בדק בית שאלות ותשובות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בדק בית שאלות ותשובות 

מאת   11/05/2009 |  נצפה 1491 פעמים
בדק בית - שאלות ותשובות

בדק בית וביקורת מבנים הם מושגים מקבילים. לשם הנוחות נגדיר את המושג "בדק בית" כבדיקה של מבנים למגורים, ובמונח "ביקורת מבנים" נשתמש לשם בדיקות המתבצעות במבנים ציבוריים, תעשייתיים, משרדיים וכד'.

למה צריך בדק בית ?
בדק בית (נקרא גם ביקורת מבנים) לבתים ודירות יד שנייה הוא שלב חשוב ביותר לפני רכישת הנכס. בדרך כלל רוכשים רגילים אינם בעלי הידע והניסיון הנדרשים לאבחון מצבו הפיזי של המבנה.

מה מגלה בדק בית ?
ליקויי בניה במבנה. מצבו הפיזי של המבנה.

מה נותן בדק בית לרוכש ?
מודעות טובה יותר על מצבו הפיזי של המבנה להערכה טובה יותר של שווי הנכס. פתרונות לתיקון ליקויי בניה במבנה. פתרונות למניעת ליקויי הבניה שניתן לחזותם.

מי יכול לבצע בדק בית ?
רצוי שבדק בית להתבצע ע"י מהנדס בניין מומחה, בעל ניסיון רב הן בתכנון והן בביצוע. כמובן שחשיבות הביצוע של בדק בית עולה ככל שהמבנה ישן יותר. מכיוון שבדק בית לפני רכישה אינו תהליך פולשני, אלא וויזואלי בעיקרו, רצוי שמהנדס הבניין המבצע את הביקורת יכיר היטב את שיטת הבניה בסוג הספציפי של המבנה הנבדק (כגון בניה קונבנציונאלית, טרומית,שיטת בראנוביץ,מבנה עץ,פלדה וכו' ורצוי שביצע בעצמו עבודות כאלה). וזאת על מנת לאתר את הגורמים הפוגעים בתפקודו של המבנה וב"אורך החיים האפקטיבי " שלו. בישראל לרוב סוגי הבניינים למגורים נדרש "אורך חיים אפקטיבי'' של 50 שנה לפחות לשלד המבנה.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה