקטות לעבר ישראל ובמקרים רבים ישראל באמת לא תקפה את האזורים האלו בשל הנוכחות של הנשים והילדים.


 


כאשר המלחמה התקדמה והפכה להיות בשטח צפוף יותר חיל האוויר סיים את חלקו במערכה ופינה את השטח לכוח הקרקעי,כח רגלי זה אופציה מאוד מסוכנת כלפי החיילים הישראלים מפני שזה התנהלות קרב באזורים צפופים,ישראל היתה מוכנה לקחת את הסיכון הזה ולהכניס כוחות קרקעים בכדי למנוע ככל האפשר פגיעה של אזרחים תמימים.


 


צה"ל הוא צבא ההגנה לישראל.חובתו היא להגן על ישראל בכל מחיר ממפגעים ורוצחים עם מאמץ לפגוע כמה שפחות באזרחים חפים מפשע,ברוב המקרים צה"ל צולח במטרותו אך במקרים מסוימים צה"ל נכשל ופוגע באזרחים תמימים וכאשר דבר זה קורה ישראל מביעה את תנחומיה ואפילו שולחת סיוע הומניטרי במקרה הצורך.


 


ולכן אנשים פציפיסטים ויפי נפש שכמותכם,פעם הבאה לפני שאתם יוצאים מהבית צועדים ברחובות תל-אביב עטופים בדגל פלשטין וצועקים די להרג די לכיבוש,תחשבו פעמים כי אתם בעצם תוקפים את הצבא שלנו את הצבא ששומר גם על הבתים והילדים שלכם הלא הוא צבא ההגנה לישראל!


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה