שלא אחד בלבד עומד עלינו לכלותינו
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שלא אחד בלבד עומד עלינו לכלותינו  

מאת   28/04/2009 |  נצפה 3108 פעמים
ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי האיבה, הייתי בטקס גדול מאוד ומכובד בבנייני האומה אשר בירושלים, הטקס הושמע ברדיו ונראה בטלוויזיה הישראלית בערוץ ה - 1.

באחד מהקטעים של הטקס עלה לשיר יונתן רזאל, זמר ומוסיקאלי בחסד. שאני מאוד מעריך ומכבד את יכולותיו וידיעותיו המוסיקליות. יונתן שר את השיר החדש שלו "והיא שעמדה לאבותינו", אשר מקורו של השיר נמצא בהגדה של פסח. "והיא שעמדה לאבותינו ולנו. שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותינו ... והקדוש ברוך בוא מצילנו מידם" - מלשון עבר.

אלא, יונתן שר אותו בלשון הווה "והיא שעמדה לאבותינו ולנו. שלא אחד בלבד עומד עלינו לכלותינו ... והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם" - מלשון הווה.

לעניות דעתי, בשינוי של המשפט הזה, יונתן גוזר בגלוי שהאיום העכשווי שיש על היהודים בעולם הוא כמו האיום של לפני ששים שנה ויותר. כאילו אירופה היא אותה אירופה, העולם הוא אותו עולם, כולם שונאים את היהודי הנודד ותמיד ישנאו את היהודי הנודד - דבר שהוא לא נכון.

העולם השתנה מאוד לטובה, והנאצים של פעם הם לא המחבלים של היום. יש הבדל עצום וגדול בניהם ואסור לנו שוב ושוב להחיות בכוח ובכוונה תחילה את היטלר ושותפיו. אסור לנו.

היום מדינת ישראל, מצבה טוב מאוד מבין האומות, מעצמות כמו ארצות - הברית, גרמניה, צרפת ואנגליה בקשרים חזקים וידידותיים עם ישראל. ואכפת להם נורא מישראל, לכן היום אין שום אדם או מדינה שיכולה לכלות אותנו !!! די מלפחד, די מהבדלנות, די !!!
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה