טיול מאורגן או עצמאי?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיול מאורגן או עצמאי? 

מאת   14/06/2009 |  נצפה 3238 פעמים
אז כן, קיימים מסעות טיולים מאורגנים בארץ או שתוכלו לנסות גם טיולי טרקים שהם טיולים רגליים ארוכים, ובהחלט אפשר לטייל בכל הארץ במסלולים מודרכים, הטיול הפופולארי ביותר כיום הוא שביל ישראל, זהו שביל המחבר קטעי שבילים להליכה לקבוצות טיולים מאורגנים המסע הוא מדן ועד אילת. אבל לרוב האנשים אין את הזמן להקדיש להליכה ארוכה שכזאת, ולכן ניתן ליהנות לא פחות במסעות טיולים מאורגנים שנמשכים יום אחד או כמה ימים בודדים, באזורים מוגדרים מראש
יש שתי בעיות מרכזיות עם חלק ממסלולי מסעות טיולים מאורגנים בארץ, בעיקר בדרום.
האחת - בעיית המסלולים הלא מעגליים. איך חוזרים למכונית שהשארתם בתחילת המסלול?
השניה - אם כבר הצלחתם לחזור למכונית איכשהו, לא בטוח שהיא נשארה במצב שלם
יש פתרון מצוין לבעיות האלה: להשתמש בקווי אוטובוס . יש הרבה מסלולי טיולי מאורגנים שאפשר להתחיל ולסיים על כבישים ראשיים שחולפים בהם קווי אוטובוס. והנה יתרונות נוספים - לא צריך לנהוג, במיוחד כשעייפים אחרי טיול מאורגן, והיות שאין אוטובוסים בשבת, זוהי סיבה מצוינת לקחת יום חופש ולצאת לטייל. אפשר כמובן לצאת לטיול של יומיים ומעלה שמתחיל עם אוטובוס הלוך ביום חמישי או שישי בבוקר, ואוטובוס חוזר לאחר צאת השבת.
מלבד אוטובוסים, אפשר לשפר גישה בעזרת מונית. אם אתם כמה אנשים שרוצים לצאת למסע טיולים מאורגנים ביחד, ההוצאה תתחלק ביניכם.

אז לפני שמחליטים כמה נקודות למחשבה :
עלויות- ההבדל במחירים לטיולים מאורגנים רק הולך ומצטמצם, ואין ספק שירידת הדולר גורמת לאנשים לפזול לחו"ל, גם זו אפשרות דרך אגב וניתן למצוא כיום טיול מאורגן לאחת מבירות אירופה במחירים של אילת אבל עם כל הכבוד, לקנות לילד גלידה ביורו בהחלט מעלה את המחיר. ומצד שני אי אפשר שלא להתעלם שבאילת אומנם משלמים בשקלים אך העלות היא של משכורת ממוצעת באירופה.
גם בעידן ה GPS אין הרבה שיעשו מסלול טיול מאורגן רגלי או טיולי אופניים על הרים, אך מצד שני גם שילוטי דרכים בעברית לא עושים את החיים לקלים יותר.
אין ספק שרובנו בעד טיולים מאורגנים, אבל עם כל הכבוד לרצון להצטרף לטיולים בחו"ל כדאי קודם לדאוג לענף התיירות בארץ, ובנקודה זו, תודו שקשה להחליט לאן לצאת לטייל.
לראות מקומות חדשים- אכן נק` חזקה שמחליטים על חופשה בחו"ל, אבל בינינו כמה באמת מכירים את הפינות הקסומות של הארץ שלנו...
ואם בכל זאת החלטתם על טיול בחו"ל ואתם מתלבטים אם לקחת טיול מאורגן או לסוע עצמאית אז אפשר רק לומר ש התשובה איננה חד משמעית. את רוב התשובות והשיקולים, אתם צריכים להיות אלה שתתנו לעצמכם. השאלות הבאות יוכלו להנחות אתכם בדרך לפתרון ההלבטות.
1. האם אתם יודעים מספיק טוב אנגלית ויכולים להסתדר איתה לבד.
2. האם יש לכם כישורי נהיגה במקומות חדשים.
3. האם יש לכם חוש ניווט ויודעים לקרוא מפות ולהסתדר איתן או לחילופין שולטים בתיפעול GPS.
4. האם יש לכם כושר אירגון ויכולת להסתדר בעצמכם במקומות חדשים וזרים וזה לא מפחיד אתכם.
5. האם אתם סולדים מכך שתהיו כבולים לקבוצת אנשים שתהיה קשורה ללוח זמנים קבוע.

אם התשובות חיוביות לכל השאלות, מן הסתם כדאי לכם לתכנן טיול עצמאי אך אם אפילו תשובה אחת שלילית
ואתם רוצים שיקחו אתכם, יסיעו אתכם, יראו לכם, יתכננו עבורכם, יארגנו עבורכם מקומות לינה וכו', הרי שהמסקנה היא שכדאי ורצוי ללכת על טיול מאורגן.
טיולים מאורגנים
טיול מאורגן
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה