הדרכת טיסה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הדרכת טיסה 

מאת   10/06/2009 |  נצפה 2021 פעמים

מי יכול ללמוד לטוס?

מה צריך בשביל להיות טייס?

מהם תנאי הקבלה לקורס טיס אזרחי?

מה דרישות המינימום לקבלת רשיון טייס?

מה הכשירות הנדרשת בשביל להטיס מטוס?

  כל אדם מעל גיל 17 שבריאותו תקינה, אין לו עבר פלילי הכולל עבירות "שיש עימן קלון" (עבירות תעבורה, בניה בלתי חוקית וכיוב' אינם נחשבים כ"עבירה שיש עמה קלון") רשאי ללמוד לטוס ולקבל רשיון טיס פרטי.

  לידיעתכם: ישנם טייסים שעברו צינתור או נתוחים קרדיולוגיים למיניהם בעבר, וכן גם טייסים בעל עוורון צבעים קל.ואפילו מרכיבי משקפיים כל אלה אינם מהווים בעיה.

  יש צורך בידיעה בסיסית של השפה האנגלית, בכל מקרה, הביטויים הייחודיים באנגלית הדרושים לתעופה, יכוסו במסגרת קורס "רדיו  טלפון".

   כיצד תוכל/י לדעת האם הנך מתאים/ה ללימוד טיסה?  רוב האנשים מסוגלים ללמוד לטוס. לרוב מדובר בשאלה, מהו הקצב שיושג בתהליך הלימוד. הדרך המעשית ביותר לברר שאלה זאת לגביך היא פשוט לבצע "טיסת היכרות".  

 

 כל המעוניינים בכך יכולו לבצע "טיסת היכרות" של בין חצי שעה לשעה עם מדריך מוסמך. במהלך הטיסה ייבחנו כישוריהם הבסיסיים של המעוניינים. בסיום הטיסה יקבלו המעוניינים סקירה מפורטת מאת מדריך הטיסה, שיערך בפניהם על התאמתם.  

האם ללמוד לטוס הוא ענין של עשירים בלבד?  

לימוד טיסה אינו זול אך סיבוב מהיר בשדות בהם מתקיימת פעילות לימוד, יוכיח בצורה היעילה ביותר, שזהו בהחלט לא ענין לעשירים בלבד. למעשה רוב הטייסים הפרטיים בארץ, הם אנשים עובדים בעלי הכנסה ממוצעת. ההוצאות הכרוכות בקורס הטיס יכולות במילא להיפרס לזמן כמעט בלתי מוגבל (יכולתו הכלכלית של החניך), באינפורמציה בדפים דומים באתרינו הזכרנו שהממוצע של הקורס עורך כשנה שלמה. 

איך לומדים לטוס? איך מתחילים קורס טיס אזרחי?  

קורס טיס מורכב מחלק תיאורטי וחלק מעשי הנלמדים במקביל.   החלק המעשי כולל 40 שעות טיסה מינימום,  ובסיום שלב הטיסות תתבצע בחינה על ידי בוחן של רשות התעופה האזרחית,  במהלך הקורס נבחן החניך על ידי המדריך האישי שלו  וכן על ידי המדריך הראשי של בית הספר, על מנת לעקוב אחר התקדמותו.  

את החלק התאורטי ניתן ללימוד באמצעות האינטרנט או בכיתות לימוד. החלק התאורטי כולל שבעה תתי-נושאים, אותם ניתן ללמוד בו זמנית או בזה אחר זה, לפי נוחיות החניך.  

שיעורי הטיסה מתבצעים במטוסי הדרכה בעלי מערכות היגוי כפולות (אחת למדריך ואחת לחניך). לרוב מתבצעים השיעורים באזורי האימון שלנו, בשדה דב ובשדה הרצליה, כמובן שבחלק הסופי של הקורס אנו נבצע טיסות ניווט ארוכות (לראש פינה, שדה תימן, וחיפה).  

פרק הזמן הדרוש לסיום הקורס תלוי בחניך ובזמן המוקדש על ידו לכך. ניתן לסיים את הקורס בתוך מספר חודשים, אך רוב החניכים מעדיפים לבלות במסגרת זו כעשרה חודשים עד שנה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה