מסיבת סוף שנה - כללים חשובים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מסיבת סוף שנה - כללים חשובים 

מאת   10/05/2009 |  נצפה 5693 פעמים

מסיבת סוף שנה - עשרת הדיברות למסיבה מוצלחת.


כבכל שנה מתלבטים חברי ועד הכיתה איזו הפעלה לבחור לילדים בסוף השנה, היכן לערוך את מסיבת הסיום, האם לשתף את כל המשפחה או רק את ילדי הכיתה? נקודות אלו ואחרות יסקרו כאן במאמר כדי שנעזור  לכם לבחור את ההפעלה הטובה ביותר עבורכם.


 1. תקציב מסיבת הסיום:  בדרך כלל מסיבת חנוכה ומסיבת הסיום הם הנתח הגדול ביותר של התקציב. כאשר אתם עורכים את התקציב השנתי שמרו בקופה תקציב מיוחד למסיבת סוף שנה.


 2. מספר המשתתפים במסיבת סוף השנה- כאשר אתם מחפשים מפעיל למסיבת הסיום בדקו האם תוכלו להוזיל את הפעילות בהפעלה שכבתית. הפעלה שכבתית במסיבות סיום גם זולה יותר אך מעבר מלכדת. אנו ממליצים לערוך מסיבות שכבתיות בעיקר בשכבות ו ומעלה, הילדים בגילאים אלו שומרים פחות על צביון כיתתי והלכידות השכבתית חשובה להם יותר.


 3. נסיון המפעילים - כחברי ועד אתם מרגישים שלעיתים ההורים בוחנים אתכם, מצפים מכם ולכן חשובה לכם ההצלחה בבחירת המפעיל למסיבת הסיום. בחרו מפעילים העובדים עם ילדים כל השנה. לכו לראות הפעלה של המפעילים, בחרו חברה עם נסיון ומוניטין.


 4. מספר המפעילים במסיבת סוף שנה- יחס המפעילים לכמות הילדים חשובה ביותר, תנו דגש גם על זה. מדריך לכל 20 ילד זה בהחלט סביר ומקובל. אל תשכחו לבדוק מיהם המדריכים והאם הם מנוסים בעבודה עם ילדים.


5. בחירת הפעילות  - בחרו הפעלה לסוף שנה בה כל הילדים לוקחים חלק פעיל ואינם הופכים לצופים במרבית הפעילות. כך ההפעלה תשיג את מטרתה, גיבוש כיף והנאה.


 6. מפעילים לסוף שנה- לכו לצפות בהפעלה לפני הזמנת המפעילים. אין כמו מראה עיניים. במידה ואין באפשרותכם לצפות במפעיל בקשו המלצות מלקוחות קודמים.


 7. מיקום ועיתוי - רוב חגיגות סוך השנה מתקיימות בחודש יוני, השמש לא קופחת על ראשנו והלילה לא יורד במהרה. שילוב זה מאפשר לנו לבחור בין שעות הערביים לשעות אחר הצהריים. הפעילות מתקיימת בדרך כלל בפארקים, בגנים ציבוריים ואפילו בבתי הספר. בפארקים ציבוריים לא ניתן לקיים פעילות ללא אישור מראש מהעייריה, ולא ניתן להפעיל גנרטורים המפריעים את מנווחת השכנים. הערכו מראש.


 8. ביטוח במסיבות הסיום- מומלץ בחום לא לפסוח על חלק זה. בדקו כי למפעיל יש ביטוח תקף לסוג הפעילות שאותה הוא מעביר.


9. הפעלה לסוף שנה עם הורים וילדים - מסיבות סוף השנה הן הזדמנות נפלאה של ההורים לפגוש אחד את השני מחד ומאידך ליהנות עם הילדים במסיבת הסיום שלהם. ההמלצה שלנו היא להפעיל את ההורים בחלק מהפעילות ובחלקה לאפשר להם לשבת בצד וליהנות ממפגש חברתי עם ההורים האחרים.


 10. אחים במסיבת הסיום - שאלה מרכזית היא האם לשתף אחים במסיבת הסיום? מחד, מסיבת הסיום היא חגיגה למשפחה אך מצד שני יש לשים לב שמדובר בחגיגה כיתתית ולא תמיד ילדי הכיתה מעוניינים שאחיהם "יתערבבו" עם חבריהם. ניתן לחקל את האירוע לשניים - בחלק הראשון הפעלה לילדי הכיתה בלבד והחלק השני יוקדש לפיקניק משפחתי.


 


בהצלחה וחופשה בטוחה ונעימה.


הטיפים נכתבו מתוך נסיון רב בשטח ע"י דגנית אלישיב מחברת אבן נייר ומספריים, חברה המתמחה בהפעלות לילדים מבוגרים ומשפחות.http://www.evenniar.co.il/75576/%D7%9E%D7%A1%D7%99%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9D
דגנית אלישיב, מאמנת אישית ועסקית. בעלת חברת אבן נייר ומספריים, חברה להפקת אירועים לילדים, מבוגרים ומשפחות.
ניתן להפנות שאלות גם באתר http://www.evenniar.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה