אביזרים אורטופדיים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אביזרים אורטופדיים 

מאת   24/05/2009 |  נצפה 2206 פעמים
למרות שהמצב האופטימלי אשר היינו רוצים שיהיה הינו למעשה קיומה של אופציית המניעה -כך שלא היינו צריכים כלל אביזרים אורטופדיים, כמו למשל שקורה עם מדרסים פעמים רבות-הרי שהחיים חזקים מכל דבר - גם כאשר מדובר בבריאותו של הציבור וגם כאשר ברור שהזנחה פירושה סבל רב יותר בשלבים מאוחרים.

תופעה זו הינה ממש פשע - בעיקר גם בגלל שבמקרה ואכן מתעורר צורך בכל סוג אביזרים אורטופדיים - הרי שכל קופות החולים משתתפות בעלות האביזרים האורטופדיים ולא רק ביצור מדרסים באחוזים גבוהים מאוד - מה שמשאיר למטופל השתתפות עצמית נמוכה - וודאי וודאי לעומת התמורה הבריאותית אשר הוא מקבל עבור החלק הקטן מהעלות אשר הוא משלם.

בדרך כלל אביזרים אורטופדיים משמשים לקיבוע של מפרק אחד או יותר בגוף - כאשר הדגש הינו על המפרקים. זהו מעין כלל אצבע אשר תופס כמעט תמיד.

בדרך כלל מחולקים אביזרים אורטופדיים לפי קבוצות המחולקות הן לפי חלקי או אזורים בגוף האדם. מקובל לחלק לפי הקבוצות העיקריות הבאות:
גפיים תחתונות,בטן וגב,כתפיים,צואר.

מדרסים למשל לא נחשבים אביזרים אורטופדיים כי אינם עונים להגדרה של קיבוע מפרק - אלא עומדים בפני עצמם.

התאמת כל סוג של אביזרים אורטופדיים צריכה להעשות על ידי הרופא המטפל - אורטופד מוסמך. ההתאמה של הסוג המדויק וכן התאמה פיסית תעשה במכון אורטופדי על ידי טכנאי אורטופדיה של המכון.

חשוב ביותר לרכוש אביזרים אורטופדיים במכון אורטופדי מקצועי ומורשה שיש בו טכנאי אורטופדיה מורשים ומוסמכים.
גם אביזרים אורטופדיים מהאיכות הטובה ביותר לא יועילו יותר מדי - ואף יכולים להזיק במידה לא מבוטלת אם התאמתם למטופל תהיה רשלנית או לא מקצועית מספיק.

כמו כן - נתון חשוב הינו השירות הכולל לאביזרים אורטופדיים - הן עקב אי תקינות במידה ומתגלה בהם כזו משום מה - למרות שהנ"ל נדיר ביותר - וכן שירות מבחינת יכולת של המטופל להגיע להתאמות חוזרות של אביזרים אורטופדיים אשר נרכשו במכון אורטופדי מוסמך - כדי שיוכל להשיג את ההתאמה האופטימלית אשר לה הוא זקוק ושחיונית כל כך לפעולה מכסימלית של כל סוג אביזרים אורטופדיים שהוא.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה