להיות אופר לילדים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

להיות אופר לילדים 

מאת   23/03/2009 |  נצפה 4305 פעמים
מדי יום ביומו מגיעות אליי בנות, חלקן עם "חלב" על השפתיים, שאומרות לי: "בת דודה שלי עובדת בתור אופר ומרוויחה 6,000 ש"ח והחלטתי שאני רוצה גם להיות אופר. עשיתי הרבה בייביסיטר, שמרתי על ילדים, והייתי מדריכה בצופים". יש כאלה שמפליגות ואומרות שהן רוצות לעבור למרכז ולהיות אופר כי הן נרשמו לקורס פעמים-שלוש בשבוע ואם הן תעבודנה כאופר הן תהיינה קרובות למקום הלימודים. אחרות, יש להן הרבה חברים במרכז וכך הן תוכלנה לבלות עמם.

כשאני שואלת את הבנות: "מה זה בכלל להיות אופר?", הן משיבות: אופר, זה להיות עם ילדים, לעזור להם בשיעורים, לקחת אותם לחוגים ולחכות עד שההורים מגיעים.

ואז, אני מתחילה להוסיף לחלום הורוד עוד צבעים.

אתן צריכות להבין: "ככל שגיל הילדים עולה, ומדובר בילדים בגילאי גן ובית הספר, אתן קודם כל המנקה בבית, אחר כך מטפלת של הילדים. אם יש סיכוי למצוא משפחות ללא ניקיון, אזיי מדובר בדרך כלל במשפחות שיש בהן תינוקות.

התשובה השכיחה שאני מקבלת מבנות שרוצות להיות אופר: "טוב, אז אני רוצה תינוקות. לא באתי להיות מנקה. באתי להיות נני. גידלתי את אחי, שמרתי חודש על בן אחותי, אני יודעת להחליף חיתול. אני אטפל בתינוק.

יקירותיי, קחו בחשבון, שאין מדובר בעבודה של 4-5 שעות ביום. אם יש משפחה שצריכה מעט שעות עבודה ביום היא תיקח מטפלת לילדים ולא אופר שתלון אצלה. אני תמיד אומרת, שלכל עבודת אופר יש יתרונות כמו גם חסרונות. אני עוזרת לכן, להבין מה הן ציפיות המשפחה, מה מסגרת העבודה, מה מתאים יותר לכן ולכישוריכן, ואני מלווה אתכן לכל אורך הדרך - בקשיים כמו גם בשמחות ובהצלחות.

אני חושבת שלמרות כל הקשיים, יש יתרונות בלהיות אופר. תחשבו למשל כמה עולה לשכור דירה, לשלם מים וארנונה, להפעיל את דוד המים ולעשות קניות בסופר...אין ספק, למי שרוצה לחסוך כסף, להיות אופר זהו פתרון אידאלי. אך מי שרוצה לעבוד מעט שעות ביום ולכבוש את העיר הגדולה - לא זו הכתובת!!!
זיוית פוסלסקי-עודי, סופרסטאר קידס
http://www.superstar-kids.com
052-4353413
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה