הרשעת מתקין מכשירי טלויזיה בבית חולים תל השומר במעשים מגונים בחולה לאחר ניתוח
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הרשעת מתקין מכשירי טלויזיה בבית חולים תל השומר במעשים מגונים בחולה לאחר ניתוח 

מאת   31/05/2009 |  נצפה 1871 פעמים
ת"פ 2688/08, מדינת ישראל נ' יונה עמית

כב' השופט: ד' מור


27.05.2009

העובדות:
1. מדובר בכתב האישום המייחס לנאשם ביצוע מעשים מגונים במתלוננת, עבירה לפי סעיף 348(ג) לחוק העונשין, התשל"ז 1977.
2. ביום ה- 31.12.06 בשעות הבוקר עברה המתלוננת ניתוח בגבה התחתון בבית החולים תל-השומר.
3. בשוכבה על צידה, כשפניה מופנות לקיר, כשהוילון סביב מיטתה מוסט בחלקו, ולאחר עשיית צרכיה במיטתה לתוך סיר, לחצה המתלוננת על לחצן האיתות לאחיות. היא נותרה עם תחתוניה ומכנסיה מופשלים על רגליה, ללא יכולת להרימם וסבלה מכאבים עזים, אך קריאותיה לא נענו.
4. עת מיררה המתלוננת בבכי, לפתע שמעה קול גברי מאחוריה ששאל אם היא זקוקה לעזרה ואם היא רוצה שיכסה אותה.
5. בטרם ראתה את פני השואל, ובסוברה כי מדובר באח, עובד בית החולים, השיבה בחיוב והלה הרים את תחתוניה ומכנסיה.
6. רק לאחר מכן, משהתקרב לצד המיטה ונעמד מול פניה, זיהתה המתלוננת את הנאשם מיום אתמול, בלובשו חולצה כהה עם לוגו של החברה בה עבד, כמתקין מכשירי טלוויזיה בחדרי החולים.
7. הנאשם התיישב ליד מיטת המתלוננת, שאל אותה מדוע היא בוכה והחל ללטף אותה בצווארה ומעל החזה, כשכפתורי חולצת הפי'גמה שלה רכוסים בחלקם. בעוד הוא ממשיך ללטפה בידה ובגבה אמר הנאשם למתלוננת: "איזה יפה את" וביקש את מספר הטלפון שלה. משהשיבה שהיא נשואה ואם לשלושה ילדים אמר לה הנאשם ש"זה לא מפריע לו".

ההכרעה:
1. עבירת המעשה המגונה שבסעיף 348 (ג) לחוק העונשין הינה עבירת התנהגות, שאינה דורשת תוצאה בצידה.
2. המבחן להתקיימות היסוד העובדתי של עצם הגינוי שבמעשה, הינו אובייקטיבי, היינו: האם בנסיבות העניין מהווה המעשה הנטען בעיני האדם הסביר "מעשה מגונה", קרי: כזה שנעשה למטרה של גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים. המטרה היא חלק מהיסוד הנפשי בעבירה ונבחנת בעיני הנאשם.
3. גם התנהגות פסיבית - אשר יכולה להיות תוצאה של פחד וחוסר אונים - יש בה כדי להצביע על העדר הסכמת המתלוננת בהתחשב בנסיבות המקרה.
4. המעשים שעשה הנאשם במתלוננת: הרמת תחתוניה ומכנסיה; הליטופים בפניה, בצווארה, בגבה ובידה; העברת אצבעו מסביב לשפתיה תוך כדי הערתו לעברה "איזה יפה את" ובקשתו לקבל את מספר הטלפון שלה- עונים בעיני אדם סביר להגדרה של מעשים מגונים, בנסיבות בהן נבצר ממנה ליזום כל התנגדות פיזית ממשית.
5. כל אדם סביר היה ממהר מיד לאחיות למתן עזרה למתלוננת ולא ניגש לאישה זרה ומרים את תחתוניה המופשלות תוך חדירה בוטה לפרטיותה, אלא מתוך רצון לגירוי וסיפוק, והכל תוך ניצול מצבה הקשה. הרי גם אם לא ידע במדויק את פרטי מחלתה או הניתוח שעברה, עדיין מדובר בחולה בבית חולים לפני או אחרי ניתוח, הזקוקה לעזרה ללא התערבות אדם זר שאינו נמנה עם הצוות הרפואי.
6. ביהמ"ש מרשיע את הנאשם בעבירה לפי סעיף 348 (ג) לחוק העונשין.


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה