קשר השתיקה בחברה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קשר השתיקה בחברה 

מאת   13/05/2006 |  נצפה 4754 פעמים
נמאס מהכותרות המבשרות על עוד גבר שרצח את אישתו
נמאס מהכותרות שמבשרות על שחרור של עוד פדופיל שעונשו קוצר
נמאס מהכותרות שאין תקציב להילחם באלימות, בפשיעה, בעוני ושחיתות
נמאס מהכותרות המביאות סיפור נוסף של גבר סוטה שאנס את בנותיו (ולעיתים גם את בניו)


מרבית הפעולות שאנו מבצעות בחיינו מתבססות על מיתוסים
(משפטים, סיפורים, מניפולציות), עליהן חונכנו בילדותנו.

מיתוסים מייצרים אמונות.
אמונות מייצרות פרדיגמות (תפישות).
פרדיגמות מייצרות החלטות.
החלטות מייצרות פעולות.

השבוע, החלטתי לחשוף את המציאות שמאחורי המיתוסים, כאן, בישראל 2006 ולבקש מכן
להחליט, האם כדאי להשתחרר מהם או אולי להחליפם בחדשים, ראויים יותר.

1. "במערכת המשפטית יש צדק" ו"לכסף אין ריח"

בית המשפט התנה ביטול כתב אישום נגד אליהו ברק, גבר, מורה נהיגה בן 55, שהואשם בביצוע מעשים מגונים באחת מתלמידותיו, בתרומה של 10,000 - למרכז לנפגעות תקיפה מינית. לי אישית בא להקיא. לא רק מאליהו, אלא גם מהחלטת בית משפט השלום בתל אביב ומהמרכז לנפגעות תקיפה מינית שהסכים לעסקה. סירחון הכסף שקיבל המרכז לתקיפה מינית, מגיע עד משרדי בשינקין תל אביב.2. "עם הגיל זה יעבור" וגם "עד החתונה זה יעבור"

גבר בן 106 (!) מבית שאן, מדולדל שכל ובודאי מדולדל אברים, תקף את אישתו, אהובתו ואם ילדיו בסכין. אומרים לנו ש "עד החתונה זה יעבור"... ושזה רק מעשה חד- פעמי...3. "קצין וג'נטלמן"- "גברים הם ג'נטלמנים"

קצין בדרגת סרן בצה"ל, מעוז ה "לקחנות בכוח ומתוקף" (הדרגה כמובן) חשב לתומו, ששינה בבית החייל בתל אביב, הלא הוא בית המלון הצה"לי, פוטרת אותו מבקשת רשות לקבלת דבר מה שאינו בחזקתו, והוא מואשם, בכך שנכנס לחדרה של סג"מית ישנה ואנס אותה. מה שלא כל כך מובן לי, מי פתח לו את הדלת ומי הכניס/ה אותו לחדר?.4. "אם לא תאכל... יבוא שוטר..."

הקשישים מנבחרת ישראל כגון מוטלה שפיגלר ועודד מכנס ניצחו בקלקלות, את שוטרי ישראל במסגרת יום ספורט משותף. הפרש השנים לטובת השוטרים לא ממש עזר. מה לעשות, מרדפים במכוניות לא ממש מעלים את הכושר. ניצב יעקב רז נלקח הישר מהמשחק לצינטור.5. "כסף זה לא הכל"

משפחתו של ולדימיר זאב סגל, שנהרג בתאונת "פגע וברח" בקייב, קיבלה את גופתו של זאב, רק לאחר ששילמה סכום של 600$ שוחד לפקידים בקייב. מסתבר, שכסף פותח דלתות, לפחות כמו מפתח פלדלת.6. "בנות מדברות הרבה" וגם "ביתו של אדם הוא מבצרו"

ילדה מקסימה בת 18 (כיום) ואימה, המתגוררות בבאר שבע, לא דיברו, אלא שתקו במשך 11 שנים, בשעה שה- SO CALLED אבא, אנס את הילדה. בישראל מסתובבות מאות אלפי בנות ונשים, שזעקתן וקולן אינם נשמעים.7. "המשטרה מגנים על ביטחון האזרח/ית"- (המשרד לביטחון פנים= עבודה בעיניים)

שוטר כוכב ממרחב ירקון בתל אביב, הפנים באופן רציני ועמוק את המיתוס, בשעה שהגן על פרוצות שעצר. הנוהג היה כזה: השוטר עצר את הפרוצות, עיכב אותן במעצר, ואחר כך היה משחרר אותן, לא לפני ששכב איתן וגבה "מענק שחרור", בסך 3,500 ?. הכל תלוי, מסתבר, בכמה עמוקה הייתה מחויבותו להגנה על הפרוצה המסוימת.


8. "אם תלמדי- תצליחי בחיים"

אז מה לדעתכן יכולה לעשות נערה שהישגיה בבגרות בתיכון היו: אנגלית- 5, מכונאות- 7, תנ"ך- 6, הבעה עברית- 6, מתמטיקה- 5 (והכל מתוך עשר כמובן)?ף עוזרת בית, מקסימום מוכרת בחנות בשוק?. ובכן, התשובה שגויה. היא בהחלט יכולה, בישראל 2006, להיות חברת כנסת ואולי אף שרה. רוחמה אברהם יקירתנו מוכיחה שלימודים, ציונים ובגרות, הם בהחלט לא כרטיס כניסה חיוני להצלחה בחיים.9. "השופטים אובייקטיביים וישרי כפיים"

כן, באגדות אולי. במציאות, ברק, שופט- העל, ישר ונקי הכפיים, לחץ על שטרית למנות את בת המבקר לרשמת. וגם, מי זוכה ברב פעילויות ומכרזי הגישור בישראל?. רמז, לכנה בעקבות השם.


10. "המדינה מגנה על אזרחיה"

מדינת ישראל כנראה לא שמעה על המיתוס, כאשר החליטה לשחרר לפני כשנה, את שלומי קורידו, כוכב - על, עמוס פעילות, בן 27, פדופיל שהורשע, ובכך, הגישה לו על מגש פלטינה, מקבץ ילדים וילדות טרי ורענן, להנאות הפרוורטיות הבאות שלו.


בישראל, טרם נמצא תקציב לפעילות ממוקדת נגד עברייני מין: הם מבלים בכלא, מספר מועט מידי של שנים, משוחררים ממנו ללא חובת יידוע הציבור בעצם הגעתם לשכונה, אינם מחוברים למערכת מעקב, מעין GPS לעברייני מין, וגרוע מכך, מועסקים בעבודות שונות, כולל במוסדות בהם שוהים הקורבנות העתידיים שלהם.
מה צריך עוד לקרות במדינה, בכדי שזו תתחיל להפנים את המיתוס, עליו טיפחה אותנו ועודנה?.


ואני רוצה לסיים, דווקא ב"בשורה" חדשה, שאותה הביאה לעולמנו, החשוך והאפל, ד"ר ענבל רובינשטיין מהסנגוריה הציבורית הארצית. לפי רובינשטיין, "רב עברייני המין לא חוזרים לסורם"... אלא "רק" 28% מהם, לעומת 60% בפשעים אחרים. כלומר, אלו העוסקים בגניבת תיקים מזקנות, בפריצה לרכבים, בהלבנת כספים ועוד.


ואני תוהה, האם זה כיסוי התחת של הפרקליטות הציבורית, למעשי האיוולת והעוולה שלה השבוע למשל, כדוגמת סגירת תיקים של 4 נאשמים באונס, בעקבות חרדה של אחת הנאנסות שחזרה בה ממוכנותה להעיד, ועבודה רשלנית בתהליך גביית העדות ממתלוננת אחרת. שכן, בסגירת 4 תיקים אלו, ורבים נוספים שאינם ידועים לנו, יש הסבר מרתק לירידה בסטטיסטיקת האשמות באונס בישראל.שירית בן- ישראל

מרצה, יועצת, חוקרת ומאמנת
נשים בעסקים ובקריירה
מומחית להעצמה מעשית של נשים

מנכ"לית STS החברה המובילה,
בתחום העצמה מעשית של נשים

מנהלת פורומים בפורטל תפוז:
'נשים בעסקים ובקריירה'
'הדרכה'

אימייל: sts4u@bezeqint.net

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה