הטיפול בעור השמן
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הטיפול בעור השמן 

מאת   10/06/2009 |  נצפה 2567 פעמים

הטיפול בעור השמן מאפייני העור השמן- עור שמן הינו עור אשר כמות החלב (סבום) המופרש על ידו גדולה מן הממוצע, ככל שכמות החלב המופרשת גדולה ביותר- העור שמן יותר .

עור שמן נקרא גם בשם עור סבוריאי שכן הסבוריאה מאופיינת בהפרשת יתר של חלב . הצפיפות הגדולה ביותר של בלוטות החלב הינו בעור הפנים ועור הקרקפת, על-כן כאשר יש נטיה להפרשת יתר של החלב, תורגש התופעה בעיקר באיזור זה "שיער שמו" מחד ועור פנים מאידך .

בעור הפנים יש איזור מוגדר אשר בדר"כ "שמן" יותר זהו איזור ה-T הנוצר על ידי המצח והאף . כיצד ניתן לאבחן עור שמן?

 עור שמן הינו מצד אחד תוצר של הרגשה, כלומר האשה, הגבר או נער/ה מרגישים שהעור שמן ובהתאם לכך מגדירים אותו- ישנם כמובן מאפיינים אובייקיטיבים לעור השמן" העור השמן הינו בעל ברק רב יותר מן העור היבש. מקורו של הברק הוא בכמות השמן הגדולה יותר המצויה על העור .

 העור השמן הינו, בדר-כלל בעל נקבוביות פעורות יותר מן העור היבש, הנקבוביות הינן פתחים של בלוטות הזיעה ושל זקיקי השיער . . כדאי לציין כי עור שמן נוטה פחות להתקמט מהעור היבש . יחד עם זאת בעור השמן שכיחים גירויי עור . גירויי עור יכולים להיות כתוצאה מסיבות שונות ובין היתר מטיפול "אישי" בעור ושלא מצוי בידיים מיומנות .

רגישות לטיפול בעור השמן לכאורה אם ניתן היה לגרום לכך שבלוטת החלב יפרישו פחות חלב, היה הדבר פותר את בעית העור השמן. ו ואומנם, אחת הגישות לטיפול בפצעי בגרות הינה כזו, אך זוהי גישה רפואית. יש לה תופעות לוואי ואינה ניתנת לשימוש יומיומי

 ישנה גישה הסוברת כי יש להסיר כמה שאפשר את השומן מהעור ע"י ייבוש העור- גישה זו אינה נכונה הסרת יתר של השומן העור, תחשוף אותו לפגעי הסביבה ועלול לגרום לפגיעה בעור ולגרויי עור שונים כיצד לטפל בעור השמן? יש להשתמש בסבונים או תרחיצים או סבוני קצף המיועדים לעור שמן .

בתקופות הקודמות- באמונות התפלות האמינו שמי שאינה נפטרת מפצעוני אקנה מציקים ומכוערים, תחפש שיח קוצני השולח ענף גדול דמוי שער בכיוון צפון-דרום,אם תזחל מתחת לענף 3 פעמים אחור וקידמה- מובטח לה שהפצעונים יעלמו (אל תנסו זאת בבית!)

קרמים מיוחדים אשר מכילים כמות מזערית של שמן והם יותר עם פזה מיימית מי-פנים מיוחדים לעור השמן אשר מווסתים את השומן העורי .

מסיכות מיוחדות לעור השמן - למריחה לפחות פעם בשבוע- המסיכות סופחות את השומן ועוזרות בהסרתו מן העור . יש מסיכות עם צמחי - מרפא העוזרות לכווץ הנקבוביות. .

 כווץ יומיומי לנ קבוביות- ניתן להשיג בעזרת מי-פנים המכילים תמצית ההמליס- יש להבין כי פעולת הכווץ הינה זמנית ויעילותה למספר שעות . ככל שהגיל עולה- העור נוטה להיות יבש יותר, על כן אצל נשים אשר סבלו בעבר מעור שמן בגיל צעיר, יתכן שינוי במהלך השנים והן עשויות למצוא עצמם בגיל מבוגר עם עור יותר יבש .

 עור שמן בדר"כ נמצא במצב כרוני הדורש טיפול יומיומי בעזרת  תכשירים קוסמטיים מתאימים  המותאמים על ידי בעלות מקצוע (קוסמטיקאיות) .

  יש לזכור את הכלל הבסיסי בטיפול בעור השמן" כלל זה אומר כי יש למצוא את האיזור הנכון להסרת חלק מכמות השומן שנמצא על פני העור- ולא לגרום למצב של ייבוש יתר של העור

קבלו טיפים בנושאי בריאות וטיפוח העור- לחצו כאן

טליה –מאור פז -לשעבר,  קוסמטיקאית, דרמה תרפיסטית, מורה ומדריכה לקוסמטיקה בעלת 36 שנות וותק וניסיון -כיום,  משווקת מוצרי טבע לי-.סופרת  - ספרי מידע על נושאי בריאות טבעית וטיפולים קוסמטיים (אמזון) ומרצה-הרצאות על אמונות טפלות והשפעתן על ההיסטוריה ובחיי היום-יום-ידע-הרצאות. לחצו כאן:  לקבלת מאמרים חינם- על בריאות וטיפוח העור  מוצרי טבע-לי 100% טבעיים לבריאות העור והגוף.   

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה