איך לבחור קוסמטיקאית?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך לבחור קוסמטיקאית?  

מאת   10/05/2009 |  נצפה 2858 פעמים
איך לבחור קוסמטיקאית?

הדרך לעור מושלם רצופה מהמורות. אם ברצונו לטפל בעור באופן יסודי, רצוי ללכת לקוסמטיקאית מוסמכת

נטע לי בר- אור
פורסם: 24/03/09 12:32

השאלה היא: כיצד בוחרים קוסמטיקאית מהימנה? טובה? ואם אפשר גם לא יקרה? אין זה החלטה פשוטה, שהרי אנו מפקידים בידי אדם זר את הדבר היקר לנו ביותר- עור הפנים. במידה והקוסמטיקאית אינה מקצועית היא עלולה לגרום לנו נזק בלתי הפיך. אז איך בוחרים נכונה?

כיום, בשוק יש אין ספור קוסמטיקאיות מוסמכות. לרוב קוסמטיקאיות רוכשות הכשרה בבתי ספר פרטיים בעלי רישיון של משרד התמ"ת. אורך הקורס לרוב הוא בין 800 שעות, אך יש גם בתי ספר שמציעים קורס קצר יותר. הבעיה היא, שהמקצוע אינו מפוקח ולא נדרש רישיון עבודה, כך שיש גם הרבה שרלטנות בתחום.

מותר ואסור

אז איך בוחרים מישהי מקצועית ומהימנה? ראשית יש להבין כי הקוסמטיקאיות רשאיות לטפל בתחומים מוגדרים בלבד כגון: טיפולי פנים, עיצוב גבות, הסרת שיער בשעווה או באינפרא אדום ובחשמל. בנוסף, פדיקור, מניקור ואיפור קבוע.

אסור בהחלט לקוסמטיקאית לעשות פילינג עמוק, יש הגבלה על ריכוז החומצות בהן קוסמטיקאית רשאית להשתמש, חומצות שלא עולות על 16 אחוז.בנוסף, אין הם רשאיות להזריק חומרים למיניהם, הסרת שיער בלייזר גם מחוץ לתחום.

מרבית הקוסמטיקאיות המוסמכות עובדות עם רופא עור במקביל , הן להסרת פיגמנטציה והן בטיפולי פילינג עמוקים שרק רופאי עור מוסמכים לעשות זאת.

המלצות לבחירה נכונה

לאחר שהבהרנו את תחומי ההיתר והתחומים האסורים בעולם הקוסמטיקה, נותר לך רק לבחור. לכן ריכזנו מס'' עצות מועילות.

ראשית, רצוי להגיע לקוסמטיקאית בעקבות המלצה ולא בעקבות פרסום באמצעי תקשורת. בררי אצל החברות או בסביבת העבודה וקבלי המלצות. המלצות מפה לאוזן יותר מהימנות מבחירה אקראית ללא היכרות מוקדמת.

בהגיעך למכון קוסמטיקה, בדקי אם המכון נקי וסטרילי, אם הקוסמטיקאית בבגדי עבודה מקצועיים{חלוק ושיער אסוף}. חשוב גם להביט בתעודות שעל הקיר ולברר את מידת ההכשרה של הקוסמטיקאית. קוסמטיקאית שמכבדת את עצמה תתלה את כל התעודות על הקיר.

קוסמטיקאית מקצועית תערוך אבחון ראשוני של מצבך הבריאותי ומרקם העור. לאחר האבחון והתחקיר היא תמליץ על הטיפול המתאים לך ביותר. לאחר הטיפול, תוכלי לבחון בעצמך את מידת המקצועיות. האם הטיפול תרם לשיפור מרקם העור לאורך זמן? האם את רואה תוצאות? אם כן תוכלי לסמוך על דעתך האישית ולבחור נאמנה את הקוסמטיקאית בשבילך.


מרבית הקוסמטיקאיות גם מוכרות תכשירי קוסמטיקה. לרוב נשים מתלבטות אם לקנות מוצרי קוסמטיקה מקוסמטיקאית. לרוב קוסמטיקאית תמכור מוצרים שאינםבנמצא בחנויות הקוסמטיקה, אלא תכשירים מקצועיים שנמכרים רק עבור הקוסמטיקאיות . רצוי לקנות תכשירי קוסמטיקה אצל הקוסמטיקאית, משום שהיא עברה הכשרה מקצועית לאבחון העור ולהתאמה של תכשירים מקצועיים לעור פנייך, שלא כמו יועצות היופי למיניהם, שלא עברו הכשרה מקצועית לכך.

כמובן שצריך לסמוך על האינטואיציה הפנימית ולקנות רק מה שצריך.


כלל נוסף, לא פחות חשו הוא: הנועם והמקצועיות. אם קוסמטיקאית מקשיבה לבעייתך, מייעצת ונעימה תוכלי גם לקבל טיפול מקצועי וגם לרכוש לעצמך יחסי ידידות לאורך שנים. הרי ידוע שקוסמטיקאיות גם משמשות כפסיכולוגיות לעת מצוא. אומנם בלי הכשרה אבל עם הרבה אהבה.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה