פוטושופ - מסכות ועידכונים ל- CS4 בחלון המסיכות - גרייס דיזיין
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פוטושופ - מסכות ועידכונים ל- CS4 בחלון המסיכות - גרייס דיזיין 

מאת   22/05/2009 |  נצפה 3283 פעמים

מסכות Mask

הקדמה

מסיכה כשמה היא - ממסכת, מסתירה, "מוחקת" אך לא באמת. כמו בפורים, מסיכה מקרטון מכסה את הפנים ומגלה רק את העיניים רק שאנחנו לא נעשה מסכות מקרטון אלא נשתמש בצבעים - שחור ולבן.
היתרון במסיכה הוא שבמקום למחוק את האיזור הלא רצוי ללא יכולת לחזור לאחור, אנחנו "נמסך" אותו ובכך כאילו נמחק אותו, אך הוא עדיין יהיה שם מסתתר ומוכן לשימוש בעתיד. לדוגמה אם יש לנו שיכבה שבה רואים תמונה של חדר עם דלת סגורה ומתחתיה יש לנו שיכבה נוספת של תמונה של המטבח. כרגע לא רואים בכלל את המטבח אך, אם נמסך את אזור הדלת, נוכל לראות את המטבח שמציץ מבעד לדלת. בעתיד נוכל לחזור ולשנות את המסיכה ולראות את הדלת שוב סגורה. לעומת זאת, אם היינו מוחקים את הדלת מהשיכבה העליונה בכדי ליצור חור, כדי לראות את המטבח שבשיכבה שמתחתיה, לא היינו יכולים לחזור בעתיד ולראות שוב את הדלת כי הרי מחקנו אותה. ולכן עבודה עם מסיכות תהיה דרך מקצועית, נוחה ונכונה יותר לעבודה.

אופן ההכנה

אפשרויות מסיכה

חלון המסכות ב- CS4 והשוואה לגירסה הקודמת

שימו לב, הקיצורים ודרכי העבודה שלמדנו קודם על מסיכות בגירסה CS4 עדיין עובדות ותקפות. חלון המסכות הוא ממשק נח שמאפשר לעשות את אותן הפעולות בצורה אחרת. כל אחד והשיטה שנוחה לו. בחלון זה התווספו אפשרויות נוספות שלא היו לנו בגירסה הקודמת.

 1. לחיצה על אייקון זה יוצרת מסיכה לבנה חדשה על השכבה הפעילה - דומה ללחיצה על אייקון המסיכה בתחתית חלון השכבות.
 2. זוהי תמונה ממוזערת של המסיכה - נמצאת גם בשכבה הפעילה שעליה יצרנו את המסיכה.
 3. Density - חידוש - אפשרות זו מאפשרת לתת שקיפות לאזורים הממוסכים כלומר לאזורים הצבועים בשחור או באפורים אך לא תשפיע על האזורים הלבנים במסיכה ואז ניתן לשלוט ברמת השקיפות של האזורים הממוסכים גם לאחר צביעתם!
 4. Feather - חידוש - אפשרות זו מאפשרת לתת ריכוך קצוות לאזורים הצבועים לבן או צבועים באפור ללא בחירה לאחר שצבענו כבר על המסיכה! גם אם נבחר אזור מסויים, זה לא יועיל. ריכוך הקצוות יפעל על כל האזורים הלבנים כלומר שחושפים את התמונה או האפורים כלומר שחושפים חלקית את התמונה.
 5. לחיצה על הפח - מעיפה את המסיכה ללא שאלות מיותרות וכמובן שהאפקט שלה יעלם.
 6. לחיצה על אייקון חדש זה - תעיף את המסיכה אך תבצע את פעולת המסיכה כלומר אם אזור מסויים במסיכה היה צבוע בשחור, האזור הזה ימחק מהתמונה.
 7. לחיצה על העין - תעלים את אפקט המסיכה. לחיצה חוזרת על העין, תחזיר את אפקט המסיכה - דומה ללחיצה על המסיכה בשכבה הפעילה בתוספת מקש Shift.
 8. לחיצה על אייקון זה - הופכת לאזור בחירה את האזורים הצבועים במסיכה דומה ללחיצה על אייקון המסיכה בתוספת מקש Ctrl.
 9. Invert - הופך את צבעי המסיכה -בקיצור Ctrl + i.
 10. Mask Edge - פותח את אפשרויות ליטוש קצות אזורי הבחירה - ההשפעה תפעל ישירות על המסיכה.
 11. Color Range - אפשרות זו עובדת בדיוק כמו הבחירה ב- Color Range מתפריט Select רק שהפעם היא תשפיע ישירות על המסיכה! ובנוסף יש בחלון זה אפשרות חדשה - כאשר מסמנים את האפשרות Localized Color Cluster ניתן לצמצם את האזור שיבחר ויושפע ע"י גרירת מכוון ה- Range. התוצאה נגרמת ע"י הוספת אזור מעבר צבע רדיאלי מסביב לאזור הנבחר.
 12. Vector Mask - לחיצה על אייקון זה תוסיף מסיכה וקטורית לשכבה הפעילה. מה שיפה פה זה שהאפשרויות של ריכוך קצוות ושינוי השקיפות של המסיכה עובדים גם על מסיכה וקטורית!

גרייס דיזיין - קורס גרפיקה עיצוב אתרים, עיצוב גרפי, הדרכה אישית ולקבוצות 052-4484044 באתר של גרייס דיזיין תוכלו למצוא מאמר זה ומאמרים נוספים בתוספת תמונות הסבר וסרטוני הדרכה // המדיה - אינדקס אתרים בתחום המדיה בלבד - הוסף אתר חינם

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה