ניהול נכון: שליטה בלחץ וקבלת החלטות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ניהול נכון: שליטה בלחץ וקבלת החלטות 

מאת   04/05/2009 |  נצפה 4291 פעמים

לחץ - לא משנה מי אתה ומה אתה עושה - זו עובדת חיים. יש הקוראים לו "מגיפה של העידן המודרני". בכמויות קטנות, לחץ יכול להניע ולספק אנרגיה, אך בכמויות גדולות הוא כמו מחלה שיכולה להרוס פיזית ורגשית. אולם, לחץ אינו בלתי נשלט. קיימת זכות בחירה. אם ניקח אחריות על זיהוי סימני הלחץ בחיינו ונלמד שיטות להתמודד איתם, נוכל להיות בשליטה.

מומחים מעריכים שמדי יום אחד מתוך שלושה עובדים מודיע שהוא חולה מסיבה שקשורה ללחץ. מחקרים מראים ש-80% מכל העובדים מרגישים שלחץ בעבודה משפיע על הבריאות והתפוקה שלהם. בימים אלה של מיתון, פיטורים וקיצוצים תופעה זו עלולה אף להתגבר.

 

ישנם חמישה סימני אזהרה נפוצים ללחץ מוגזם:

1. חוסר יעילות: איכות וכמות העבודה יורדות; ריבוי טעויות; אפילו פרויקטים פשוטים הופכים למאמץ.

2. חוסר שביעות רצון בעבודה: אנשים שרגילים לאהוב את עבודתם מרגישים ששום דבר לא בסדר. הם הופכים להיות חרדים, ציניים ומתרגזים בקלות.

3. עייפות: אנשים מרגישים שהם פועלים ללא כוח. הם עייפים, חסרי מרץ, ומותשים פיזית ומנטאלית.

4. הפרעות בשינה: קושי להירדם. יש המתעוררים באמצע הלילה ודואגים בקשר לעבודה.

5. פעילויות בריחה: במקרים רבים אנשים מנסים לברוח במקום להתמודד עם בעיותיהם. במקרים חמורים בריחה מתבטאת בסיגריות, אלכוהול וסמים.

זה נכון שלא תמיד התופעות הן כה רחבות/קשות, אך גם כמויות קטנות יותר של לחץ יכולות להתיש אותנו עם הזמן. אז מה עושים? אין פתרון אחד. לחץ שנובע מעבודה משפיע בצורה שונה על כל אחד. מחקרים מיקדו את ארבע המקורות העיקריים ללחץ:

 

שבע טכניקות לשליטה בלחץ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נושאי סרטים נוספים:

שפת גוף - ליצור קשר ב- 90 שניות -

סרט משעשע המתמקד בחשיבותן של השניות הראשונות באינטראקציה עם הלקוח. ניקולס בות'מן, מומחה בעל שם עולמי, מספק דרכים מומלצות שיסייעו לנצל את הזמן הקצר הזה כדי לבנות במהירות קשר של אמון וקירבה, באמצעות גישה נכונה, שפת גוף מתאימה ויכולת לנהל שיחה.

 

הטרדה מינית -  תחליטו אתם -

הטרדה מינית היא סוגיה שנויה במחלוקת ולא תמיד מובנת בסביבת העבודה של ימינו. הסרט מנסה להבהיר את הבלבול השורר לגבי השאלה מהי הטרדה מינית ומה היא לא. באמצעות מצבים השייכים לתחום האפור של הטרדה מינית במקומות עבודה שונים, מתבקשים הצופים לקבוע האם מתרחשת הטרדה מינית. בחור ובחורה מנתחים כל סצינה ובודקים את הגבולות הדקים שלעיתים נחצים ויוצרים בסיס לתלונה מוצדקת על הטרדה מינית.

 

פיתוח הדרכה - ערכות הדרכה לבטיחות -

ערכות הבטיחות הן מוצר פיתוח הדרכה חדש, המסייע להעביר הדרכות חוויתיות, מקצועיות ואינטראקטיביות. כל ערכה מכילה סרט מקצועי להדרכת בטיחות, מצגת הדרכה הכוללת הסברים למדריך, הפעלה אינטגרטיבית ומבזק ידע.

 

תרבות ארגונית - שוק הדגים בסיאטל

הסרט מתאר את שוק הדגים המפורסם בסיאטל, ומציג את עובדיו המפגינים גאווה, מחוייבות ונאמנות לעבודתם. הסרט מביא את "פילוסופיית הפיש" הניתנת ליישום בכל מקום עבודה, כשעובדים יווכחו שהם יכולים ליצור מקום עבודה מעניין, בעל תרבות ארגונית מהנה ואנרגטית יותר.

 

קבלת החלטות - המטרה

דרמה המבוססת על רב המכר של אלי גולדרט ומלווה את נסיונותיו של אלכס רוגו להציל את המפעל שלו מפני סגירה. הסרט מתמקד בדרכי קבלת החלטות ובשיפור הפריון באמצעות הבנת מטרות הארגון, זיהוי צווארי בקבוק ועבודת צוות

 

ועוד

 

מולטידע מפעילה ספריה מקצועית ועדכנית של סרטים המיועדים למקומות עבודה ומהווים כלי עזר לביצוע כל סוגי הלמידה בארגון.

שפת גוף
תרבות ארגונית
קבלת החלטות
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה