סוגי פתרונות אקוסטיים להפחתת רעשים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

סוגי פתרונות אקוסטיים להפחתת רעשים 

מאת   17/05/2009 |  נצפה 7824 פעמים

אני אוהב שקט. בדירות ישנות בהן התגוררתי בתקופת השכירויות שלי המשאיות והילד של השכנים היו מעירים אותי עם הנץ החמה. וכאשר הקמתי בית ומשפחה החלטתי שזה לא יהיה כך. כשחיפשתי דירה לקנייה והתלבטתי במה לבחור נאמר לי שכל בניין בארץ חייב לעמוד בדרישות תו תקן לגבי עובי מינימלי של קירות בין דירות של 51 ס"מ, אולם בדירות הישנות כלל זה לא נשמר. בדרך כלל מדובר על כך שבין הקירות צריך להיות חלל של בערך 20 סנטימטר, אבל אני יכולתי להישבע שבאחת הדירות בהן התגוררתי כשהשכן דפק מסמר בקיר הוא בעוד רגע היה בוקע אצלנו. חיפוי צנרת לא היה בכלל כך שיכולתי לנהל מחקר לגבי השכנים שלי והרגליהם.

אז מה עושים במקרה שאין זה כך? תחום האקוסטיקה והבידוד הוא גדול ומורכב. כשניסיתי לחקור את הנושא, היועץ היחידי לעבודות גבס שלא התייחס אליי כמו אידיוט אלא דיבר תכלס, אמר את הדברים הבאים: קיימים מספר חומרי בידוד נפוצים: צמר מסיבים מינראליים המכונה גם צמר סלעים, צמר זכוכית, קצף, צלולוזה, היפר פולינום, אבל החומר המומלץ ביותר הוא צמר הסלעים. צמר סלעים משמש הן בתעשייה והן בבית, באולמות אירועים, קולנוע ומבני מסחר.בגלל הרכבו הוא אינו דליק, אינו נמס כתוצאה משריפה, אינו אורגני ובועות האוויר שבו כולאות את הקול ולכן הוא אידיאלי הן לבידוד תרמי והן לבידוד אקוסטי. הוא איננו תוקף חומרים שבאים איתו במגע, איננו מעודד החלדה של מתכות, איננו משחרר גזים בעת שריפה ואינו מכיל אסבסט. יש לציין כי חשוב להתקין אותו בתוספת חומר דוחה לחות. חומר אנאורגני נוסף הוא צמר זכוכית הידוע גם כפיברגלס, בפיברגלס ובצמר הסלעים ניתן להשתמש הן על הגג והן על התקרה. יתרונם בכך שהם חסיני אש אבל הם אינם נוחים למגע ולכן הם באים בציפויים שונים.

מבחינת הקירות החיצוניים של הבית, לקירות הבלוקים יש בידוד מאוד טוב אולם יש להתחשב גם בחלונות ובדלתות הפוגעים בבידוד. יש לשקול התקנת חלונות עם זגוגית כפולה דבר שיש לי יתרון תרמי ואקוסטי כאחד. ניתן גם לפזר טיח תרמי בעובי של שניים עד שישה סנטימטרים באמצעות מכונת התזה. במקרה זה מומלץ להיעזר באיש מקצוע.

מבחינת פנים הבית ניתן גם להיעזר בפיתרון של קירות גבס כאשר בחדרים רטובים, כמו מקלחת, עדיף להשתמש בגבס ירוק. ניתן גם להתקין תקרות אקוסטיות כמו תקרות פיברגלס המגוון בתחום הזה הוא עצום והאפשרות להתקין חשמל ותאורה או לבחור צורה מסוגננת הוא אינסופי כמעט ומוטב להתייעץ עם בעל מקצוע.

טיפים והמלצות:

המאמר באדיבות אתר טוב תודה, אתר השוואת מחירים לשירותים של http://www.tovtoda.co.il">בעלי מקצוע. אתר טוב תודה מספק מידע רב לגולשים בתחום השירותים מבעלי מקצוע: טיפים והמלצות בבחירת בעלי מקצוע. דגשים בהתנהלות עם בעלי מקצוע. תשובות לשאלות נפוצות בתחומי השירותים השונים. השוואת מחירים לשירותים הנפוצים ביותר. אתר טוב תודה - http://www.tovtoda.co.il/>

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה