פארקים - ניו יורק
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פארקים - ניו יורק 

מאת   23/05/2009 |  נצפה 3526 פעמים
טומפקינס סקוור(Tompkins Square) לכיוון כיכר וושינגטון(Washington Square)

טומפקינס סקוור פארק (Tompkins Square Park) - ניתן להגיע לפארק זה באמצעות רכבת L, העוצרת בתחנה שבפינת רחובות 14 והשדרה הראשונה. הפארק מתחיל בקצה רחוב סנט מרקס פלייס וגבולותיו הן רחוב 10 בצפון, רחוב 7 בדרום, שדרה A במערב ושדרה B במזרח. הפארק מציע לתושבי שכונת איסט וילאג' (East Village), ובעיקר לילדיהם, מדשאות נרחבות להוציא בהם את מרצם, לרוץ או לטייל עם הכלב.

פארק כיכר וושינגטון (Washington Square Park) - פנו לכיוון מערב על רחוב 8, ותיהנו בדרך משפע המסעדות והחנויות הקטנות. המשיכו ללכת עד שתגיעו לשדרה החמישית, שם תפנו לכיוון דרום ותראו לפניכם את שער הקשת הגדול של כיכר וושינגטון (Washington Square), שעוצבה על ידי סטנפורד ווייט. גבולותיו של הפארק הם רחוב וייברלי (Waverly) בצפון,West 4th בדרום, יוניברסיטי פלייס (University Place) במזרח ורחוב מקדאגל (MacDougal) במערב. ניתן להגיע אליו באמצעות רכבות A, B, C, D, E, F ו-Q בתחנה שבפינת רחוב West 4th והשדרה השישית; רכבות N ו-R בתחנה שבפינת רחוב 8 וברודווי, ובאמצעות רכבות 4,5 ו-6 בתחנתAstor Place. הפארק, הגובל בבנייני האוניברסיטה של ניו יורק, מאוכלס בסטודנטים רבים.

שטח האדמה שעליו עומד היום הפארק נרכש על ידי העיר ניו יורק בשנת 1827, והשכונות שלצידו גדלו במהרה. גם כיום תוכלו לראות שורת בניינים היסטוריים העומדת עדיין בצידו הצפוני של הפארק. בחודשי הקיץ, בוחרים אנשים רבים לבלות בפארק, על המדרגות סביב המזרקה הגדולה. כמו כן, המקום פופולארי במיוחד על אמני רחוב, הבוחרים בפארק כבמתם הראשית.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה