מיהו הילד המחוק וכיצד הוא מתנהג בבגרותו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מיהו הילד המחוק וכיצד הוא מתנהג בבגרותו? 

מאת   30/04/2009 |  נצפה 1999 פעמים


מיהו הילד המחוק וכיצד הוא מתנהג בבגרותו? / מאת יואב ברנזוןלא שמים עליו

הילד המחוק הוא ילד שבבית לא שמו עליו, לא ראו אותו, לא ספרו אותו ולא החשיבו אותו כמישהו בעל ערך. ילד מחוק הוא אדם שבבית הוא מעולם לא קיבל הכרה.

בבגרותו, הוא נושא בקרבו כעס ועצב עמוק על כך שהוא אינו שווה שום דבר, לא מוערך ולא אהוב - והוא מסתיר את תחושת הנחיתות שלו על ידי התרסה, מרדנות, ייחודיות, משיכת תשומת לב מוגזמת, כוחנות ושתלטנות.


משפילים ורומסים אותו
ילד שרמסו את כבודו והשפילו אותו בצורה יומיומית במהלך ילדותו מפתח תיאבון אדיר ומוגזם לתשומת לב, למקום משלו, להבלטת הייחודיות שלו ולסוג של "ניצחון" על כל אלה שהעיזו לזלזל ביכולותיו.

מילד רמוס ומושפל הוא הופך במקרים רבים לבוגר שדורס את כל מי שיעז לעצור בעדו. הוא משפיל, מוריד ומסרס את כל מי שאינו מכיר בו, ברצונות שלו, בדעות שלו או במרחב שלו.רעש, תשומת לב, מרידה ודורסנות


ילד מחוק הופך לבוגר רעשני, מרדן, דורסן ושתלטן. הוא עושה לאחרים בדיוק את מה שעשו לו מבלי להרגיש או להיות מודע לכך שבסופו של דבר הוא דומה בדיוק להוריו המסרסים והוא ממשיך את מסורת המחיקה של אנשים אחרים הנמצאים לידו.

הטרגדיה של הילד המחוק היא שלמרות כל הרעש והצלצולים, למרות כל המאבקים להוכיח את עצמו ולהראות לכולם שהוא קיים, למרות כל הצעקות והאיומים - הוא נותר אדם מחוק שאינו אוהב את עצמו, אינו מעריך את עצמו, אינו מאמין בעצמו ואינו מאמין שאחרים רואים אותו.גבולות האישיות פרוצים, אינסופיים ובלתי מוגבלים


ילד מחוק הוא ילד שהוריו פרצו את גבולותיו הטבעיים ו"כיווצו" אותו למימדים אפסיים. הם ירדו עליו, צחקו עליו, ביקרו אותו והשחיתו את תפיסתו העצמית עד כדי מחיקה.

כתוצאה מכך, הוא הופך לבוגר חסר גבולות וחסר סבלנות שאינו יודע להגן על עצמו בצורה בריאה אלא בצורה מאוד פצועה ותוקפנית. כתוצאה מכך, הוא גם אינו מסוגל ויודע לכבד את גבולותיהם של האחרים כי הוא פולש לתוכם, פוצע אותם ומסרס אותם מבלי משים מתוך הפציעה שלו עצמו.בוגר אמוציונלי, שתלטן, כוחני ועצבני שחי מבודד מהעולם


הילד מחוק הוא בוגר אומלל ומתוסכל. הוא עצבני, נוח להתרגז, מוציא על כולם את הכל בלי חשבון, לוקח ללב כל דבר, מגיב באמוציונאליות לכל אירוע שאינו תואם את ציפיותיו, הוא כוחני, אלים, מחוספס, אגרסיבי, לא סופר אף אחד ממטר ומנותק ממושגים כמו הבנה, חמלה וסבלנות.

הילד המחוק הופך לבוגר מחוק ופצוע שמוחק אחרים בסביבתו הקרובה ופוצע אותם בדיוק באותם המקומות בהם הוא פצוע. הוא אינו יודע לפרגן לאחרים, לתת מקום לדעות שונות משלו, ללמוד מאחרים או לאפשר לאחרים לצמוח לידו. הוא יודע למחוק אחרים כפי שמחקו אותו, לנסות להכתיב דעה אחת בלבד ללא שום אפשרות של דיאלוג, גמישות, הפרייה, הקשבה או פתיחות.וטיפ לסיום: ילד מחוק הופך לבוגר כוחני ואומלל שנלחם כל יום מחדש על הכרה שלעולם לא תגיע, אלא אם כן הוא ילמד לחלוק את ההכרה שהוא כה זקוק לה עם אחרים ולא רק לעצמו, ויטפח את הצמיחה והגדילה של אחרים כחלק אינטגרלי מהצמיחה האישית שלו.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה