שיטת ליברה לפתרון כאבים ואיזון חוליות עמוד השידרה והשרירים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שיטת ליברה לפתרון כאבים ואיזון חוליות עמוד השידרה והשרירים 

מאת   25/05/2009 |  נצפה 3243 פעמים
שיטת ליברה

ליברה הינה שיטת טיפול אשר מאזנת את תפקוד שרירים ומיקום של חוליות בעמוד השדרה, ע"י גישה אל מקור האנרגיה שלהם. הטיפול פותח ע"י דניאל גולד, לאחר שנות טיפול רבות.
.
בבסיס השיטה קיימת התבוננות מעמיקה על הצורה בא אנו מניעים ומתפעלים את גופנו. ניתן לראות בברור כי כאשר אנו פועלים בצורה הלא נכונה, מאמצים מנחי גוף שגויים ועוד, הגוף נוטה לצאת מאיזון.

עקב פעילותנו היום יומית, מערך השרירים משתנה ויוצר עומס בצד אחד של הגוף. כאשר אנו מתבוננים בגופנו, אנו מתייחסים ראשית אל עמוד השדרה כאל קו אמצע הגוף ובהשוואה אליו שרירי הגוף, מופיעים בצורה זהה משני צידי הגוף.

העומס מושך את עמוד השדרה ממקומו והחוליות מתחילות לנוע ממקומן הטבעי. שרירי היציבה, "זוקפי הקומה" אמורים לפצות על משיכה זו אך אין להם מספיק כח. כתוצאה מתזוזת החוליות נוצר לחץ על קצות העצבים הצמודים לחוליה ומשודרת תחושת כאב או אי נוחות אל האזור בגב. מכיוון שהעצבים יוצאים מכל חוליה וחוליה ומעצבבים את כלל שרירי הגוף, ניתן לראות כי תזוזת חוליה ולחץ על העצבים יכול לשדר תחושת כאב אף אל מפרק או שריר מרוחק כגון מפרק הכתף, הברך וכו'.

בנוסף, מכיוון שהעצבים אלו מעצבבים אף את האיברים הפנימיים, יכול להיגרם חוסר תפקוד של איבר מסוים כגון: בעיות נשימה, מעי רגיז ועוד.

ע"י איזון החוליות האחראיות לעצבוב האיבר הסובל, ניתן להקל ואף לפתור את הבעיה.
ליברה משתמשת גם בטיפול מרידיאני (בדומה לרפואה הסינית), ניתן להשתמש בכך על מנת להקל על בעיות מערכתיות ופנימיות, מעבר לבעיות שרירים ושלד.

אבחון וטיפול בחוליות בעמוד השדרה.
המטפל מניח את שתי ידיו על הזיז הגבי של חוליות עמוד השדרה, ובודק את מיקומו. כאשר חוליה נעה ממקומה, הדבר מתרגם לתזוזה קטנה של הזיז הגבי לצד מסוים, המטפל מרגיש זאת. כעת המטפל מניח את אצבעותיו על החוליה, בצורת פלוס ומינוס אנרגטי, משדר את הכוונה אל השרירים המקיפים את החוליה ומבקש מהמטופל לבצע תנועות עדינות עם גופו. תנועות אלו הן המחזירות את החוליה למקומה. כך למעשה המטופל מקבל חלק שוווה ובולט בתהליך הריפוי. טיפול זה מציף את מודעות המטופל אל מקור הבעיה, ואף מחנך אותו לחפש חוסר איזון זה בחיי היומיום שלו, ובהמשך לטפל ואף למנוע אותו בעצמו..
בדיקת איזון כוח השרירים.

בדיקה זו דומה לבדיקה המתבצעת בשיטת הקינסיולוגיה. לאחר שהמטפל מוצא אילו שרירים לא מאוזנים, הוא מחזיר אותן לתפקוד מלא באמצעות שימוש במרידיאנים ובנקודות טיפול נוספות. הטיפול עדין ונעים, לא גורם לכאב, ומתבצע בלבוש מלא.

כל אשר נכתב ונאמר במאמר זה ובכל המאמרים המפורסמים עי דניאל סמלסון ומרכז "החיוך הפנימי" מובאים כמידע בלבד, הדברים אינם מובאים כעצה ואינם תחליף לייעוץ וטיפול רפואי מוסמך אצל רופא קונבנציונאלי.


כתב דניאל סמלסון, מטפל בדיקור סיני ומנהל מרכז הכשרה לטיפולי מגע "החיוך הפנימי" - המרכז לאומנויות הריפוי ומודעות עצמית.
אתר הבית www.inner-smile.co.il דניאל סמלסון 052-5477567
דניאל סמלסון "החיוך הפנימי"
http://www.inner-smile.co.il
innersmile10@gmail.com
0525477567
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה