ישנן 3 דרכים להתמודד עם החיים - דרך האמת, דרך הפשרה והדרך השלישית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ישנן 3 דרכים להתמודד עם החיים - דרך האמת, דרך הפשרה והדרך השלישית  

מאת   04/06/2009 |  נצפה 4407 פעמים


ישנן 3 דרכים להתמודד עם החיים - דרך האמת, דרך הפשרה והדרך השלישית / מאת יואב ברנזוןדרך האמת

דרך האמת היא דרך פשוטה וכנה. מי שבוחר בדרך האמת מבצע רק בחירות והחלטות שהן אמיתיות עבורו. דרך האמת היא למעשה דרך של הכל או כלום.

העיקרון: כל ההחלטות המקצועיות או הזוגיות הן החלטות אמיתיות ואוטנטיות.
היתרון: אדם שבוחר בדרך האמת הוא אדם ששלם עם עצמו לגמרי ואינו מבצע פשרות בחיים.
החיסרון: דרך האמת היא דרך של הכל או לא כלום. ישנם אנשים שבחרו בדרך האמת ומצאו את עצמם בלא כלום.
דוגמאות: אישה שהחליטה לבטל רגע האחרון את החתונה כי היא לא מרגישה שלמה עם החתן, בוחרת בדרך האמת אבל לוקחת סיכון שתישאר רווקה.

דרך הפשרה
דרך הפשרה היא דרך של תן וקח. מי שבוחר בדרך הפשרה מבצע החלטות בחיים על סמך שיקולים של רווח והפסד ולאו דווקא על פי דרגת האמת והאוטנטיות שלהן.

העיקרון: כל ההחלטות המקצועיות או הזוגיות הן החלטות נסיבתיות בהתאם לאפשרויות ותוך כדי ויתורים ופשרות.
היתרון: אדם שבוחר בדרך הפשרה תמיד ישיג משהו בחיים, אבל לא את כל מה שהוא רוצה אלא רק באופן חלקי.
החיסרון: דרך הפשרה היא דרך שדורשת ויתור על האמת הפנימית שלך ומוכנות להיות גמיש הרבה יותר באופן קבלת ההחלטות בחיים.
דוגמאות: אישה שמחליטה להתחתן עם בן זוגה למרות היא אינה שלמה איתו לגמרי, מתוך שיקולים ידועים מראש שהיא אינה צעירה, שהיא לחוצה להתחתן ושהיא מאמינה שהוא יהיה אבא טוב לילדים שלה.הדרך השלישית


הדרך השלישית היא ההחלטה שלא לבחור בדרך הפשרה או בדרך האמת. מי שבוחר בדרך השלישית הוא אדם שמזגזג בין דרך האמת לדרך הפשרה ואינו נאמן לאף אחת מהדרכים הללו. הוא מתלבט באופן קבוע בין שתי הדרכים ובדרך כלל אינו בוחר באף אחת מהן.

העיקרון: כל ההחלטות המקצועיות או הזוגיות מתקבלות על ידי אחרים, במצבים של בלית ברירה, ברגע האחרון, ללא דרך מסודרת של קבלת החלטות ורק כתוצאה מלחצים חיצוניים.
היתרון: אין יתרון.
החיסרון: הדרך השלישית מובילה למצב וודאי של הפסד בחיים, והיא אינה מובילה לשום מקום.
דוגמאות: אישה שחיה עם גבר שהיא אינה שלמה איתו אך לא מסוגלת לעזוב אותו וגם לא להתחתן איתו. מצב התקיעות הזה מוביל לשום מקום, ובדרך כלל אישה כזאת תמתין עד שהגבר שלה יחליט לקום ולעזוב ויעשה עבורה סוג של החלטה.


סיכום

דרך האמת היא דרך שדורשת המון אומץ, העזה, ביטחון, נטילת סיכונים, אוטנטיות וחוסר פחד מהחיים. מי שבוחר בדרך זו קונה את עולמו ומסוגל להגיע להישגים יוצאי דופן ולחיים שלמים וטובים שבהם הוא מרגיש שהשיג את כל מה שהוא חלם עליו.

דרך הפשרה היא דרך שנובעת מפחדים וחששות ומחוסר רצון לקחת סיכונים גדולים בסגנון "הכל או לא כלום". הפחד להפסיד חזק מהרצון לנצח ומי שבוחר בדרך הפשרה תמיד נשאר עם משהו ביד, גם לא בהכרח עם הדבר האמיתי.

הדרך השלישית היא ניסיון לברוח מההכרעה בין דרך הפשרה לדרך האמת. היא מייצגת פחד עמוק לבחור צד בחיים, ולמעשה ניסיון להיות סוג של "משקיף מהאו"ם". זוהי דרך בלתי אפשרית שמובילה תמיד למבוי סתום ולצורך לאמץ את דרך הפשרה או דרך האמת וללכת עם אחת מהן עד הסוף.וטיפ לסיום: רוב האנשים בוחרים בדרך הפשרה כי הם מאמינים שאי אפשר להשיג הכל בחיים ושאין דבר כזה משהו שהוא מושלם או שלם. מיעוט האנשים בוחר בדרך האמת. אנשים שבוחרים בדרך השלישית נותרים בשולי החיים.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה