מכוניות Citroen רכב יד ראשונה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מכוניות Citroen רכב יד ראשונה 

מאת   13/05/2009 |  נצפה 2316 פעמים
מכוניות Citroen רכב יד ראשונה

סיטרואן Citroen

יש אנשים שקונים רק סיטרואן. אף על פי שסיטרואן היא חלק מ-PSA, התאגיד שלה עם פיז'ו היא עדייו מותג בפני עצמו. רכביה נוחים ביותר עם לוחות מחוונים יפים ואבזור ידידותי למשתמש, כלומר הנדסת האנוש של סיטרואן היא כה מתחשבת ומזמינה עד שהידיים מפעילות את האבזרים ברכב בטבעיות. זאת כנראה הסיבה שיש מכורים ליצרן. עוד בימיה הראשונים הייתה כעין בוטיק של כלי רכב אותו יסד בצרפת אנדריי סיטרואן היהודי. למרות שייצר מעט ואיכותי כיאה לבוטיק, השכיל זה לחבור עם הנרי פורד וליישם את שיטות הייצור התעשייתי. וכך מ-1919יוצרו המוני מכוניות סיטרואן. אחד מן הדגמים, Deux Chevaux היה כה פופולארי עד שהפך לסמל בארצו ומחוצה לה, וזכור היטב גם בישראל: גם צה"ל קנה מכוניות רבות מדגם זה וגם אזרחי ישראל. סיטרואן העיז ליצור מכוניות מתוך תפיסה מקורית ושונה, עם הילוכים חצי אוטומטיים, עם הגה אחר ועם בלמים איכותיים וחדשניים. דגמי סיטרואן עדיין מציעים פינוקים מאין כמוהם.


דגמי סיטרואן באופרייט ליס הם שמורים ומטופלים ואלה הבולטים שבהם:


סיטרואן פיקאסו citroen Picasso מיניוואן הבולט בעיצובו המיוחד. עיצוב הפנים שלו מזכיר מטוס, הוא בעל בסיס גלגלים רחב, והוא כה מרווח ונוח שמשמש גם את המשפחה.

סיטרואן C5 Citroen רכב מנהלים המתאים גם לקטגוריה של משפחתית גדולה, עם מרחב פנים שתוכנן בקפידה לשם הנאה ונוחות מרבית לנוסעים בו מלפנים ומאחור. מתאים לנסיעות ארוכות.

סיטרואן C4 Citroen מכונית משפחתית קטנה בעלת שיק צרפתי וגם ניחוח: מבשם האוויר מובנה בה ולוח המחוונים שקוף. היא עוררה עניין רב עם הופעתה וסיפקה את הסחורה: התנהגות כביש מצוינת וחמישה כוכבים במבחני ריסוק.

סיטרואן ברלינגו Citroen Berlingo מסחרית קטנה בהגדרתה ומיוחדת במינה. בעלת מנוע מצוין וזינוקים זמינים, ונמכרת המון.

אמיצה ויפה

כחדשנית ונועזת סיטרואן קצרה אליפויות במרוצי מכוניות עם דגם.WRC לאחרונה הציגה בפריז את סיטרואן היפנוס Hipnos דגם קונספט בעל פרונט חצוף ורב עוצמה. מהפנט.


מודליסט בכול

אנדריי סיטרואן היה חדשני לא רק בטכנולוגיה ובעיצוב כלי הרכב שייצר. הוא היה מן המעסיקים הראשונים שבמפעלו קיבלו העובדים תנאים סוציאליים, הטבות וזכויות. בימי מלחמת העולם הראשונה ייצר במפעלו נשק.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה