תולדות המתכת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תולדות המתכת 

מאת   24/05/2009 |  נצפה 2451 פעמים
תולדות המתכת
עוד בשנת 4,000 לפני הספירה השתמש האדם במתכת. השימוש במתכת היה ליצירת תכשיטים, כלים ומאוחר יותר גם כלי נשק. בתחילה השימוש במתכת היה רק במתכת שנמצאה מעל לפני הקרקע, ומאוחר יותר פיתח האדם מיומנויות איך לצרוף את הנחושת מעפרותיה ולהתיכה על מנת ליצור ממנה דוגמאות על ידי תבניות. באותה תקופה בערך החלו גם להשתמש בכסף טבעי. כחמש מאות שנים מאוחר יותר, 3,500 לפני הספירה, החלו גם לצרוף נחושת ובדיל ביחד וכך ייצרו את הארד.

כיום, כ-5,500 שנה לאחר מכן, האדם פיתח טכנולוגיות מתקדמות ביותר בעבודה עם המתכת על סוגיה השונים. תכשיטים בצירופים של כסף וזהב, צירופים של יהלומים ואבני חן, שרשראות עשויות זהב טהור עם תליון מובנה או תליון נפרד, הפכו להיות דבר נפוץ בעולם. הצורפים השונים החלו להתחרות ביניהם מי ייצר את העדי העדין ביותר ומי ימשוך יותר את עין הלקוח, או יותר נכון - את עין האישה, שלה מיועד התכשיט. שרשרת זהב שמשולב בה יהלום בגדלים שונים, צמיד עשוי כסף טהור משולב עם ירקן, טבעת העשויה מכסף וזהב ובמרכזה משובץ יהלום - אין אישה שלא תעמוד במתנה כל כך יפה. כיום ניתן למצוא טבעות נישואין שהוזמנו במיוחד על ידי בני הזוג, עם תבנית מיוחדת וחריטה שבני הזוג בחרו בעצמם. אין זה נדיר לראות אשה עם סיכה משובצת יהלומים המגיעה לאירוע חברתי זה או אחר. ולא רק נשים - גם גברים עונדים כיום תכשיטים. גבר העונד שרשרת אינו מראה כה נדיר בימינו. שעונים כיום מותאמים הן לגברים והן לנשים, ומשלבים בתוכם כסף או זהב, ואפילו אבני חן זעירות. כיום גבר יכול להגיע לחנות ולבחור עבור רעייתו תכשיט ליום הנישואין, או סתם כי הוא אוהב אותה ורוצה להעניק לה מתנה. ואם אינו יכול להגיע לחנות - יכול הוא להדליק את המחשב ולחפש באינטרנט חנויות מקוונות המציעות תכשיטים שונים.

בני זוג העומדים לקראת החתונה ומעוניינים לבחור טבעת נישואין, אך אינם יכולים להגיע לחנות - יכולים פשוט לחפש דוגמה באינטרנט, להחליט על טבעת נישואין ששניהם מרוצים ממנה (ובעיקר האשה), ולהזמינה מבלי לצאת כלל מהבית. אמנם אז הם מפסידים את חווית הקניה המשותפת, את הטיול של בני הזוג לקראת חייהם המשותפים, אך זאת כבר בעיה אחרת.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה