מהו קורס עזרה ראשונה טוב?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו קורס עזרה ראשונה טוב? 

מאת   29/05/2009 |  נצפה 2422 פעמים

מהו קורס עזרה ראשונה טוב  

 

עבור מי שמעוניין לקחת קורס עזרה ראשונה ישנו מבחר רחב ביותר של קורסים אשר יכול להותיר כל אחד מבולבל. אז איך לא תיפלו עם קורס עזרה ראשונה ואיך תמצאו את הקורס הטוב ביותר שיקנה לכם את הכלים להציל חיים? לפניכם מספר טיפים חשובים-

  1. בחרו בחברה מוכרת- ישנם מדריכים רבים מטעם עצמם המעבירים קורס עזרה ראשונה מבלי שקיבלו לכך כל הכרה רשמית. אמנם אין גוף אחד בישראל המסמיך חברה או מדריך למתן קורס עזרה ראשונה אבל גופים רבים מעניקים הכרה בגופים למתן קורס עזרה ראשונה על פי הצרכים השונים - בחרו חברה שיש לה אישור להעברת קורסים כאלו ממשרד התמ"ת, ממשרד החינוך וממשרד הבריאות לפחות וכן בחרו חברה ותיקה ובעלת ניסיון העומדת בתקנים בינלאומיים.
  2. אל תתפשרו על היקף השעות- קורס עזרה ראשונה מוגדר ברמתו על פי היקף השעות שלו הנמדד בשעות אקדמיות (כ-45 דקות) לקבוצות בנות עד 25 אנשים. למרות זאת, ישנם "חאפרים" רבים שישמחו לתת לכם תעודה על קורס עזרה ראשונה ברמה של 44 שעות לאחר 8 שעות בלבד. אל תתפשרו על הכלים והידע והקפידו כי מספר השעות יהיה תואם לרמת הקורס.
  3. הקפידו על התאמת תוכנית הקורס לצרכיכם- ישנם תכנים סטנדרטיים של קורס עזרה ראשונה, לרוב אלו אשר נקבעו בתוכניות של מגן דוד אדום, אולם אם אתם עוסקים בתחום אשר דורש ידע ספציפי בקשו לכלול את אותו נושא בקורס. אתם עובדים כמטפלים בתינוקות? בקשו להרחיב על מצבי חירום בתינוקות, אתם עובדים עם אוכלוסיה מבוגרת או עם בעלי מוגבלויות? בקשו לכלול דגשים להגשת עזרה ראשונה באוכלוסיות אלו בתוכנית הקורס.
  4. מה שלא עובר דרך הראש עובר דרך הידיים- קורס עזרה ראשונה טוב הוא קורס שהוא לא רק פרונטלי אלא קורס עזרה ראשונה הכולל תרגול מעשי רב- אל תוותרו על תרגול החייאה על הבובה, תרגול חבישות או עצירת שטפי-דם- התרגול עובד על תת ההכרה שלנו והוא אשר יאפשר לנו לבצע פעולות מצילות חיים גם כאשר את החומר העיוני כבר שכחנו מזמן.

 

בנוסף לכל אלו, אל תשכחו כי לידע בעזרה ראשונה יש אפקט התיישנות וכי שנה או שנתיים לאחר הקורס סביר שתשכחו חלקים רבים ממנו. הקפידו לשמור את החומר שקיבלתם במהלך הקורס ולעיין בו מעת לעת וכן הקפידו לבצע רענון של קורס עזרה ראשונה מדי שנה או שנתיים.

פאמטקס בע"מ הינה החברה המובילה בישראל לשירותי רפואת חירום ובטיחות משנת 2000. החברה מציעה-

קורס עזרה ראשונה בכל הרמות


קורס נאמני בטיחות


שירותי בטיחות


הדרכת החייאה
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה