מחשבון משכנתא וממלץ
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מחשבון משכנתא וממלץ 

מאת   26/05/2009 |  נצפה 5031 פעמים

מחשבון משכנתא מומלץ

מחשבון משכנתא הוא כלי נהדר ויעיל שיכול לסייע לכם כאשר אתם עומדים בפניי רכישת דירה ומצבכם הכלכלי מחייב אתכם ליטול הלוואת משכנתא, לכיסוי ההוצאות. מאחר ומדובר בעסקה כל כך גדולה חשוב ורצוי שתדעו לאן פניכם מועדות. משכנתא זהו אותו מונח המתאר את שיעבודו נכס כערובה להחזר הלוואה. ההלוואה עבורה ניתנת המשכנתא היא לרוב הלוואה של סכום כספי גבוה הניתן להחזירו בטווח זמן ארוך. ברוב המקרים גובה ההחזר החודשי עבור ההלוואה הוא כאלפי שקלים. לאור העובדה שההחזר הכספי בגין המשכנתא הוא חלק נכבד מההוצאות החודשיות של כל אדם ממוצע רצוי לבצע בדיקה מקיפה ולהבין מושגים בסיסים. תכנון נכון של החזרים חודשיים יכול להבטיח לכם ביטחון כי הנכס שאתם עומדים לרכוש  יהיה כולו שלכם - בעתיד. באמצעות מחשבון משכנתא תוכלו לחשב את גובה ההלוואה אליה אתם מסוגלים להתחייב. מחשבון משכנתא הינו כלי חיוני, שיסייע בידכם להימנע מלקיחת הלוואה בסכומים שתתקשו להחזיר.

מושגים בסיסים- ריבית משכנתא

לפני שפונים ועורכים חישוב באמצעות מחשבון משכנתא חשוב להבין כמה מושגים בסיסיים. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מסלולי משכנתאות וכדאי לפנות אל מחשב משכנתא לאחר שמבינים מה משמעותם של מונחים בסיסיים אלו.

מסלולי משכנתא מתחלקים לשני סוגים עיקריים: משכנתאות צמודות למדד ומשכנתאות שאינן צמודות מדד. בנוסף ניתן לבחור משכנתא בריבית קבועה ומשכנתא בריבית משתנה. הסוג הראשון - משכנתא צמודה למדד, כלומר צמודה למדד הצרכן הנקבע לפי רמת המחירים במשק כגון חשמל, מים, אוכל וכדומה. כאשר המחירים עולים כלומר, כאשר  יש אינפלציה, המדד עולה. חשוב להבין כי המדד נקבע על ידי בנק ישראל מדי חודש. יתרון בסוג זה הוא שהחזר המשכנתא תמיד יהיה יחסי לשאר ההוצאות. החיסרון הוא שאם בזמן אינפלציה לא יועלה השכר החודשי לא יהיה איזון מול התשלומים החודשיים. משכנתא שאינה צמודה למדד מבוססת על ריבית פריים, זו ריבית הנקבעת על ידי בנק ישראל ומהווה ריבית ייחוס על פיה קובעים שאר הבנקים את הריבית עבור המשכנתא. ריבית זו אינה מושפעת מהמדד. בנוסף לסוג המשכנתא יש להתחשב בריבית המשכנתא, משתנה או קבועה. בריבית משתנה, המצב תלוי במשק, בריבית קבועה אין הפתעות, הריבית היא לפי מה שנקבע מראש מול הבנק.

מה זה מחשבון משכנתא? ואיזה מחשבון משכנתא מומלץ?

מחשבון משכנתא, כלי לחישוב הלוואה המתאימה לכיס שלך. לפני הכול חשוב להבין את הפרמטרים הנלקחים בזמן החישוב. ראשית מתחילים עם סכום המשכנתא, ככל שהסכום נמוך כך ההחזר יהיה נמוך וכמו כן גם הריבית. חשוב לזכור שלא רק מחיר הנכס נלקח בחשבון יש עוד הוצאות נלוות כגון מיסים שונים, קניית רהיטים, שיפוצים וכדומה. לאחר מכן, מחושבים תקופת ההחזר וגובה ההחזר. ניתן לבחור משכנתא למגוון רחב של תקופות. היבט נוסף הוא נקודות הזכאות, מחשבון משכנתא מהווה גם כלי מחשבון זכאות משכנתא . מאחר והמדינה מאפשרת מערכת הקלות בתנאי משכנתא על פי קריטריונים שונים כגון מספר שנות נישואים, מספר נפשות במשפחה, שרות צבאי ועוד. בעזרת מחשב משכנתא תוכלו להבין איך נקודות הזכות שלכם במדינה מתורגמות להנחות משמעותיות במשכנתא.

איפה מוצאים מחשבון משכנתא ?

מחשבון משכנתא מוצע לציבור הרב על ידי גופים פיננסים שונים. ניתן למצוא מחשבונים באתרים שונים כגון אתר משרד השיכון בו תוכלו לקבל מידע מהימן באשר ליכולת שלכם לעמוד בפריסת המשכנתא.

לסיכום, כמו בכל תחום, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהלוואה גדולה כגון משכנתא, יש לבצע סקר שוק לגבי מסלולי המשכנתא והריביות, מידע זה תוכלו  לקבל באמצעות מחשבון משכנתא.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה